Optuženi za silovanje štićenika u Crnoj Reci

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Proces u toku u Okružnom sudu u Novom Pazaru


U Okružnom sudu u Novom Pazaru u toku je postupak protiv Marjana Pavićevića i Nemanje Radosavljevića, koje optužnica tereti za silovanje jednog štićenika duhovno-rehabilitacionog centra Crna Reka, izjavio je predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić.

Hubić je rekao da se, pored ovog krivičnog dela, Radosavljeviću na teret stavlja i nasilničko ponašanje. Kako je najavljeno, ovaj postupak će biti zatvoren za javnost do samog kraja zbog, kako se navodi, zaštite morala i interesa. To je razlog zbog koga se, kako se tvrdi, neće znati datum i vreme pretresa, a nijedna strana u sporu neće smeti u javnost da iznosi detalje.
Stanje i postupanje prema štićenicima u duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka, nedaleko od Tutina, koji se bavi lečenjem narkomanije, privukao je u maju veliku pažnju javnosti posle objavljivanja snimaka o fizičkim merama koje su preduzimane pri lečenju.
Optuženi Radosavljević, zvani Keba, je na snimku identifikovan kako prebija lopatom i pesnicama jednog od štićenika. Taj slučaj je izazvao veliku pažnju javnosti, ali i reagovanja stručnjaka, kao i Srpske pravoslavne crkve s pozivima da se taj centar zatvori.

Autor: Tanjug
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Bogu hvala, pa je to zatvoreno koliko znam. Skoro sam gledala dokumentarac i par dana nisam mogla da se povratim. Licno narkomane ne zalim, ali ono sto se tamo desavalo nije za ljude, pa ma kakvi oni bili. Danima su mi se slike vracale u glavi i nisam mogla da se smirim, a sad i ovo. Strasno!
A emisija je sjajna, uradili su bas ono sto sam ja htela da vidim od samog pocetka, kad je krenula hajka. Centar u Crnoj reci nasuprot centru Zemlja zivih na Fruskoj gori koji vodi vladika Porfirije, koji je susta suprotnost.
Uh, pored svega sto su siroti ljudi prezivljavali tamo jos i silovanje. Ne znam sta da kazem. Grozno.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Jeste i grozno i žalosno,ja sam slučaj vezan za Crnu reku pratila još odavno pre par godina to se sve dešavalo,samo što se ćutalo,a obelodanilo se ove godine snimkom koji je izašao u svim medijima.Ja sam oko 3 godine radila kao volonter u borbi za suzbijanje narkomanije u Novom Sadu,i stvarno iskreno mogu reći da je jako teško raditi sa ovisnicima,ali opet ih ne mrzim jel narkomaniju smatram bolešću koja se jako teško leči ali ipak se leči,Međutim na način na kakav ja otac Branislav u komuni Crna reka sprovodio mogu samo reći "užas i strava".
Postoji toliko drugih komuna u Srbiji i nijedna nije na takav način se ponašala prema svojim štićenicima.
Ne želim da me neko pogrešno shvati niti sam na strani ovisnika,niti sam protiv Crne reke,nego samo sagledavam slučaj realno,a ono tamo šta se dešavalo i radilo sa štićenicima je za svaku osudu.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ma narkomanija je bolest zavisnosti kao i svaka druga. A sve se leče teško. Onih blažih (kao što je pušenje) se odričemo mnogo teže, jer baš zbog toga što su "lakše", i što je smrtnost manja, nemamo ni tako jaku volju da ih se otresemo.
Ali, u svakom slučaju, onakve stvari niu ni za koga. Da je neko društvo za zaštitu životinja videlo onakvo nasilje nad životinjama, oni bi do sada već svi bili pohapšeni i osuđeni na podužu robiju. Kod nas je, na žalost, sve moguće...
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Ja odlično znam šta je narkomanija,imao sam brata narkomana,umro je u dvadeset drugoj godini,navukla ga je devojka (overila se par meseci posle mog brata).Ti ljudi su navčeni na drogu i on i su bolesni.Svakom bolesnom čoveku treba pomoći,ali ne zlostavljanjem kao u manastiru Crna Reka,već na jedan ljudski i humani način.Žao mi je svake posrnule i propale mladosti.Ja tu krivim zakon i nikoga više.Da su sankcije za narko dilere rigoroznije (kao u Kini,Saudijskoj Arabij,Jemenu,Turskoj itd) drukčije bi nam koka pevala.Ne bi ovolika omladina bila navučena na to sr***e.Ovako zakon je po tom pitanju svilen,narko dileri dobiju 2-3 godine i kad izađu nastavljaju da šljakaju po starom.A omladina tone li tone.
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Bas tako. Meni je nekoliko prijatelja iz rane mladosti nastradalo na isti nacin.
 
Natrag
Top