OPREZNO sa android mobilnim telefonima!

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
19
Možda sam preterao sa naslovom, ali sam hteo da skrenem pažnju, i da se pročita poruka, a možda i meni neko dodatno pojasni neke stvari...
Kupio sam pre tri meseca android mobilni HUAWEI 8550 kod mts-a na ugovor od 24 meseca sa tarifnim profilom Zvezda Sever i pretplatom za 3G i to sve iznosi 734,59 dinara mesečne pretplate.
Prva dva računa su bila ok, u okviru mesečne pretplate, o treći račun je stigo sa cifrom od 10.600 dinara...
Izvadio sam listing i prekoračenje je u prenosu podataka...ali što je mnogo mnogo je!
Ne mogu da prihvatim da je određenog datuma u određeno vreme prenos podataka bio oko 185 MB u iznosu od 3.150 dinara... Mnogo je to MB i neznam koliko je trajao prenos jer se to iz ovog listinga kojeg ja imam ne vidi i da li je to baš tako moguće i izvodljivo tehnički...ja tih datuma i vremena nisam koristio i pravio prenos podataka.
Ima još nekoliko prenosa drugih datuma oko 80 MB i oko 1.300 dinara.
Nekoliko puta su se prenosi podudarali sa istim vremenom ili malim razmakom različitih datuma.
Sve u svemu na tom računu konačno je bilo prekoračenih prenetih podataka u iznosu od 987 MB, a u pretplati imam valjda oko 200 MB, nisam baš siguran, znači sve zajedno 1.187 MB
Ništa od toga ne vidim na mobilnom niti primećujem osim uobičajenih updejtova i ostalih prema ovome sitnica...
Isključio sam sve što sam znao da nebi dolazilo do prenosa ili konektovanja mobilnog.
Danas sam i kod mts-a uložio reklamaciju na listing-račun, ali su mi "pojasnili" da je listing merodavan i da je to prošlo kroz server i da se ne nadam...
Molim, ako neko ima savet ili bilo kakvo pojašnjenje neka piše, a svim ostalima da nebi došli do ovakve situacije neka povedu računa ako mogu da to spreče...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
To je jedan veliki problem kod androida.On ce bez tvog znanja da se konektuje na net da bi update-ovao neke aplikacije!Jedino resenje je da iskljucis Use packet data i Data roaming(to se nalazi u Mobile network settings);)Meni se to jednom desilo,ali sam imao srece posto sam korisnik prepaid kartice pa mi je skinuo samo nekih 50-100 dinara koliko sam imao na racunu.:dance2:
NAPOMENA:KOD NEKIH ANDROID TELEFONA JE POTREBO ISKLJUCIVANJE Use packet data OPCIJE SVAKI PUT KADA SE TELEFON UKLJUCI!
 
Natrag
Top