opet u pomoc:Kako da ubacim WINDOWS xp

Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
53
imam mali lap-top MEDION 250GB koji nema u sebi cd-dvd citac.Hteo bih da oborim system i da ucitam WINDOWS xp na engleskom jer sad je na nemackom i ujedno da izbacim nepotrebne stvari iz njega.Hteo bih da mi neko objasni kako.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Mislim da se u podešavanjim prilikom bootovanja može podesiti NETWORK...ali nisam siguran kako to funkcoioniše.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
ni XP kao ni win7 ne mogu da se instaliraju na USB. jedina mogućnost je da pozajmiš neki eksterni dvd/cd i da preko njega instaliraš sve. a onda uradiš imaging C particije na fleški. Druga opcija ne baš popularna kod naših korisnika je linux, Ubuntu 10.10npr. njeg možeš butovati i instalirati sa fleške. ja sam lično izabrao tu opciju jer je već imam na svom netbuku. eeepc 904HD
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
ni XP kao ni win7 ne mogu da se instaliraju na USB. jedina mogućnost je da pozajmiš neki eksterni dvd/cd i da preko njega instaliraš sve. a onda uradiš imaging C particije na fleški. Druga opcija ne baš popularna kod naših korisnika je linux, Ubuntu 10.10npr. njeg možeš butovati i instalirati sa fleške. ja sam lično izabrao tu opciju jer je već imam na svom netbuku. eeepc 904HD
Nije tacno da se nemoze instalisati windows xp i 7 na USB i da bude bootabilan USB.Za pravljenje bootabilnog USB sluzi program USB_MultiBoot_10.zip.A i google pretraga je puna tutorijala o toj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
ni XP kao ni win7 ne mogu da se instaliraju na USB. jedina mogućnost je da pozajmiš neki eksterni dvd/cd i da preko njega instaliraš sve. a onda uradiš imaging C particije na fleški. Druga opcija ne baš popularna kod naših korisnika je linux, Ubuntu 10.10npr. njeg možeš butovati i instalirati sa fleške. ja sam lično izabrao tu opciju jer je već imam na svom netbuku. eeepc 904HD

Bas bih voleo da mi objaznis zasto, ali konkretno, posto vidim da si samouveren u toj izjavi?
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Naravno da hoću. postoje tzv bootloaderi i sve to, ali je usb previše spor i nekonstantan da bi održao iole bilo koji operativni sistem sem linux-a koji uzgred podatke dobija i šalje kao pakete a ne kao kod windows-a u obliku zasebnih fajlova (1 paket je celina i lakše se prnosi nego 20 zasebnih fajlova). zašto bi koristio uopšte neki brži procesor ako do podizanja sistema treba da skuvaš i popiješ kafu. Ja sam lično, kada mi je crkao hard na netbuku koristio HCSD karticu od 8GB na kojoj sam instalirao linux i veruj mi uopšte mi se nije sviđalo to kako radi, pokušavao sam i sa unix-om i sa winPE i opet sporo, još i ako pokušaš update windowsa i on promeni konfiguraciju boot.ini fajla onda su usro motku. sve iz početka. ne koriste džaba ssd diskovi zaseban i/o kontroler da je moguće raditi isto to sa fleševima i mmc-ovima. :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Samo da dodam da sam svom drugu na istom tom Medionu instalirao win7 ultimate bez ikakvih problema preko usb-a i dao coveku flesku da ima u slucaju da mu zatreba,svasta se nadje na netu samo treba malo traziti.Ako sam to uspeo ja ( a bas i nisam neki) moze svako(skoro svako).Toliko o tome dal moze ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Naravno da hoću. postoje tzv bootloaderi i sve to, ali je usb previše spor i nekonstantan da bi održao iole bilo koji operativni sistem sem linux-a koji uzgred podatke dobija i šalje kao pakete a ne kao kod windows-a u obliku zasebnih fajlova (1 paket je celina i lakše se prnosi nego 20 zasebnih fajlova). zašto bi koristio uopšte neki brži procesor ako do podizanja sistema treba da skuvaš i popiješ kafu. Ja sam lično, kada mi je crkao hard na netbuku koristio HCSD karticu od 8GB na kojoj sam instalirao linux i veruj mi uopšte mi se nije sviđalo to kako radi, pokušavao sam i sa unix-om i sa winPE i opet sporo, još i ako pokušaš update windowsa i on promeni konfiguraciju boot.ini fajla onda su usro motku. sve iz početka. ne koriste džaba ssd diskovi zaseban i/o kontroler da je moguće raditi isto to sa fleševima i mmc-ovima. :)

covjek hoce xp, a ne linux, druga stvar na linuxu se malo ko snalazi od obicnih korisnika, trebalo bi mu vremena da ga koliko toliko savlada
 
Natrag
Top