Opel Vestra 2.0i Trokira

Član
Učlanjen(a)
21.11.2011
Poruka
121
Pozdrav svima
Imam Opel Vectru CD 1990 godiste motor 2.0i (Injection-115 HP Benzinac-bez plina). Javio mi se jedan problem pre oko sedam meseci kad radi u leru ne radi slozeno vec preseca. Takodje i u voznji kad dam negde pola gasa odjednom, onda se totalno ugusi pa nakon jedne do dve sekunde krene kao raketa. Uradio sam auto dijagnostiku i sve je u najboljem redu. Jednom recju Trokira a ja neznam gde je problem, ako neko ima, ili je imao ovakvih problema ljubazno bih ga zamolio za odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Na mom Pežou se to dešava zbog nekompatibilnosti sa plinskim uređajem zbog kog pobrljavi paljenje (prva sonda javi presiromašnu smešu, računar doda benzina, auto počne da se davi, detonira, druga sonda javi da joj je mnogo benzina, računar smanji dotok i tako u krug dok ne složi paljenje). Majstori su preporučivali sve, od skidanja katalizatora, zamene sondi, MAF i MAP senzora, pranja dizni i koječega ne. Rešenje sam našao u Bosch servisu (ta mi je elektronika u autu Bosch/Siemens) gde momak škljocne par dugmića na lap topu, resetuje paljenje, i auto radi kao nov. Da napomenem da gomila servisera sa dijagnostikama uopšte i dalje ne kapira o čemu im pričam i šta se na autu dešava, toliko se razumeju.
Sve ovo pričam sa namerom da ukažem na majstore koji jako loše tumače parametre koje im očitava dijagnostika (ipak je to inženjerski/mehatroničarski posao) ili čak i nemaju odgovarajuću/ne umeju da je koriste. Ne zalećite se na prvu dijagnozu, posebno ako majstor nema zamenski deo kojim će proveriti da li je on u pitanju već traži da kupite nov. Pa kad se ispostavi da nije, recimo, dizna, onda idemo dalje - nagađanjem. Dakle, prvenstveno pismen majstor, a ja bih krenuo od provere/merenja sonde (ili sondi, ne znam koliko ih na Vektri ima).
Slaba vajda od ove moje priče, ali eto, čisto da prenesem svoje iskustvo sa vrlo sličnim problemom.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Pozdrav svima
Imam Opel Vectru CD 1990 godiste motor 2.0i (Injection-115 HP Benzinac-bez plina). Javio mi se jedan problem pre oko sedam meseci kad radi u leru ne radi slozeno vec preseca. Takodje i u voznji kad dam negde pola gasa odjednom, onda se totalno ugusi pa nakon jedne do dve sekunde krene kao raketa. Uradio sam auto dijagnostiku i sve je u najboljem redu. Jednom recju Trokira a ja neznam gde je problem, ako neko ima, ili je imao ovakvih problema ljubazno bih ga zamolio za odgovor.

Odgovor:


Auto ti je malo starije generacije, nemas obdII prikljucak, vec njen 10-o pinski. Tako da se nemoze bez odgovarajuceg adapterskog prikljucka, proveriti da li je prijavio gresku.

Motor, kad na leru prekida, trebalo bi prekontrolisati da li u datim momentima nemas prekida struje na svecicama. Ako nemas pravilnu kolicinu goriva, mogu biti slicni ili isti siptomi. Problem koji si naveo vezan za voznju, ukazuje mi na senzor opterecenja. A to ti je senzor polozaja leptira gasa i map senzora.
Mislim da ti nisu adekvatno odradili dijagnostiku, nemoguce je da je po dijagnostici sve ispravno ( malte ne savrseno ), a, auto ima problema. Prosta logika govori u kakav si servis bio.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Kazi nam da li si popravio auto i kako sada stoje stvari sa radom auta, poz...
 
Natrag
Top