Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

On/off ta peci u zadato vreme

• Začetnik teme dbobovac
  • Datum pokretanja
D

dbobovac

Član
Zamolio bih Bokija Za pomoc. Potreban mi je programcic koji bi prikazivao casovnik sa mogucnoscu izbora vremena ukljucenja i iskljucenja nekog potrosaca preko lpt porta. Izrada interfejsa nije problem.

joca pa

joca pa

Član
Zamolio bih Bokija Za pomoc. Potreban mi je programcic koji bi prikazivao casovnik sa mogucnoscu izbora vremena ukljucenja i iskljucenja nekog potrosaca preko lpt porta. Izrada interfejsa nije problem.
Pa posalji mu poruku.Ko zna dal' ce videti ovu temu!

D

dbobovac

Član
OVo je i dalje aktivno .Potrebna pomoc i dalje

Bazlik

Bazlik

Pa najbolje da dok cekamo da ti Bokica napravi program, ti u medjuvremenu kupi ovo

Digital Micro Computer Control Power Timer Switch 220v,
neverovatno - vrlo jeftino, cak sta vise posto se radi o digitalnim verzijama, velike su sanse da ce se ovo moci prikljuciti i za kompjuter. Inace radi samostalno i moze da prikljucis, zavisno od modela do deset uredjaja, recimo Kalorifer, ventilator, osvetljenje, TA pec i to sve da se ukljucuje u odredjeno vreme.

Model od Pet dolara.

12 dolara, model.

C

cotomas

da treba se snaći----
a jedna varijanta je da kupiš Arduino nano za nekih 3 dolara na ebay i rele za dolar pa onda imaš komunikaciju preko USB porta (serijska komunikacija). Paralelni port se teško može više naći pa je ovo puno bolje jer će raditi i na svakom laptopu