On je divan, ali...

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
On je divan, ali...

Autor: Cosmopolitan

Upoznali ste super dečka, ali se pokazalo da ima neku iritantnu osobinu. I što sad?

big-1213-1.jpg
Od lošeg filma puno vas više može iživcirati dobar film koji je loše preveden, preglasno ozvučenje ili prejaka klima u kinu. Kad je film loš, iziđete iz dvorane i doviđenja. Ali, ako je film dobar, ostajete i mučite se. Slažemo se da za dobre stvari treba malo patiti, ali kad bolje razmislite, pitate se što je tu bilo dobro. Zapravo ste pola filma piljili u zvučnike i razmišljali zašto niste ponijeli deblju majicu. Film? Hm, koncentracija vam baš i nije bila na visini.

Slična se stvar događa s frajerima. Na jedvite jade upoznate nekog kojeg vrijedi pogledati, a onda se ispostavi da ima iritantnu osobinu koja kvari zadovoljavajući opći dojam.

Bilo bi glupo da ljudima objašnjavate kako ste super dečka morali ostaviti jer preglasno srče ili se smije kao napaljena hijena.

Ali tužna je istina da vam sa svakim novim “srkom” sve više ide na živce. Ne znate kako promijeniti ono što vam smeta, a da se ne uvrijedi? Morate biti dovoljno suptilni i natjerati ga da pomisli kako to sam želi učiniti.
Stalno citira filmske junake

“Kad mi je prvi put oponašao Marlona Branda iz ‘Kuma’, mislila sam da ću puknuti od smijeha. Ali kad je to pedeseti put napravio na nedavnoj večeri s [COLOR=#018D25 ! important]prijateljima[/COLOR], mislila sam da ću iskočiti iz kože.”
—Tina, 22

Odglumite da vam je njegov mali performans smiješan, a onda dobacite: “Nije loše, dragi, ali vidim da ćemo morati hitno u kino da naučiš par novih replika.” Zapakirate li molbu u šalu, shvatit će poantu i neće se naljutiti. Ako nastavi po starom, predlažemo drugačiju taktiku: počnite citirati junakinje iz filmova i serija koje on najviše mrzi, primjerice Samanthu iz “Seksa i grada” ili Karen iz “Will & Grace”. Nakon nekoliko piskutavih karenizama koji počinju s “dušice” mahat će bijelom zastavicom.
Nosi kičasti nakit

“Moj dečko se dobro oblači, ali nema ukusa za detalje. Izgleda kao da je kopao po mojoj kutiji za nakit.”
—Mirjana, 29

Sljedeći put kad se počne kititi prije izlaska, pozovite prijateljicu, sestru, cimericu i zamolite ih neka mu kažu nešto u stilu: “Baš sam takvu ogrlicu neki dan vidjela u izlogu... (umetnite ime prodavaonice) i htjela sam je kupiti sebi. Jesi je tamo nabavio?” Možda je malo podmuklo, ali taktika će sigurno upaliti.
Žvače otvorenih usta

“Dok žvače, može mu prebrojati sve plombe”
—Lidija, 20

Poslužite se blagodatima digitanog doba. Recite mu da toliko uživa u hrani da ga morate snimiti mobitelom dok jede. Muškarci su vizualni tipovi: kad se na svoje oči uvjeri koliko “slatko” jede, i njemu će pozliti.
Ne miriše baš kao cvijeće

“Moj dečko se jako znoji, a njegovi tjelesni mirisi ponekad su neizdrživi. ”
—Marija, 21

Poklonite mu gel za tuširanje i dezodorans s mirisom te recite da su vam jako seksi. Iznenadite ga brzinskim seksom kad se sljedeći put bude tuširao: počne li miris dezodoransa i gela povezivati sa seksom, koristit će ih svaki dan... po nekoliko puta.
big-1213-2.jpg

Previše koristi smajliće

“U svaku SMS i chat poruku natrpa barem tri, četiri smajlića. Izluđuje me što ih je počeo koristiti i umjesto odgovora, pa nemam pojma što zaista misli”
—Zrinka, 30

Dečkima koji nisu vješti u izražavanju osjećaja smajlići su savršen alat. Njima mogu pokazati emocije koje ne mogu izreći, što je načelno dobro. No, kad mu smajlići služe da diplomatski zaobiđe odgovor, to nije dobro. Ispričajte mu priču o prijateljici koja je na Facebooku počela flertovati s dečkom, a onda prekinula komunikaciju jer je zaključila kako samo muljatori i papci svako malo koriste smajlije. Ako ne stane u njegovu obranu, shvatio je poruku.
Vječno kasni

“Redovito kasni barem 15-20 minuta na poslovne sastanke, a na kave s prijateljima još više. Zakasnio je čak i na večeru kod mojih roditelja.”
—Jelena, 29

Vjerojatno kasni zato što zna da - može. Zna da ćete ga uvijek pričekati i opravdati ga pred drugima. Promijenite taktiku. Kad opet zakasni, dignite sidro pa će se malo zamisliti.
Sve zove buraz

“Najbolji prijatelj, kolega s posla, susjed... svi su mu buraz. Ponekad čak i mene tako zove, što me izluđuje”
—Maja, 32

Pitajte ga zašto se zalijepio za taj izraz. Vjerojatno će slegnuti ramenima i reći kako nema pojma. Spomenite mu kako vas podsjeća na vašeg dementnog djeda koji ima problema s pamćenjem imena pa sve zove druže. Pomislit će da ima staračke fore i kloniti se navike.
Brada mu izgleda kao busen trave

“Ljudi ga čudno gledaju, prijatelji me zezaju, ali on se ne da uvjeriti da mu brada loe stoji i tvrdi da mu je zaštitni znak”
—Lea, 23

Recite mu da vam njegov zaštitni znak ocvale rock zvijezde iritira lice dok se ljubite. I postavite ultimatum: ili vi ili brada. Odluka ne bi trebala biti teška.
Uzima vaše stvari bez pitanja

“Počeo se ponaati kao da je sve moje njegovo. Mrtav hladan mi pojede zadnji red čokolade ili kolač iz frižidera ili odnese kući novine koje sam kupila”
—Branka, 26

Kad budete kod njega, maznite nešto što znate da jako voli i ponesite kući. Recite da ste mislili da mu to neće smetati budući da on radi isto. Sigurno će vas drugi put pitati za dopuštenje kad poželi uzeti nešto vaše.
Ne voli prati zube

“Počela sam živjeti s dečkom prije tri mjeseca i primijetila da baš i ne pere zube redovito. Možda to obavi dok ne gledam, ali sudeći po zadahu, ne bih rekla”
—Sara, 29

Zaplašite ga pričom o prijatelju koji je mrzio prati zube i bojao se zubara, pa je do 30. ostao bez većine zubi. Recite mu da je zbog toga grdno zažalio jer je morao platiti tisuće kuna za novo zubalo te provesti mjesece u zubarskoj stolici. A pitanje lošeg zadaha riješite žvakaćim guma ma s okusom cimeta.
Ovisan je o gelu za kosu

“Dnevno troši minimalno 20 minuta na frizuru, a u autu uvijek ima malo putno pakiranje gela”.
—Anja, 28

Recite mu da uživate maziti njegovu raskuštranu meku kosu. To će ga asocirati na seks, a muškarci su svašta u stanju napraviti da bi se domogli te aktivnosti. Odustajanje od gela učinit će mu se kao mala žrtva za veliku nagradu. Ako to ne upali, recite da je vaša mama rekla kako joj je baš sladak s tom frizurom malog slatkog ježa - to bi trebalo upaliti.
Naučite se nositi s...

Njegovim navijačkim strastima
Oni se snažno identificiraju s omiljenim sportašima i klubovima. Budete li se sprdali s njegovim herojima sa stadiona, osobno će to shvatiti i zamjeriti vam.

Njegovim viškom kilograma

Dečki se često znaju šaliti na račun svog pivskog trbuha, praveći se da im ne smeta, no na svoj su izgled jednako osjetljivi kao i žene. Budete li ga stalno zadirkivali da izgleda kao trudnica, mogao bi se povući i početi izbjegavati sve situacije u kojima moete vidjeti njegov trbuh, što znači…

Njegovim prijateljima
Osim ako se ne druži s mafijašima ili totalnim luzerima, nemojte mu stalno prigovarati i nabijati na nos njihove mane. Čak i ako je svjestan da je vaša kritika na mjestu, osjećat će se dužnim obraniti mušku čast i stati na njihovu stranu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
:dntknw:pa kako neko moze da bude divan kod ovakvih osobina.
Ne pere se, bahat je i prost, nema ukusa, nema elementarnu kulturu, nije duhovit... pa u cemu je jos uvek divan.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Sa ovima ili nekom od osobina ne moze biti uopste divan.....
 
Natrag
Top