Omladinski festival u Subotici

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Materijal,do ovog trenutka postovan skinut je sa više "lokacija;

svatamuzika;wikipeija;youtube;festivalomladina



A Imena u kompletnoj temi,koja su "linkovana" vode ka "domaćim biografijama";nastvak sledi u toku dana,te bi vas najljubznija zamolio da ništa ne dodajete dok ne završim kompletan materijal,zbog "kategorizacije"...i po festivalima,a i samim izvođačima...pozdrav od vašeg Baneta........
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omadina 1981.

PONOVO NAGRADA ZA TEKST


Grupa »Stidljiva ljubičica« odnosi te godine čak dve nagrade, obe druge, a jedna je od stručnog žirija, a druga od publike. Mladi muzičari izveli su na »Omladini 81« kompoziciju Zlatka Đurašina »Moj prijatelj ide u vojsku« i bili, u stvari, za nijansu slabiji od beogradske grupe „Petar i zli vuci“ koja je odnela prvu nagradu stručnog žirija izvodeći sopstvenu kompoziciju »Pogledaj u ogledalo«. Publika se odlučila za Milorada Nonina i »Uzalud te čekam« koju je izvela Dragica Stankov. Najbolja interpretacija te je godine bila izvedba" »Lačnog Franca« iz Maribora. Od 1981. godine, po odluci Saveta Festivala, uvedena je i nagrada novinara za najbolji tekst. Prva nagrada pripala je Radivoju Šajtincu iz Zrenjanina. Njegova pesma »Ravnica neće da spava« izvedena je od strane grupe »Vindigo«. Recimo da su na „Omladini 81“ nastupale i „Sunčeve pege“ iz Novog Sada, „Buldogi“ iz Ljubljane, „Piloti“ iz Beograda, „Osma sila“ iz Nikšića, „Post skriptum“ iz Skoplja, „Termiti“ iz Rijeke, „Markovi unuci“ iz Prilepa, »Makakus« iz Skoplja i mnogi drugi. Izvedeno je ukupno 34 kompozicije u dve večeri. Bilo je. naravno, i slobodnih formi, susreta pesnika i niz drugih pratećih manifestacija ... Sredstva informisanja nisu ni ovog puta propustila da istaknu značaj „Omladine“. »Bilo je dobro, i gotovo«, naslov je izveštaj u sarajevskim »Našim danima«! Kao i ranijih godina i na „Omladini 81“, organizovan je »Okrugli sto« na kome je govoreno o mogućnostima afirmacije muzičkog stvaralaštva mladih. Ukazano je na teškoće sa kojima se susreću mladi stvaraoci i neophodnost veće društvene brige u afirmaciji njihovog rada. Istaknuto je da je »Omladina« svake godine šansa da mladi muzičari izađu iz anonimnosti pa je zbog toga. kako je rečeno, uloga Saveza socijalističke omladine veoma značajna za afirmaciju muzičkog stvaralaštva mladih, ali i za pružanje uslova kako bi se oni mogli još više dokazivati

  • Nagrada stručnog žirija:
Petar i zli vuci - "Pogledaj u ogledalo"; Izvodi: "Petar i zli vuci"

Zlatko Djurašin - "Moj prijatelj ide u vojsku"; Izvodi: "Stidljiva ljubicica"
Vjeko Zajec - "Jutarnji modeli"; Izvodi: "Modeli"

  • Nagrade publike:
Milorad Nonin - "Uzalud te cekam"; Izvodi: Dragica Stankov i Big Band RTV Novi Sad
Zlatko Djurašin - "Moj prijatelj ide u vojsku"; Izvodi: "Stidljiva ljubicica"
Dimitrije Maksic - "Bice bolje"; Izvodi: "Osma sila"

  • Nagrada za najbolju interpretaciju:
Lačni Franz - "Šank rock"







Petar_i_Zli_Vuci.jpg

-petar i zli vuci

A-555139-1158323101.jpeg

-Lačni Franz



 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1982.

PRAZNIK MLADIH I SVEČANOST MUZIKE

»Opet neki novi mladi«, »žiri radi javno«, »Druženje uz pesmu« ... samo su neki od naslova objavljenih u novinama po završetku »Omladine 82«. Moto Festivala, piše Veljko Krulčić u riječkom »Valu« je »pričati o sebi i o svijetu odraslih kako ga mladi vide, ali pričati kroz muziku i pjesmu«. Radi se. dakle, o prazniku pesme mladih, o okupljanju zaljubljenika muzike iz svih krajeva naše zamlje, o sklapanju novih prijateljstava, tim više što se Festival „Omladina“ uklopio u proslavu Dana mladosti... Stručni žiri se te godine opredelio za kompozitora Andreja Turka i kompoziciju „Kar si skuhal, pojel“ koju je izvela grupa »Martin Krpan« iz Ljubljane. Grupa „Makakus“ iz Skoplja izvela je kompoziciju »Sladoled za vrane« Đorđa Vasića i zauzela drugo mesto, a treća nagrada stručnog žirija otišla je Mladenu Šestiću čiju je kompoziciju »Volim svoju povratnu kartu Sisak-Zagreb« izvela grupa „Zmijski ugriz mladog lava“ iz Siska. Publika je, takođe, glasala za »Sladoled za vrane«, ali i za grupu »Metro« iz Svetozareva koja je izvela svoje »Čupave glave«. Najbolja interpretacija te je godine bila Meri Trošeljeve iz grupe »Tadaima« iz Rijeke koja je izvela svoju kompoziciju »Pitaš li me kuda odlaze ptice«. Tekst ove kompozicije proglašen je najuspelijim i od strane žirija novinara. Uz nekoliko promocija najnovijih ploča, nastupe pesnika. druženja i muziciranja sa mladima među subotičkim kolektivima, zatim, uz već tradicionalno veče posvećeno jubilejima koje je 1982. godine održano pod naslovom »U pesmi je iznikao cvet« i nastupe nekoliko desetina potpuno do ta¬da nepoznatih muzičara („Snajper“ S. Mitrovica, „Spektrom“ Split, „Poslovni voz“, Kula, »Oktopus« Subotica, »Kladivo, konj in voda" Celje, „Mrak“ Apatin, »Život« Kruševac, „TNT“ Osijek i mnogi drugi) završeno je 22-godišnje druženje mladih muzičara.
  • Nagrada stručnog žirija:
Andrej Turku - "Kar si skuhal, pojej"; Izvodi: "Martin Krpan"
Djordje Vasic - "Sladoled za vrane"; Izvodi: "Makakus"
Mladen Šestic - "Volim svoju povratnu kartu Sisak-Zagreb"; Izvodi: "Zmijski ugriz mladog lava"
  • Nagrade publike:
Djordje Vasic - "Sladoled za vrane"; Izvodi: "Makakus"
"Metro" - "Cupave glave"; Izvodi: "Metro"
Vlasta Toplicic - "Za dan za san"; Izvodi: "Zivot"

 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1983.

NOVA SPOTICANJA 0 DINAR

Dvadesettreći jugoslovenski festival „Omladina“ održan je od 19. do 21. maja. posle dosta godina ponovo u organizaciji »Doma kulture« i na njemu je izvedeno ukupno 36 kompozicija. Na rok večeri trijumfovaia je niška grupa »Kerber«. a drugo i treće mesto osvojili su sastavi »Ultimatum« iz Jesenica i »Tokmu taka« iz Kavadarca, dok su gledaoci u Hali sportova glasali za grupu »Paraduštri« iz Subotice. Na Festival mladih kompozitora te je godine stiglo dosta novih grupa i pojedinaca koji su brzo prokrčili put u našoj rok muzici, ali za neke se više nikada nije ni čulo. Spomenimo da su tada nastupili i sastavi „Noćni program“ iz Novog Sada, »Tableta protiv stida« iz Čakovca. »Lift« iz Beograda, „Maestro“ iz Novog Sada, »Sanji« iz Zrenjanina, »Jakša i priljatelji« iz Splita. „Plastično srce“ iz Zagreba, „Unutrašnji život“ iz Zaječara itd. Ipak, najzapaženiji, po oceni mnogih izveštača i stručnog žirija, bio je Miljenko Šercer iz Čakovca koji je sam napisao muziku na tekst Pere Vojvodića — »PRVI MAJ«. Ovaj kantautor dobio je i drugu nagradu publike, dok je Ivana Vitaljić iz Prištine za pesmu »Sve je muzika« osvojila drugu nagradu stručnog žirija. Mladen Vojičić iz Sarajeva bio je te godine najbolji interpretator. »Omladina 83.«, recimo, održana je uz dosta materijalnih poteškoća, a Gabor Lenđel, umetnički direktor, izjavio je u "Subotičkim novinama" u tekstu pod naslovom »Pesma se spotakla o dinar« da je i ovogodišnja: »Omladina prošla uz dosta teškoća, a njenoj pripremi prethodile su oštre i burne rasprave, jer je Radio televizija Novi Sad, kao jedan od suorganizatora, obezbedila samo sto hiljada dinara, što je deset puta manje nego ranijih godina.
  • Nagrada stručnog žirija (rock vece):
Zoran Stanojevic - "Mezimac"; Izvodi: "Kerber"
Mirko Bogataj - "Nekje k votu"; Izvodi: "Ultimat"
Ljupce Karov - "Karasko"; Izvodi: "Tokmu taka"
  • Nagrada stručnog žirija (vece šlagera):
Miljenko Šercer - "1. maj"; Izvodi: Miljenko Šercer
Ivana Vitaljic - "Sve je muzika"; Izvodi: Ivana Vitaljic
Ljupco Stojanovski - "Dovidjenja, dovidjena"; Izvodi: Ljupco Stojanovski
  • Nagrada publike:
Dragan Pavkovic - "Cesta"; Izvodi: "Parudaštri"
  • Nagrada za najbolju interpretaciju:
Mladen Vojicic, grupa "Top" - "Lagala si"





 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1984.

»BIĆE BOLJE, NEKO VIČE«

24-ti jugoslovenski Festival popularne muzike održan je od 17. do 20. maja i prošao je u znaku napora da ova manifestacija izađe iz organizacione i kadrovske krize u kojoj se našla poslednjih nekoliko godina »Omladina 84« počela je, u stvari, dočekom Štafete mladosti. Tu noć su mladići i devojke, mladi muzičari, glumci i pesnici, proveli u Gradskoj kući, gde su u programu nastupili i stvaraoci poetske reči. Stručni žiri bio je jednoglasan u dodeli nagrade Mateju Zakonjšeku, kantautoru kompozicije »Balada za...«. Publika se opredelila za Ljilju Mladenović i Marinu Stanisavljević i kompoziciju »Nemoj da mi kažeš«, dok su Gordana Kostić i Goran Despotović proglašeni za najbolje interpretatore. Žiri novinara opredelio se za tekst kompozicije »Balada za ...« autora Mateja Zakonjšeka. Festivalski tragovi zabeleženi su 1984, godine na ploči uz pomoć PGP, a „Okrugli sto“, prema izveštaču »Glasa omladine« nije doneo očekivani rezultat. »NepripremIjeni uvodničari«, stoji u tekstu, «i učesnici u razgovoru najčešće su »otkrivali toplu vodu« i želeli da budu pametniji nego što jesu, veći vizionari nego što jesu. Svi ti učesnici su, inače, vredni i zaljubljeni u svoj posao, ali smeću s uma da se put od hroničara zbivanja u našoj rok sceni do teoretičara ne prelazi tako lako kako to oni misle ...« »Omladina 84« završena je velikim rok koncertom, a Subotičke novine« tim povodom navode refren jedne pesme Bore Đorđevića »Biće bolje, neko viče« s nadom da nekom drugom prilikom nećemo biti u prilici da ga završimo. Najavljena »bitka« posle festivala, za festival, zato mora biti i bitka za stvaralaštvo mladih. Sada, kada smo na domaku 25. jubilarne »Omladine« u Subotici, kada slušamo Jadranku, Šobića ..., kada u našoj duši ponovo zamirišu »Vrbe«, kada se tako tiho. a tako lepo ponavljaju refreni Ibrice. kada ne samo praznično, ubedljivo, da se krv ledi u žilama, čujemo Balaševićevu. i ne samo njegovu, nego i našu »Računajte na nas«, kada ćemo se ponovo sresti sa starim priljateljima, kada će u ovoj majskoj večeri, večeri smilja i bosilja. večeri starih prijateljstava i podsećanja, nad ovim gradom i jezerom razumeti i pesnička reč — od Čakovca do Devđelije ... kada će se pevušiti nove melodije, pamtiti ili zaboravljati — uostalom upravo tako kako to život donosi, a mladost rađa — rađati i novi susreti verujemo da ni jubilarna »Omladina«, ni u čemu ne može razočarati, Ona, jednostavno, mora uspeti jer je Subotica grad sa višenacionalnim življem, bogatom kulturnom tradicijom i poverenjem u samoupravnu budućnost, grad iz kojega streme zraci mladosti iz najudaljenijih mesta naše zemlje, grad gde se stvara, radi, trudi i oplemenjuje, gde se peva, voli i uzdiše u tim čudnim ustreptalim godinama do dvadeset i pet zaključno (pa i dalje), gde uvek ima ljubavi, pesme i mladalačkog nemira. Delom zahvaljujući „Omladini“, kako reče pesnik Dragomir Brajković, Subotica više nije na severu, »već mnogo južnije i mnogo bliže centru, zvanom srce, jer tim ritmom već godinama kuca za sve mlade stvaraoce.«
  • Nagrada stručnog žirija:
Matej Zakonjšek - "Balada za..."; Izvodi: Matej Zakonjšek
  • Nagrada publike:
Lj.Mladenovic-M.Stanisavljevic - "Nemoj da mi kazeš"; Izvode: Ljilja i Tina Mladenovic
  • Nagrada za najbolju interpretaciju:
Gordana Kostic i Goran Despotovic - "Milo moje"
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1985.

  • Nagrada žirija:
grupa Rock 'n' Feller (Ljubljana)
  • Nagrada publike:
Rock Street (Beograd)










omladina_85_z.jpg

omladina_85_p.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1986.

Festival je preimenovan i novi zvanični naziv je Fesatival pop i rock muzike.
  • Nagrada žirija:
Bas dans - "Čovjek od kamena" / "Prašnjavo srce" (Banja Luka)
  • Nagrada publike:
Bas dans (Banja Luka)



Basdans%2001%20-%20Omladina%201986.jpg

Basdans%2002%20-%20Omladina%201986.jpg

Basdans%2003%20-%20Omladina%201986.jpg


 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omaldina 1987.

PROGRAM „OMLADINA“ 87
četvrtak, 21. maj
13,00 Otvaranje izložbe YU muzičkog fanzina i press materijala (Izložbeni prostor Gradske biblioteke)
14,00 Promocija knjige "Sociologija roka" - Simone Frith (RU "Veljko Vlahović", sala 22)
15,00 ROK SIMPOZIJUM (RU "Veljko Vlahović", Amfiteatar)
19,30 PRVO POLUFINALNO VEČE (Hala sportova)
Takmičarski deo:
INDUST BAG (Metlika)
PLASTIC FACE (Lazarevac)
KUD IDIJOTI (Pula)
HEAVY COMPANY (Jesenice)
GRAD (Rijeka)
Gosti :
ZIJAN (Djevdjelija)
S.O.R. (Idrija)
ELEKTRIČNI ORGAZAM
(Beograd)
01.00 PROMOCIONALNI KONCERT
Polet Song 's
THE END BAND (Beograd)
Samostalni izdavač:
GASTARBAJTERS (Brezice)

petak, 22, maj
14.00 Konferencija za štampu i promočija izdanja ŠKUC-FORUM (Teat-rock)
16.00 SUBOTIČKO ROK POPODNE (Teat-rock)
BAĆ FRANJE IĐE U FEKETIĆ
HEROJI ULICE
ANNO DOMINI
ARAGON
A TRAIN
BOLID


19.30 DRUGO POLUFINALNO VEČE (Hala sportova)
Takmičarski deo:
BOJLER (Idrija)
CENTER ZA DEHUMANIZACIJO (Trate)
OSLOBODIOCI (Obrenovac)
TUŽNE UŠI (Split)
MIZAR (Skoplje)


Gosti:
DR STELL (Rijeka)
LET 3 (Opatija)

24.00 DŽEZ VEČE (Velika većnica Gradske kuće)
BLUZ TRIO (Subotica / Beograd)
JOVANČIĆ DŽEZ KVARTET (Subotica)
TRIO DEJANA PEČENKA (Ljubljana)


01.00 PROMOCIONALNI KONCERT (Teat-rock)
Škuc-forum
VRISAK GENERACIJE (Novi Sad)
GRČ (Rijeka)
Jugoton
CACADU LOOK (Opatija)
BAMBINOSI (Sarajevo)
Dokumentrana
GASMAKS (Ljubljana)

subota, 2 3. maj
12.00 KONFERENCIJA ZA ŠTAMPU "OMLADINA 87"
(RU "Veljko Vlahović", sala 23)

16,00 ALTERNATIVNI PROGRAM (Teat-rock)
DR ŽIVAGO DARK STARS (Novi Sad)
AUTOPSIJA (Ruma)
TIKAMJER FORMATIO (Novi Sad)

19.30 Modna revija
(Hala sportova)

20.00 FINALE TAKMIČARSKOG PROGRAMA (Hala sportova)
Takmičarski deo:
FINALISTI
Gosti :
BASDANS (Banja Luka)
HUMAN TELEX (NR Mađjarska)
KERBER (Niš)

01.00 PROMOCIONALNI KONCERT (Teat-rock)
OK SSOH Rijeka

FIT (Rijeka)
ZKL Ljubljana
RADIO (Banja Luka)
Suzy
TUTI FRUTI BALKAN BEND (Split)







UČESNICI „OMLADINE 87“
PRVO POLUFINALNO VEČE:
1. INDUST BAG, Metlika
Goran Jarevič - gitara, Andrej Pečarič – gitara, Bojan Vraničar - bubnjevi, Boris Vinski - bas
Kompozicije: Brez borbe, Psihoza, Diktatura srca, Na grobovih, Odmev Norišnic, V obdobju zločina
2. PLASTIC FACE, Lazarevac
Slobodan Sinđelić - vokal i usna harmonika, Gordan Grujić – ritam gitara, Vojin Elezeović – solo gitara, Ljuban Avramović – bas gitara, Nenad Sinđelić - bubnjevi, Goran Matić - sintisajzer
Kompozicije: Hladan vetar, Afrika, Vreme govori, Ti si moj kraj, Moje senke igraju
3. KUD IDIJOTi; Pula
Branko Črnac - vokal, Saša Milovanović - gitara, Nenad Marjanović – bas, Diego Bosusco - bubnjevi, Berislav Janković - administrator
kompozicije: Tko zna, Disco is not dead, Cirkus, kako da živim bez para
4. HEAVY COMPANY, Jesenice
Bratko Košir – ritam gitara, Mitja Svetina - vokal i solo gitara, Janez Pivk bas gitara, Štefan Košir - bubnjevi
kompozicije: Čuvaj sne, Jahač iz sna, Ostavljam te, Heavy metal
5. GRAD, Rijeka
Igor Stevanović - vokal i gitara, Orijen Modrušan - gitara, Dean Škriljac vokal, Siniša Banović - bubanj, Vili Babić - bas, Danijel Benčik - sintisajzer, producent Koraljko Pasarić
Kompozicije: Grad, Krug, Sam, Riječi, Ima li nešto, Vodi me
DRUGO POLUFINALNO VEČE:
6. BOJLER; Idrija
Bojan Rapinja - vokal,Darko Kaurič - vokal i gitara, Danilo Jereb - bas i vokal, Natalija Jereb bubnjevi, Tatjana Kaurič - bubnjevi)
Kompozicije: Obesi me, Taj ritam me ubija, Pobegni z mano, Poljubi me, Ne govori mi (O Ijubezni), Uspavanka
7. CENTAR ZA DEHUMANIZACIJO, Trate
Dušan Hedl - gitara, Branko Hedl gitara, Bojan Tomažič - bas, Marjar Milošič - bubnjevi, Vlado Pivec - sintisajzer
Kompozicije: Beseda sodi, V kali zatreti, Kujem svoj meč, Bodimo vsi borci, Izmijem jeklo, Razkritje krinke, OB našem prazniku Vojaki so bratje

8. OSLOBODIOCI, Obrenovac
Pera Đokić - vokal, Nebojša Jovanović - gitara i prateći vokal, Viadimir Jovanov - bas i prateći vokal, Aleksandar Vuković – bubnjevi
Kompozicije: Dečko, Ti si ponosan, Da se bacim kroz prozor, Zabrinut, Elza, Pera Djokić je moj drug
9. TUŽNE UŠI, Split
Saša Kesić - gitara i prateći vokal, Dinko Fazinić - prateći vokal i menadžer, Dragan Lukić - sintisajzer i prateći vokal, Mirjan Jovanović bubnjevi, Davor Bilić – bas gitara i glavni vocal
Kompozicije: Obale, Hod kroz maglu, stranci, Bijeg, Probudi se i ustani
REKLI SU O FESTIVALU:
Slobodan Rihter član grupe "Nešto između” iz Subtice
“Mislim da je festival "Omladina" već prošle godine bio pun pogodak. Veoma mi se dopada ta nova koncepcija u kojoj više nema šlagera koji su inače prevazidjeni. Nastupali su vrlo dobri sastavi i ako se to ponovi I ove godine festival će sigurno uspeti. Vrlo prijatno me iznenadila vest da će "Omladina" već od ove godine biti internacionalni festival. To će biti novi impuls daljem razvoju ove velike omladinske kulturne manifestacije. Posebno mi je drago što će ove godine konačno i subotičke grupa dobiti šansu da nastupe u "Subotičkom rok popodnevu" jer do sada zaista nismo imali mnogo šansi da nastupamo pred našom publikom.”
ORGAZAM PONOVO NA FESTIVALU
Nakon pune četiri godine beogradska grupa Električni orgazam ponovo je sinoć kao gost nastupila na festivalu „Omladina“.
Članovi grupe Srđan Gojković – Gile (gitara i vokal) Zoran Radomirović -Švaba (bas gitara i prateći vokali, Goran Čavajda - Čavke (bubnjevi) i Branislav Petrević - Banana (solo gitara i prateći vokal) svirali su više od sat vremena pretežno kompozi*cije sa svojih albuma "Distorzija" i "Braćo i sestre". Momci iz "Orgazma" dobro su "prašili" i dobro zagrejali publiku.

- „Na ovom festivalu učestvovali smo 1981. godine na takmičarskoj večeri, ali diskvalifikovani smo jer smo polomili binu“ - kaže Goran Čavajda - Čavke. – „Mislim da je upravo tih godina festival bio na vrhuncu i uvek je izbacio nekoliko grupa koje su kasnije postale vrlo popularne celoj zemlji. Nakon toga "Omladina" je zapala u krizu od koje se oporavlja tek poslednjlh godina. Nadam se da će ove godina biti prava renesansa ovog festivala.“
Bać Franje svirao u Teatrocku

Danas popodne u Tatrocku svirali su subotički bendovi BAĆ FRANJE IĐE U FEKETIĆ, HEROJI ULICE, ANNO DOMINI, ARAGON, A TRAIN i BOLID.
Svi su bili dobro prihvaćeni od publike, a posebno u poslednje vreme u Subotici izuzetno popularna grupa Bać Franje iđe u Feketić, koja ja već 11 nedelja na prvom mestu Domo-top liste koju zajednički organizuju "Subotičke novine" i Radio Subotica. Bio je to i povod da nakon njihovog koncerta malo porazgovaramo sa pevačem ove grupe Ivanom Balaževićem.
- „Ostali članovi našeg benda su Petar Rašić (bas), Saša Vasić (gitara), Jugoslav Ivić (klavijature) i Goran Tričković (bubnjevi)“ – kaže Balažević „Mi još nismo stigli do pravog zvuka koji želimo da postignemo, ali čini mi se da smo na dobrom putu da sviramo neki „mešani“ rock n roll.“

- U vašoj muzici osećali su se uticaji "novog primitivizma“, samo čini se da su tu oni u poslednje vreme sve manje prisutni?
- „Od kako sam ja došao u bend, a to je otprilike pre pola godine, napustili smo taj "novi primitivizam“ i okrenuli se u drugom pravcu, koji nam je očigledno i doneo popularnost među subotlčkom publikom“ - govori Ivan Balažević – „Tako ćemo i nastaviti, sve dok za nekoliko meseci ne obučemo sivo maslinastu uniformu. Po izlasku iz vojske planiramo da snimimo i ploču.“
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1988.

  • Nagrada žirija:
grupa Zijan (Djevdjelija)
  • Nagrada publike:
grupa Zijan (Djevdjelija)
Među grupama kjoj su nastupale ove godine na festivali bile su: Del Arno Bend (Beograd), Laufer (Rijeka), Keith (Banja Luka), Idejni nemiri (Rijeka).





 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629
Festival omladina 1989.

Nagrada žirija: Torpedo (Sarajevo)
Nagrada publike: Torpedo (Sarajevo)
Nastupali su još: Arhangel (Skoplje), Obojeni program (Novi Sad), Super Nova (Skoplje), Nesalomivi (Beograd)



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top