Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Još jedna od mojih omiljenih:

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
08.09.2012
Poruka
1

Krajem 1997. godine Oliver je završavao snimanje dugo najavljivane ploče "Kad ljubav ubije", na kojoj je deo materijala snimljenog u Americi. Na ploči su gostovali Fredi Habard, Vlatko Stefanovski, R.M. Točak, Bebi Dol i drugi. Tekstove je opet pisala Marina Tucakovic, a za CD se predviđaju i instrumentalne teme.



Fredi Habard (Freddie Hubbard) je Afro-Američki džez-muzičar koji je umro 29.decembra 2008.godine u Los Anđelesu (Savezna Država Kalifornija, SAD) od komplikacija izazvanih srčanim udarom. Imao je 70 godina. Upravo zbog toga taj Mandićev album zvani ''Kad ljubav ubije'' nikada neće biti objavljen. Zapravo, Mandićev album ''Kad ljubav ubije'' je snimljen krajem 1997.godine i trebao je biti objavljen. Međutim, to je prekinulo bombardovanje SR Jugoslavije 1999.godine. U Janjatovićevoj rock enciklopediji sam čitao da album ima deo materijala snimljenog u Sjedinjenim Američkim Državama. Koliko mi je ovo poznato, sve pesme Olivera Mandića su snimljene u Švajcarskoj, Hrvatskoj i Austriji i ja mislim da je Mandićev album ''Kad ljubav ubije'' zapravo bio snimljen u Austriji.

Šta kažete na sve ovo?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Veoma zanimljivo, hvala. Ovakve informacije su uvek dragocene. yes3
 
Natrag
Top