old Windows brisanje?

Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Instalirao sam na nov racunar win10 odradio azuriranje sistema i drajvera i sve ok radi.Na C particiji ispod Windows fascikle postoji jos jedna Old Windows pa bih zamolio da mi neko odgovori da li je ona bitna za rad racunara ili smem da je obrisem??
 

Prilozi

  • img.png
    img.png
    28,5 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Instalirao sam na nov racunar win10 odradio azuriranje sistema i drajvera i sve ok radi.Na C particiji ispod Windows fascikle postoji jos jedna Old Windows pa bih zamolio da mi neko odgovori da li je ona bitna za rad racunara ili smem da je obrisem??
Da si instalirao na nov racunar win 10 ne bi imao taj folder Windows.old.
Taj folder se kreira prilikom nadogradnje na postojeci windows i svrha mu je ako pozelis da se vratis na stari windows da se mozes vratiti.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Instalirao sam na nov racunar win10 odradio azuriranje sistema i drajvera i sve ok radi.Na C particiji ispod Windows fascikle postoji jos jedna Old Windows pa bih zamolio da mi neko odgovori da li je ona bitna za rad racunara ili smem da je obrisem??
Nie bitna,samo sacekaj,jedo 7 do 10 dana i onda desni klik na njega i deletw.Malo ce potrajati.Imas i program Unlocker,sa kojim mozes brisati po par foldera odjedno,ali ne ide nista brze,nego kada malo sacekas i obrises.Ne smeta nista,samo zauzima prostor na particiji.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.653
Inicijalno je instalirana mnogo starija verzija Win10-ke, pa je nakon apdejta suštinski zamenjen ceo sistem.
U ovakvim slučajevima postoji legalna opcija u podešavanjima sistema » Control Panel » Program & Features » za uklanjanje bekapovanog prethodnog sistema.
E, ako je nešto u međuvremenu dodatno petljano, onda ostaje da se folder prosto ukloni nasilnim brisanjem sa administratorskim privilegijama.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moze se ukloniti Windows old folder kroz disk cleanup(cleanmgr.exe), samo stiklirajte old windows installation. Moze malo potrajati, ali je najsigurniji nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Inicijalno je instalirana mnogo starija verzija Win10-ke, pa je nakon apdejta suštinski zamenjen ceo sistem.
U ovakvim slučajevima postoji legalna opcija u podešavanjima sistema » Control Panel » Program & Features » za uklanjanje bekapovanog prethodnog sistema.
E, ako je nešto u međuvremenu dodatno petljano, onda ostaje da se folder prosto ukloni nasilnim brisanjem sa administratorskim privilegijama.
Upravo tako, imam na fleshu neki win star jedno godinu-dve koji sam koristio vise puta ali nisam obracao paznju na "old win", e sad sam kupio klincu nov racunar pa mi je upalo u oko ovo, i da sa disk cleanup sam to sredio, jos jednom hvala ekipi sa SF.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Слудели сте човека без потребе? Приликом инсталације, када хоћеш да прегазиш стари ОС без форматирања диска, питате да ли да обрише све или да сачува систем у фолдеру Old Windows?
Ниси обратио пажњу и кликнуо си даље а по дифолту онда добијаш тај фолдер.
Наравно да га можеш обрисати ако ти није ништа потребно са раније инсталације од твојих података. Ако ти је потребно, то пребациш у радни фолдер (рецимо, документа са Old Windows у фолдер документа у радној верзији).
После тога, оно што је остало бриши.
 
Natrag
Top