Okultizam

Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Teorija da astrologija sadrži tajne koje su čoveku od značaja, a da iste crkva vešto skriva i pripisuje đavolje rabote u astrologiji, zarad "normalne" manipulacije nad narodom, jako je zanimljiva, ne? :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
34
Cula sam i za to :)

Nego, gde da nadjem smajlije?

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dodatak:

ovo je dvotacka i zagrada :)

Gde su drugi?

Okultizam kao oblast determinisana je pojedincem, sredinom, vremenom i prostorom. Sposobnoscu, talentom da osoba utice na drugu, na grupu, i sposobnost, talenat da druga osoba, grupa, to prihvati, koristi. Moze da bude negativno ili pozitivno. Svakako ne iskljucjuje ali ne obavezuje na pozitivno ili negativno, na laz ili istinu.

Moja deviza je -proveri, ne veruj - uz ogranicenje, da ne moram da skocim u bunar da bih proverila sta ce se desiti, sta ima tamo.
Covek je bice vere, svaka vera je bozanske prirode, makar kao odraz iz iskrivljenog ogledala. I ateisti su vernici.
Koliko vidim, okultizam je siri pojam od onoga kako ga vecina (ne mislim samo na ovom forumu, nego uopste) dozivljava. Okultizam kao seme i kao plod, nalazi se i u kritikama onih koji ga vide kao totalnu negativnost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruka
1
Samo ograničen čovek misli da ono što on ne shvata, to i ne postoji. Postoje prirodni darovi koje ljudi zovu prozorljivost, vidovitost itd. I to je lepo, data ti je mogućnost da vidiš svetove koje drugi ne vide, da putuješ u druge ravni, a da pri tom ne uznemiravaš nikoga. Ako to možeš, ako znaš da se zaštitiš, moći ćeš da pomogneš biću koje je tuđom voljom upalo u magijski vir. Ipak, mislim da niko ne treba ni na koji način da remeti tuđi sudbinski put, ma koliko se gordio da to može. To nije bezazleno, jer sebi za vrat tovariš tuđe terete, preuzimaš tuđu muku. Ne dozvoljavaš da onaj ko je nekim svojim činjenjem ili nečinjenjem zalutao, sam nađe put. Lepo je neko rekao: " Ako se igraš magijom, ona će se igrati tobom".
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
34
Nova godina po crkvenom kalendaru (kalendar SPC) pocinje 1. (14) septembra.
Sada smo u 7019. godini. (sve do 1. (14) septembra 2011.)

Na frizu crkve Svetog Spasa u manastiru Žiča, koju su gradili Stevan (Prvovenčani) i njegov brat Rastko Nemanjić (Sveti Sava) 1208-15,
stoji (tada) uklesano: "Vreme Zveri počinje 7000.g." - tj. 1492.g.
Amerika je otkrivena 1492. godine.
 
Natrag
Top