Oholost i Sektaštvo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma sve ja razumem, sto napadaju crkvu razumem! Ali da uzmu knjigu koju je crkva "kurva" kanonizovala, da uzmu od nje ceo Novi Zavet, a da pritom nisu sami ispitali da li je "kurva" nesto izbacila i falsifikovala, da li mozda fale neke knjige iz Novog Zaveta, to ne razumem!

Zato sam pomenuo "Petrovu apokalipsu" kao primer, jer ista se u crkvi CITALA, pa je izbacena na saboru. A oni nisu seli da istraze zasto je ta knjiga izbacena, da li je to osnovano ili ne.

Kako mogu verovati "crkvi kurvi"?

Dakle nisu imali nikakav sabor, nista! Pa ciji kanon su onda prihvatili?

Pricaju naime, kako je samo CITANJE u crkvi dokaz da je nesto kanonsko, odnosno da je to od Boga prihvaceno?

Pa ako je zaista tako, zasto onda odbacuju "Petrovu apokalipsu"? I ona se CITALA u crkvi! A postoje i drugi apokrifi koji su se citali, a ovaj najvise!

Dakle, sta su uradili? Samo su prihvatili vec postojeci Novozavetni kanon "crkve kurve"! I to je prosto cinjenica!

I sad im se to nesvidja, pa pokusavaju da izmisle druge nacine kanonizacije! Novi Zavet se po njima sam od sebe izgleda kanonizovao!

Katastrofa!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ma sve ja razumem, sto napadaju crkvu razumem! Ali da uzmu knjigu koju je crkva "kurva" kanonizovala, da uzmu od nje ceo Novi Zavet, a da pritom nisu sami ispitali da li je "kurva" nesto izbacila i falsifikovala, da li mozda fale neke knjige iz Novog Zaveta, to ne razumem!

Dakle, sta su uradili? Samo su prihvatili vec postojeci Novozavetni kanon "crkve kurve"! I to je prosto cinjenica!

Zar ovo nije šizofreno?

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zar nije šizofreno i nazivati se Hrišćanima a negirati Božanstvo Isusu Kristu? . Zar nije šizofreno nemati ni kapi židovske krvi u sebi a držati se i nametati zakon dat isključivo židovima?

Budmo ozbiljniji i nazovimo stvari pravim imenom. Čitav kult im je šizofren.

Hoćeš reći kako bi ima pravo ime bilo: Neosunećeni Židovi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zbog toga da je ne bi povezali sa Jevrejima u vreme najveceg progonstva Jevreja od Rimske imperije polovinom 2 veka, lokalna Hriscanska crkva u Rimu je uvela pagansku nedelju, odrekavsi se i svih drugih ucenja, i prihvatila mnogobozacke filozofije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zbog toga da je ne bi povezali sa Jevrejima u vreme najveceg progonstva Jevreja od Rimske imperije polovinom 2 veka, lokalna Hriscanska crkva u Rimu je uvela pagansku nedelju, odrekavsi se i svih drugih ucenja, i prihvatila mnogobozacke filozofije.

Khm, khm.... izvori, sa footnotama.

Ujedno, nije se Crkva u drugom stole'u odrekla senke, nego je još od I stoleća slavila Dan Gospodnji, Nedelju na koju ste vi "would be jews" bez kapi judejske krvi u sebi alergični.

Novi Zavet obara vaše "umotvorine" sama Biblija ih ruši...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, sve je tako sto pisete ali u snovima.

Bitan je biblijski i istorijski kontekst, a ne vase dogme, i dogme vase crkve.
 
Natrag
Top