Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Neko Boga , a neko idole.

Tako je. Mi Boga a vi knjige i Ellen White. (pročitaj knjigu Miloša Bogdanovića o George- Knight-u) ;)

Evo jednog interesantnog slučaja "duhovnog đubretarstva" Miloša Bogdanovića. Naime, 2011. godine, povodom objavljivanja Bogdanovićeve knjige "Prokletstvo nacije", u kojoj veliča sve protestantsko i američko, povela se interesantna diskusija na jednom portalu, gdje se pojavio i sam Miloš kako bi branio svoj intelektualni abortus. Citirat ću samo jednu sudionicu diskusije, puno toga će vam biti jasno.

Čitateljica MB:

Ja sam prosto ostala bez teksta citajuci komentare. Jezivo koliko su se okomili na coveka (gos`n Nonkovica) i onako ga hinjski i podmuklo bockaju i podsmevaju mu se. Ajde ova mala horda sto se potpalila, valjda da udovolje autoru, ali ti Milose kao autor knjige, jako neukusno. Napisao si knjigu od 200 i nesto strana a hranis svoju sujetu preko bloga prepiruci se sa covekom koji otac moze da ti bude. Pa ti si knjigu napisao zasto potreba da je opravdavas, svako ima pravo na kritiku koliko dobru toliko i losu. Tvoje licemerje je neprevazidjeno. Koga pokusavas da ubedes, sebe ili nas ili pak neke sto su finansirali stampanje knjige? Zdravo je voditi debatu i iznositi kritike kako bi korigovali neke stvari ali stavljati narod kome pripadas na kolac je najveci zivotni neuspeh ikada zabelezen. Koja je to samo patologija napisati da je narod isprovocirao svoju nesrecu i nepotrebne sukobe. Jesu li Indijanci isprovocirali sopstveni pokolj. Naravno da nisu, to su samo Srbi apsolvirali. Izvini, ti imas odgovor tako sto su Srbi primitivni i neprosveceni zagadili kolonijalnu Evropu te stoga i proizilazi njihov koljacki pokret na zapadnu hemisferu. Zatim formiranje americke nacije koja je u biti tako milosrdna ali cim je dosla u kontakt sa nama… puff!
T. D. Allman napominje da je „americko nacionalno iskustvo genocida nad Indijancima prakticki nepostojeceOni nisu bili ljudska bica, oni su bili samo smetnja nemilosrdnome trijumfu Amerike, smetnja koju je trebalo otkloniti da bi se napravilo vise mesta za novu americku slobodu.“ Konsenzus je bio takav da je „nase vlastito dostojanstvo koje je javno proglasilo pravo na zivot, slobodu i teznju za srecom dokinulo prava ljudi cije smo zivote, slobodu i srecu izbrisali s lica Zemlje“. Indijanci su bili prvi „agresori“ s kojima se trebalo suociti u nasem slavlju slobode; definicija agresora je takva da ih moramo napasti, sto je kasnije usledilo s Meksikancima, Filipincima, Vijetnamcima, Nikaragvancima i mnogim drugima. Treba dodati da su SAD ovde jedinstven primer, sve do danasnjih dana.„ Chomsky
Ma nemam reci, prosto je nebulozno vise komentarisati. Danas svako moze da napise knjigu, samo kad se oko cifre pogode. Milose, zasto zivis u Srbiji? Kojim motivima si bio vodjen kada si poceo da pises knjigu i sta si zeleo da izvuces iz celog procesa na kraju kada je objavis? Ne, nemoj da odgovoris. Prepusti nas masti.

Evo, bas mi se sad otvorila tema gde si nesto slicno tvrdio.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."

Evo, mi kršćani držeći ove dvije zapovijedi ispunili smo sve svoje obveze prema Bogu.

Dakle, ti tvrdis da treba drzati samo ove dve zapovesti.

Jesi li ti slijep? Ono gore što sam citirao rekao je Isus, a ne ja.

Evo, bas mi se sad otvorila tema gde si nesto slicno tvrdio.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."

Evo, mi kršćani držeći ove dvije zapovijedi ispunili smo sve svoje obveze prema Bogu.

Dakle, ti tvrdis da treba drzati samo ove dve zapovesti.

Jesi li ti slijep? Ono gore što sam citirao rekao je Isus, a ne ja.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jesi li ti slijep? Ono gore što sam citirao rekao je Isus, a ne ja.

Onda je po tebi Isus zapovedio da drzimo samo ove dve zapovesti, a ostale da krsimo.

Da vidimo sta Isus kaze o tome:

"I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?
A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti.
Reče Mu:
Koje? A Isus reče: Da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svedočiš lažno;
Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.

Reče Mu mladić: Sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje; šta mi još treba?
Reče mu Isus: Ako hoćeš savršen da budeš, idi i prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom"
( Jevandjelje po Mateju 19. 16 - 21 )

A jakov ponavlja:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao:
ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

Dakle, kome verovati, Isusu koji u dve zapovesti podrazumeva deset, ili Stvarnoslapu koji kaze dve a ostale krsiti.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Neko Boga , a neko idole.

A tvoj idol je Miroljub. :)

Tripo 41: Miroljub Petrović je jedan od najboljih teologa na našim prostorima.

A najčešće ga kritikuju oni koji su u najnovijem izdanju Biblije SPC unijeli nebiblijske deveterokanonske knjige koje nikada nisu bile. Izdanje 2012. najnovije izdanje Biblije SPC prevod Daničić-Karadžić. I njega sam nabavio.

Ono što MP 95% popova ne smije ni pomisliti da bi reklo. Njegova teologija je biblijska. A ne teologije zagrobnog života, molitvi mrtvima, negiranja biblijskog Trojstva, mi smo jedina Hristova crkva na zemlji itd.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tvoj idol je Miroljub. :)

Tripo 41: Miroljub Petrović je jedan od najboljih teologa na našim prostorima.

A najčešće ga kritikuju oni koji su u najnovijem izdanju Biblije SPC unijeli nebiblijske deveterokanonske knjige koje nikada nisu bile. Izdanje 2012. najnovije izdanje Biblije SPC prevod Daničić-Karadžić. I njega sam nabavio.

Ono što MP 95% popova ne smije ni pomisliti da bi reklo. Njegova teologija je biblijska. A ne teologije zagrobnog života, molitvi mrtvima, negiranja biblijskog Trojstva, mi smo jedina Hristova crkva na zemlji itd.

Ovo samo govori o tome ko je i kakva je osoba uTripo41vani. Tretirati kao nekakvog "teologa" prevaranta, nadrilekara i mentalno nestabilnu osobu, mogu samo EGWisti. Uostalom, pomenuti prevarant, nadrilekar i nasrtljivi lažov, i jeste njihov.

Jesi li ti slijep? Ono gore što sam citirao rekao je Isus, a ne ja.

Ne, Slape, nije slep. Samo nosi dark googles Ellen Gould Harmon White. O čemu govori i potvrđuje činjenica da niko drugi sem klanjalaca već pomenute i dana saturnovog, ne ponavlja kao navijen o "poštovanju zakona".

Znakovi đavolskoga duha

„… budući da se đavao može prerušiti kao dobar duh i čak učiniti da se nešto čini autentičnim mističnim fenomenom, od pomoći je ukratko spomenuti različite znakove đavolskoga duha.

1. Duh laži. Đavao je otac laži, ali on smišljeno prikriva svoje prijevare poluistinama i pseudomističnim fenomenima.
2. Morbidna znatiželja. Ovo je karakteristika onih koji strastveno istražuju ezoterijske aspekte mističnih fenomena ili su opčarani magijom mimo naravnoga.
3. Zbunjenost, tjeskoba i duboka potištenost.
4. Tvrdoglavost. Jedan od najsigurnijih znakova đavolskoga duha.
5. Trajna indiskrecija i nemiran duh. Oni koji ustrajno idu u krajnosti, kao u pokorničkim vježbama ili apostolskoj aktivnosti, ili zanemaruju svoje glavne obveze kako bi radili nešto što osobno izaberu.
6. Duh oholosti i taštine. Vrlo su tjeskobni objaviti svoje darove milosti i mistična iskustva.
7. Lažna poniznost. Ovo je prikrivanje njihove oholosti i sebeljublja.
8. Očaj, nedostatak povjerenja i obeshrabrenje. Kronična karakteristika koja se izmjenjuje s preuzetošću, ispraznom sigurnošću i neosnovanim optimizmom.“ (str. 412)
9. Nestrpljivost u patnji i tvrdoglavi otpor; nekontrolirane strasti i snažna naklonost senzualnosti, obično pod krinkom mistična sjedinjenja; licemjerstvo, himba i dvoličnost; pretjerana navezanost na osjetne utjehe, posebno u njihovoj molitvenoj praksi; nedostatak duboke pobožnosti prema Isusu, i Mariji,
skrupulozno prianjanje uz slovo zakona i fanatičan žar u promicanju stvari.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
nedostatak duboke pobožnosti prema Isusu, i Mariji, skrupulozno prianjanje uz slovo zakona.

To znaci da je po Pravoslavnima i Rimokatolicima duboka poboznost u krsenje deset zapovesti, i obavljanju forme vere, u paljenju sveca, ljubljenju ikona, prekrstavanju sa tri prsta u znaku krsta, slavljenju praznika, Bozica, i nove godine, itd.. pri cemu se savest licnim formalnim akcijama dovodi do stanja umirenja, ali nema sustinske unutrasnje promene srca i misli koju Duh Sveti cini u covekovom bicu.

Sta je duboka poboznost i kako se ona ostvaruje?

Kao prvo, biblijski pojam vere nije samo jedna formalna misao, ili pak intelektualna spoznaja da je Isus položio svoj život na krstu za ljudske grehe, već biblijska vera podrazumeva korake koje čovek čini na putu svog spasenja, koja se naravno ostvaruje i na nivou misli, i podrazumeva i ovu intelektualnu spoznaju kao bitan faktor, ali je mnogo više od toga.

Ovi koraci se mogu podeliti u tri tačke i podrazumevaju sledeće:

1. Čovekovu intelektualnu spoznaju o spasenju kroz biblijsku edukaciju u reči Božjoj putem ličnog proučavanja ili slušanja propovedi na biblijske teme, i podrazumevaju između ostalih spoznaju da smo po prirodi grešni i da nam je potreban spasitelj, da je Bog ljubav, i da je Hristos umro za nas da bi nas spasio od greha, kao i spoznaju da on traži od nas da učinimo konkretne korake.

2. Veru i iskrenost namera koje nas pokreću da prihvatimo Gospoda Isusa Hrista kao ličnog spasitelja, i njegovu žrtvu kao otkup za naše lične grehe, koje nas sa druge strane pokreću da svojom voljom učinimo konkretne korake koje Bog od nas očekuje, koji podrazumevaju "pokajanje, priznanje i odricanje od greha, i odluku da živimo novim životom u zajednici sa Hristom.
3. Sticanje svesti da nismo u stanju da sami sebe promenimo, što dovodi do poniznosti i ličnog traženja da Bog to učini u nama, da deluje na nas i naše srce i misli Duhom Svetim, i da u nama probudi duh pravog pokajanja i obraćenja, i da nas promeni.
Ovo su tri koraka koja moramo učiniti uz Božju pomoć koji sarađuje sa čovekom u njegovom ličnom spasenju.

Ono što Bog sa druge strane čini gledajući našu veru i iskrenost da krenemo putem spasenja i primenimo ono što smo intelektualno spoznali o spasenju i njemu kao spasitelju, putu spasenja i koracima koje trebamo učiniti u tom cilju - je sledeće:

1. Deluje na nas i naše srce i misli Duhom Svetim i daje nam svest da smo grešni i da nam je potreban spasitelj, i budi u nama duh pravog pokajanja, koje nas vodi ka obraćenju i potpunom predanju Bogu.

2. Vodi nas u Svetinju nad Svetinjama u kojoj Hristos posreduje za ljudske grehe, i putem našeg pokajanja, obraćenja i predanja - posreduje za nas lično zaslugama svoje žrtve i prolivene krvi i opravdava nas od greha, vrši promenu u našem biću, u srcu i umu, što se u bibliji naziva "nanovorođenje Duhom Svetim" skida sa nas prljave haljine greha i oblači nas u haljine svoje "uračunate pravednosti" odnosno - uračunava nam zasluge svog pravednog života.

3. Tako pokajane, obraćene, i predane njemu, i obučene u haljine njegove pravednosti - vodi nas putem posvećenja, dajući nam uvek iznova novu meru sile Duha Svetoga putem "date pravednosti" kako bi se uspešno borili sa grehom, odražavali Hristov lik, i rasli u milosti, u savršenog čoveka, u visinu mere rasta Hristova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
T. D. Allman napominje da je „americko nacionalno iskustvo genocida nad Indijancima prakticki nepostojeceOni nisu bili ljudska bica, oni su bili samo smetnja nemilosrdnome trijumfu Amerike, smetnja koju je trebalo otkloniti da bi se napravilo vise mesta za novu americku slobodu.“

Isto je Tripo i ovde tvrdio. Rekao je da su indijance sa pravom pobili jer su bili pagani, moze se pronaci na forumu i citirati..

Sami zakljucite ko je Tripo..

Koja je to samo patologija napisati da je narod isprovocirao svoju nesrecu i nepotrebne sukobe.

I ovo je tvrdio na forumu, kako su srbi sami krivi za svoju nesrecu! Mislim ovo je vec politicka tvrdnja a ne religiozna, i kosi se sa pravilnikom foruma. Svo vreme mi od njega slusamo samo politicke izjave, uvijene u religiozni stav!

A ovo sa religijom nema nikakve veze, covek je duboko zapadno orijentisan! On citav jedan narod, u ovom slucaju srpski, optuzuje za nesrecu.. A to su ogromne optuzbe..

Sto se kosi sa pravilnikom, jer to su negativni komentari o jednom narodu i drzavi, kao i podsticaj na mrznju..

Izvini, ti imas odgovor tako sto su Srbi primitivni i neprosveceni zagadili kolonijalnu Evropu te stoga i proizilazi njihov koljacki pokret na zapadnu hemisferu. Zatim formiranje americke nacije koja je u biti tako milosrdna ali cim je dosla u kontakt sa nama… puff!

Sve ovo je on i ovde promovisao i tvrdio, samo malo uvijeno da se ne primeti da gura politicki stav u ime religije, i da ga zato ne bi banovali...

Danas svako moze da napise knjigu, samo kad se oko cifre pogode. Milose, zasto zivis u Srbiji? Kojim motivima si bio vodjen kada si poceo da pises knjigu i sta si zeleo da izvuces iz celog procesa na kraju kada je objavis? Ne, nemoj da odgovoris. Prepusti nas masti.

Sta je hteo da postigne izdavanjem knjige? Hteo je da ispadne pametan i uzdigne protestantizam, a ispao smesan..

Inace, koristi se politikom kao i njegov rodjak Velimir Bogdanovic, samo sto njegov rodjak srbe ne krivi a ovaj ih krivi.

Ali dodje mu na isto, obojica guraju politiku kroz religiju. Valjda im je to porodicno!

A zasto zivi u srbiji? Pa prosao mu voz da ode u ameriku, kao sto mu prosao i za skolovanje..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oholost katoličke Amerike vidimo u haosu i rasulu gde su došli Španci i Portugalci.

A mir i prosperitet gde su došli Englezi i Holanđani.

Dokaz da je reformaciju podigao Bog i da se trebalo odvojiti od KC.

Reformacija je uzdizanje pogleda ka Bogu, dok je Katolicizam bavljenje sobom i tuđim grijesima.

Kao i farisejstvo.

Zato je haos od Meks. do Čilea, a još uvijek mir i prosperitet u Kanadi, Danskoj, Finskoj itd.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top