OFK Beograd

Član
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruka
1
Imali ko na sajtu da navija za OFK, sem mene. pozdrav svim romanticarima!
:)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Zvezdi ne valja, dobar OFK Beogradu

Zvezdi ne valja, dobar OFK Beogradu
2. oktobar 2009.


00011061.jpg


Džošua Boateng, fudbaler iz Gane koji je nadavno bio na probi u Crvenoj zvezdi i gde nije uspeo da se nametne, ovih dana trenira sa ekipom OFK Beograda i, kako prenosi „Sport", vrlo je blizu potpisivanja ugovora sa „romantičarima".

Stručni štab ekipe sa Stare Karaburme na čelu sa Dejanom Švabom Đurđevićem se, međutim, još ne izjašnjava po pitanju angažovanja Boatenga, ali ovaj igrač postaje sve zanimljiviji za odgovorne u beogradskom superligašu koga u subotu očekuje najveći izazov u dosadašnjem toku sezone - utakmica sa Crvenom zvezdom na Marakani.

Inače, sa OFK Beogradom trenira i bivši štoper Vojvodine, Aleksandar Mijatović, koji se, doduše, priprema za odlazak u inostranstvo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mladi Amerikanac potpisuje za OFK

[h=1]Mladi Amerikanac potpisuje za OFK
[/h] Izvor. B92 | AK

Superligaš OFK Beograd će polovinom januara da postane prvi srpski tim u kojem je zaigrao američki fudbaler.

16728587204f05d4a1ba1a0106929293_orig.jpg

mlssoccer.com
Redove najstarijeg Superligaša trebalo bi da zvanično pojača Metju Dan, vezni fudbaler koji će 13. januara da napini 18 godina.
Dan trenira sa timom sa Karaburme od starta sezone protekle jeseni, a kada narednog petka napuni 18 godina potpisaće profesionalni ugovor.
On je dve godine bio član fudbalske akademije bundesligaša Kelna, ali se već navikao na rad u Srbiji koji mu je bio stran.

“Mnogo je drugačije, posebno sa fizičke strane. Radi se na tehnici, ali uz prisustvo snage. U ovom klubu su karijeru počeli igrači kao što su Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov. Krupni, snažni igrači. Uvek moraš biti oprezan, posebno na treningu”, rekao je Dan za jedan američki sajt.

Dan je već upoznat sa timom, a polako se navikava i na srpsku kulturu.

“Jezik je drugačiji i hladno je, ali sam se dobro prilagodio”, rekao je rođeni Teksašanin koji se nada debiju već od starta drugog dela sezone 3. marta protiv Hajduka iz Kule.

Upravo mogućnost da ovako mlad dobije šansu u prvom timu su presudili da se Dan priključi OFK Beogradu, iako je imao ponude timova iz Serije A, Atalante, Kjeva, Đenoe, te klubova iz Belgije i Portugala.

“Imam priliku da treniram sa prvim timom i učestvujem malo u njemu. Želeo sam šansu da se razvijam na navišem nivou. Ove godine, verovatno ću biti samo rezerva, ali sledeće, trener Dejan Đurđević je rekao da ću biti konkurentan za mesto u prvom timu”.

"Romantičari" trenutno zaostaju osam bodova za Vojvodinom koja se nalazi na trećem mestu na tabeli, koje garantuje kvalifikacije za Ligu Evrope. Dan očekuje da OFK obezbedi mesto u Evropi na leto.

“Idemo na poslednje mesto koje vodi u Ligu Evrope. Imali smo mnogo problema sa povredama, pa nismo bili dobri koliko možemo do sada. Ali se nadamo da ćemo u drugom delu sezone krenuti napred”, zaključio je mladi Amerikanac koji je poreklom iz Dalasa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Babić novi trener OFK Beograda

[h=1]Babić novi trener OFK Beograda
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | JT

OFK Beograd imenovao je Branka Sosu Babića za novog trenera prvog tima, a tim povodom u utorak je održana njegova promocija.


16639343854f0c371aa3c99267702404_orig.jpg

ofkbeograd.co.rs

Babić je na klupi omladinskog kluba zamenio Dejana Đurđevića, koji je pronašao angažman u Uzbekistanu, a pomoćnik će mu biti Branko Vukašinović.
„Prioritet jeste afirmacija mladih igrača, ali nećemo odustajati i od postizanja dobrih rezultata. Zacrtali smo visoke ciljeve i verujem da ćemo uspeti da ih ostvarimo“, rekao je Babić.
OFK Beograd će pokušati da igra lep fudbal, ali i da postiže dosta golova. Sastancima sa ljudima iz kluba se vode svakodnevno i već sada mi je dostupno dosta informacija. Verujem da ću imati prave informacije na raspolaganju i da ćemo uspeti da ih na pravi način iskoristimo“, dodao je Babić.

’Romantičari’ će pripreme početi 16. januara, a predviđeno je da se narednih dana obave neophodna testiranja i lekarski pregledi. Prvi deo priprema fudbaleri OFK Beograda obaviće u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi od 22. januara do 1. februara.

OFK Beograd će drugi deo priprema sprovesti u Antaliji od 8. do 23. februara, a ostatak priprema će biti sproveden u Beogradu. Tamo će ’romantičari’ igrati protiv Metalurga iz Zaporožja, Dačije iz Moldavije i Spartaka iz Nalčika.

Početak prolećnog dela Jelen Superlige Srbije zakazan je za 3. mart, kada OFK Beograd gostuje Hajduku iz Kule.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
OFK se nada pozitivnom rezultatu

OFK se nada pozitivnom rezultatu

Izvor. B92, Tanjug | MJ


Trener fudbalera OFK Beograda Branko Babić rekao je da se njegova ekipa neće braniti u duelu protiv Partizana i da ima pravo da se nada pozitivnom rezultatu.

12204372344f5f6744004ea561208183_orig.jpg

"Braniti se sigurno nećemo, jer ne želimo da budemo u podređenom položaju", rekao je Babić na konferenciji za novinare.

Trener OFK Beograda dodao je da je Partizan ekipa za respekt, ali da im to uliva dodatnu snagu i motiv. "Igra će se rešavati na sredini terena i ako tu budemo dobro organizovani, stvorićemo šansu da ugrozimo gol, koju nećemo ispustiti"

Fudbaler "romantičara" Nemanja Nikolić smatra da je Partizan najozbiljnija ekipa u ligi i da crno-beli nisu slučajno na prvom mestu.

"Poraz od Jagodine mora da se ispravi i želimo celoj javnosti da pokažemo da možemo da igramo sa najjačima. Možda se od mene očekuje gol, ali jasno je da je svejedno ko će biti strelac i tu se sigurno neću buniti. Samo da zatresemo mrežu i da se radujemo na kraju", zaključio je Nikolić.

"Romantičari" su u prva dva kola prolećnog dela šampionata zabeležili pobedu i poraz, dok je Partizan ostvario dva remija.

Utakmica 18. kola Superlige između OFK Beograda i Partizana igra se u sredu od 14.30 časova na stadionu na Karaburmi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Purović: Sudije pomažu "večitim"

Purović: Sudije pomažu "večitim"

Izvor. B92, Sport | NK


Fudbaler OFK Beograda Milan Purović izjavio je da ’sudije uvek pomažu Partizanu i Crvenoj zvezdi’.

21005054564f61ac8d3b957231162831_orig.jpg


„Romantičari“ su u sredu izgubili od Partizana rezultatom 2:1 na Karaburmi u Jelen Superligi Srbije.

26-godišnji crnogorski internacionalac i bivši igrač Crvene zvezde kaže da njegov tim oštećen u duelu sa šampionom Srbije.

„Bio je to meč od velikog značaja i za nas i za Partizan. Mislim da nije bio korner kod drugog gola „crno-belih“, ali sudije uvek pomažu Zvezdi i Partizanu. Batioha mi je rekao da je bio penal nad njim u završnici prvog poluvremena. Nije na meni da komentarišem suđenje, ostavljam to ljudima iz kluba“, rekao je Purović.

To je prva pobeda Partizana u prolećnom delu sezone posle dva remija. "Crno-beli" su tako zadržali šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, dok je OFK Beograd osmi sa 25 bodova.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Babić: Imam poverenje u igrače, OFK će odigrati dobar meč protiv Vo

Babić: Imam poverenje u igrače, OFK će odigrati dobar meč protiv Vojvodine


B.O. |



Fudbaleri OFK Beograda dočekaće u subotu Vojvodinu u meču koji će sigurno biti proglašen za jedan od derbija kola.

223066_branko-babic01-beta-dragan-gojic_f.jpg


Trener Branko Babić rekao je da po njemu "jeste peh da u prvih 5-6 kola igrati sa ekipama koje se nalaze u vrhu tabele, ali jasno je da sa svim ekipama mora da se odigra pre ili kasnije".


"Imam poverenje u moje igrače, optimizam mi uliva i igra koju smo pružili protiv Partizana, te samim tim očekujem da uz jak motiv možemo da pružimo kvalitetan fudbal. Vojvodina dolazi nakon kup utakmice u Čačku, gde su prikazali jednu
rutinsku igru. Znamo da su jaki u prekidima, ali imamo i mi naše oružje, te se svakako okrećemo svojim kvalitetima i uz pravu disciplinu i veliko samopuozdanje idemo da napravimo dobar rezultat", rekao je Babić.


Danijel Gašić, štoper OFK Beograda, takođe zna šta mu je činiti.

"Očekuje nas jedna teška utakmica. Dolazi nam ekipa za respekt koja nije slučajno treća na tabeli. Možda jesmo hendikepirani ne igranjem 3-4 igrača, ali znam da će svi ostali dati svoj maksimum na terenu sutra, te da ćemo uz svoje verne navijače doći do pobede."

Sve propusnice koje su podeljene u toku sezone i dalje važe. Takođe uz svaku kupljenu kartu dobija se i kupon iz DUFF-a sa odredjenim benefitom koji će važiti do kraja sezone.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tribine na Karaburmi nebezbedne, masovan dolazak "delija" pod znako

Tribine na Karaburmi nebezbedne, masovan dolazak "delija" pod znakom pitanja


Blic


Zajednica Super lige zatražila je od OFK Beograda da iz bezbednosnih razloga smanji kapacitet stadiona u organizaciji utakmice sa Crvenom zvezdu u sredu, prenosi ''Sportski žurnal''.

224877_ofk-stadion01-blic-jelena-vucetic_f.jpg


Ukoliko se sprovede odluka, utakmicu OFK Beograd – Crvena zvezda u sredu na Omladinskom stadionu u 16 časova moći će da vidi manje od 5.000 gledalaca.


Komisija Zajednice Super lige je procenila da Omladinski stadion nije bezbedan zbog urušavanja pojedinih delova tribina.

Problematične su tribine na severnoj strani gde bi trebalo da budu gostujući navijači, pa je tako pod znakom pitanja masovan dolazak "delija" na utakmicu, kao i mesta na Jugu, odnosno bočni delovi Zapada.

Ako se zahtev sprovede u delo, kapacitet Omladinskog stadiona od 11.500 mesta biće drastično smanjen.
 
Natrag
Top