Od opsjednutosti do svetosti i natrag

Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
Ispričao bih svoj doživljaj Boga i stvarnosti. Jednom davno kao dječak sam gledao dokumentarac o egzorcizmu na hrt-u, našalih se tad od straha podsvjesnog. Istu večer me strah uhvatio išavši spavat i dodatni zli glas mi se odjednom ubacivao u misli što mi je bio šok tad, a koji se nastavio iz dana u dan. Već tu večer sam uzeo Bibliju pod ruke ili jastuk i sa upaljenim svjetlom zaspah. Nikome to ne povjerih već odlučih sa molitvom i čitanjem biblije oslobodit se tog glasa u meni koji se ubacivao na svaku moju misao i skretao pažnju na nevaljalo s ciljem da me zbuni i straši. Uzeh i post od 40 dana onoga što me kao mladog opterečivalo, posrtah ispočetka ali me s vremenom jačalo. Kroz nekih 2, 3 mjeseca taj glas se stišao i zatim iščezao. U toj živosti koju spoznah odlučih saznati što se krije s druge strane i usrdno se molih Bogu iz dana u dan po više puta za svako savršenstvo u meni. Prvo bih molio Oće naš, pa Zdravo Mariju te Slava Ocu. Zatim bih se opustio disajući duboko(s vremenom) te bih potom izgovarao Bogu svoje želje kroz nadu. Nadam se Bože ovo, pa nadam se Bože ono. S vremenom molitva se isprva iz naglas pretvorila u sve tišu ili u sebi. Svako izrečeno sam promišljao u sebi više puta prije nego bih tražio drugo dok ne bi postao svjestan i naučio primati te zatim i mudrije želje izgovarati koje su same od sebe nicale u umu i ja bih ih još ispravio ukoliko su bile bezlične u molitivi. Znanje, mudrost se javljala i sve veća predanost me prikovala u želji da što više molim jer me jedino to ispunjalo. Sav svijet se mjenja u čovjeku kad se promjeni te tako i svjetovno te više ne zanima. Nakon nekih mjesec, dva od tog sve većeg predanja Bogu, milost i samilost me sve više u roku tjedan dana preplavila i opila te rekoh Bogu u molitvi kad Mu se osjećah jako jako blizu, 'spreman sam za nešto više' kao misao koja se javila u umu. Istog trena je blještavilo svjetla ušlo u mene dok sam ležao u krevetu. Mir, spokoj i svjetlo to me tri dana i noći držalo. Već drugi dan rekoh idem vidjeti bi li me sad pas poslušao ako ga dozovem kad ga pustim s lanca no nije i malo nemira me odaolo. Spoznavši veličinu spoznatog kad siđoh s te svete svijesti htio sam da i drugi to spoznaju te da probam i alternativniji put k tome. Ali najednom osjetih manjak vremena i izgubih se. Rekoh Bogu i ovo, daj mi pred oči samo ono što mi treba., a to me još više udaljilo istog trena..kušnje/napasti su me ponovo stigle govoreći srcu, možda se Bog i neće ljutit odnosno da ima mjera za sve, ali mjera me ta skroz otuđila od Boga jer nema te mjere pri napasti. Prije postivši kad bih je jednom sasjekao već bi me za više dana sačuvala a sad nema te spoznaje i volje. Molitve iste i predanosti one više nemam. U Pjesmi nad pjesmama Salomonovoj tri puta opominje da ne budimo ljubav tu, kasnije saznah. No ja odavno znam što je bilo i što je moglo biti da sam znao da sam iskušan da psa "naučim pameti" Božjom pomoću. Jer bio sam potpuno opijen tim stanjem mira i blještavila u meni i van mene u prirodi. Duboko vjerujem u ovaj put i mudri među vama će znati što on znači i donosi. Dok ne otplatim duge svoje, a suze kojih rijetko sad ima najviše otplačuju, nadam se da među vama ima netko koga više zanima istina od pukog znanja. Niste jedini forum kojem ovo ispričah ali dosad najdetaljnije i temu otvorih.
Što god zanima pitajte
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Свар је у томе што ни један дуг више не мораш да отплаћујеш, све је плаћено на Крсту. Само неки варају причама да ми морамо радом својим да се искупљујемо, као да искупљења Крвљу није било. Ти си (као и ја) искупљен, сви дугови избрисани, остаје само освећење, да будемо што сличнији нашем узору - Христосу. А гласови ће нас нападати, чак апостол Павле каже:

7. И да се не бих понео за премнога откривења, даде ми се жалац у месо, анђео сотонин, да ме ћуша да се не поносим.
8. Зато трипут Господа молих да одступи од мене.

9. И рече ми: Доста ти је моја благодат; јер се моја сила у слабости показује сасвим. Дакле ћу се најслађе хвалити својим слабостима, да се усели у мене сила Христова.

10. Зато сам добре воље у слабостима, у ружењу, у невољама, у прогоњењима, у тугама за Христа: јер кад сам слаб онда сам силан. (2.Коринћанима 12)

Те "гласове" сваки човек зна. Неки пристају на зле савете тих гласова, неки препознају већ да ђаволи покушавају да нас заведу и преваре. Временом се човек научи да одбацује зло јер упозна шта је добро. Све што није добро по Христосу, то је зло што покушава да нас одаљи од Њега.

 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
Matej 5 21"Čuli ste da je rečeno starima: Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu. 22A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne 'Glupane!', bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: 'Luđače!', bit će podvrgnut ognju paklenomu." 23"Ako dakle prinosiš dar na žrtvenik pa se ondje sjetiš da tvoj brat ima nešto protiv tebe, 24ostavi dar ondje pred žrtvenikom, idi i najprije se izmiri s bratom, a onda dođi i prinesi dar." 25"Nagodi se brzo s protivnikom dok si još s njim na putu, da te protivnik ne preda sucu, a sudac tamničaru, pa da te ne bace u tamnicu. 26Zaista, kažem ti, nećeš izići odande dok ne isplatiš do posljednjeg novčića."

Luka 12 54Zatim je govorio mnoštvu: "Kad opazite da se oblak diže na zapadu, odmah kažete: 'Kiša će!' I bude tako. 55Kad zapuše južnjak, kažete: 'Bit će vrućine!' I bude. 56Licemjeri! Lice zemlje i neba umijete rasuditi, kako onda ovo vrijeme ne rasuđujete?" 57"Zašto sami od sebe ne sudite što je pravo? 58Kad s protivnikom ideš glavaru, na putu sve uloži da ga se oslobodiš pa te ne odvuče k sucu. Sudac će te predati izvršitelju, a izvršitelj baciti u tamnicu. 59Kažem ti: nećeš izići odande dok ne isplatiš do posljednjega novčića."

O ovom dugu ja pričam i slabosti koja je dovela k njemu. A glas je bio samo kad je zloduh ušao u mene i dok ga se nisam rješio, ovo kasnije su napasti bez te vrste svjesnog i zlog glasa.
Ovo za otkupljenje su priče za djecu i mase, Isus je govorio o Kraljevstvu i sada vam ja dopunjujem tu istinu o raju. Čitao sam o budizmu, islamu, Kastanedu, hinduizmu, i svi oni govore o svetosti. nema tog otkupljenja koje će nas samo vjerom otkupiti, u pitanju je molitva i rad i posvečenje koje kažeš, kao najbitnije koje dovodi do znanja, mudrosti te spoznaje vječne ljubavi i života.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Онда ти не проповедаш хришћанство. Ми слушамо приче за малу децу, а ти гомилу лажних наука. И ко може да буде дете које лута? Неко ко има чврст темељ (камен угаони) или неко ко пробира шта му се свиђа и прави сопствену религију од десет-двадесет?

Нек сам и дете, јер то је похвално:

2. И дозва Исус дете, и постави га међу њих,
3. И рече им: Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.
4. Који се дакле понизи као дете ово, онај је највећи у царству небеском.
5. И који прими такво дете у име моје, мене прима.
6. А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да се обеси камен воденични о врату његовом, и да потоне у дубину морску.
7. Тешко свету од саблазни! Јер је потребно да дођу саблазни; али тешко оном човеку кроз кога долази саблазан. (Матеј 18)

Ovo za otkupljenje su priče za djecu i mase,

А нама хришћанима је основа свега.

Isus je govorio o Kraljevstvu i sada vam ja dopunjujem tu istinu o raju

Још један "пророк"? Аух, баш ме хоће...


nema tog otkupljenja koje će nas samo vjerom otkupiti

23. Јер сви сагрешише и изгубили славу Божију,
24. И оправдаће се за бадава благодаћу Његовом, откупом Исуса Христа.
25. Ког постави Бог очишћење вером у крви Његовој да покаже своју правду опроштењем пређашњих греха;

26. У подношењу Божијем, да покаже правду своју у садашње време да је Он праведан и да правда оног који је од вере Исусове.
27. Где је, дакле, хвала? Прође. Каквим законом? Је ли законом дела? Не, него законом вере.
28. Мислимо дакле да ће се човек оправдати вером без дела закона.
29. Или је само јеврејски Бог, а не и незнабожачки? Да, и незнабожачки.
30. Јер је Један Бог који ће оправдати обрезање из вере и необрезање вером.
31. Кваримо ли дакле закон вером? Боже сачувај! Него га још утврђујемо. (Римљанима 3)


Али баш ме интересује коју поруку ти нама доносиш.


28. Као што ни Син човечији није дошао да Му служе, него да служи и да душу своју у откуп да за многе.
Јов 33:24, Псал. 49:7, Дан. 9:24, Мат. 26:28, Лука 22:27, Јован 11:51, Јован 13:4, Јован 13:14, Рим. 5:15, Филиб. 2:7, 1 Тим. 2:6
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
"Rim 3 23Svi su zaista sagriješili i potrebna im je slava Božja; 24opravdani su besplatno, njegovom milošću po otkupljenju u Kristu Isusu. 25Njega je Bog izložio da krvlju svojom bude Pomirilište po vjeri. Htio je tako očitovati svoju pravednost kojom je u svojoj božanskoj strpljivosti propuštao dotadašnje grijehe; 26htio je očitovati svoju pravednost u sadašnje vrijeme - da bude pravedan i da opravdava onoga koji je od vjere Isusove. 27Gdje je dakle hvastanje? Isključeno je. Po kojem zakonu? Po zakonu djela? Ne, nego po zakonu vjere. 28Smatramo zaista da se čovjek opravdava vjerom bez djela Zakona. 29Ili je Bog samo Bog Židova? Nije li i pogana? Da, i pogana. 30Jer jedan je Bog: on će opravdati obrezane zbog vjere i neobrezane po vjeri. 31Obeskrepljujemo li dakle Zakon po vjeri? Nipošto! Naprotiv, Zakon utvrđujemo."

Ovo što si naveo je ludost da bi te opravdala
28Smatramo zaista da se čovjek opravdava vjerom bez djela Zakona."
Jer promotri onda ovo i reci kako može biti dvoličan tako?

Jak 2
14Što koristi, braćo moja, ako tko rekne da ima vjeru, a djela nema? Može li ga vjera spasiti? 15Ako su koji brat ili sestra goli i bez hrane svagdanje 16pa im tkogod od vas rekne: "Hajdete u miru, grijte se i sitite", a ne dadnete im što je potrebno za tijelo, koja korist? 17Tako i vjera: ako nema djela, mrtva je u sebi.18Inače, mogao bi tko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru. 19Ti vjeruješ da je jedan Bog? Dobro činiš! I đavli vjeruju, i dršću." 20Hoćeš li spoznati, šuplja glavo, da je vjera bez djela jalova? 21Zar se Abraham, otac naš, ne opravda djelima, kad na žrtvenik prinese Izaka, sina svoga? 22Vidiš: vjera je surađivala s djelima njegovim i djelima se vjera usavršila 23te se ispunilo Pismo koje veli: Povjerova Abraham Bogu i uračuna mu se u pravednost pa prijatelj Božji posta. 24Gledajte: čovjek se opravdava djelima, a ne samom vjerom. 25Ne opravda li se slično, djelima, i Rahaba bludnica kad primi glasnike i drugim ih putom izvede? 26Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez djela mrtva.

Evo ti koliko mudrije ovo zvuči:
24Gledajte: čovjek se opravdava djelima, a ne samom vjerom."
Zato ili je Pavao mislio na nešto drugo pri onom prvom ili je u pitanju falsifikat.

To što sam rekao da su to priče za djecu, ni najmanje se ne odnosi na ovo što si ti citirao,
2. On dozove dijete, postavi ga posred njih,3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne obratite i ne budete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko.
4. Koji se dakle ponizi kao dijete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom.
5. I koji primi takvo dijete u ime moje, mene prima.
6. A koji sablazni jednoga od ovih malih koji vjeruju mene, bolje bi mu bilo da se mlinskim kamenom o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.
7. Teško svijetu od sablazni! Jer je potrebno da dođu sablazni; ali teško onom čovjeku kroz koga dolazi sablazan. (Matej 18)

jer ja sam uistinu se osjećao kao dijete dok sam spoznavao Boga u sebi.
ja ne propovjedam krščanstvo a još manje Pavla(već Isusa) niti svoju religiju, govorim iz svog iskustva, neuljepšano i iskreno. drugi putevi iz ostalih religija koje su pojedinci poput Bude propovjedali i o kojim sam čitao, ni najmanju sumnju nisam imao da se ne odnosi na ovo što sam ja doživio, jer sve što govore meni je jasno. a koliko je Isus nejasnih stvari rekao, odnosno parabola koje nisu iz pukog slučaja rečene, već da bi čovjek spoznao živjeti po istini, da bi naučio pravi put.

Mat 7
7"Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! 8Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. 9Ta ima li koga među vama da bi svojemu sinu, ako ga zaište kruha, kamen dao? 10Ili ako ribu zaište, zar će mu zmiju dati? 11Ako dakle vi, iako zli, znate dobrim darima darivati djecu svoju, koliko li će više Otac vaš, koji je na nebesima, dobrima obdariti one koji ga zaištu!" 12"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci." 13"Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. 14O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!" 15"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. 16Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? 17Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. 18Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. 19Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. 20Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati." 21"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. 22Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' 23Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'" 24"Stoga, tko god sluša ove moje riječi i izvršava ih, bit će kao mudar čovjek koji sagradi kuću na stijeni. 25Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću, ali ona ne pada. Jer - utemeljena je na stijeni."26"Naprotiv, tko god sluša ove moje riječi, a ne vrši ih, bit će kao lud čovjek koji sagradi kuću na pijesku. 27Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću i ona se sruši. I bijaše to ruševina velika." 28Kad Isus završi ove svoje besjede, mnoštvo osta zaneseno njegovim naukom. 29Ta učio ih kao onaj koji ima vlast, a ne kao njihovi pismoznanci.

Sve Isusovo se kosi sa Pavlovim lakim uvjeravanjem da je to samo tako lako..promotri Isusa malo bolje, a ne tumačenje koje se ne veže i slaže sa Isusom najbolje. Ta nije Isus pričao ovo za badava: 14 O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!"
21"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.

Što je on pričao ovo šupljim glavama?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top