O pravednicima i grešnicima

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vera i poslušnost se ne isključuju, jer čovek koji se predao Bogu i doživeo promenu u svom biću Duhom Svetim, on prirodno živi u skladu sa rečju Božjom.

Reći "JA SAM SE PREDAO BOGU A SADA IDEM DA UKRADEM NEŠTO MOM KOMŠIJI, ILI DA SE KLANJAM NEKOM DRUGOM BOGU" je dokaz da se nikakvo predanje i promena nisu dogodili.

A reč Božja kaže:

"Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore" ( Rimljanima 2. 13 )

To sam već objasnio u mom predhodnom komentaru: #5
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

Ko su pravednici ja ne znam, a ko je grešnik .. osim jednog, ni to ne znam.
A taj jedan sam ja.

O da, spolja gledano, lako se neko može prevariti i pomisliti da sam "dobar", ali ja ...
Znam svoje motive i misli svoje. Somnabuliram povazdan....

Sećam se dok mi je otac bio živ i bolestan, 15 meseci je bio u domu za stara i bolesna lica.
Posećivao sam ga svaki dan, da pričamo, Bogu se pomolimo, smejemo se ..... Jednog tatu sam imao,
i bio je na ~7 minuta od mene - kako da ga ne posećujem?!
I kad se upokojio reče mi jedna od negovateljica: "Ti si Tomo živi dokaz da Bog postoji",
a ja se mislim ... "Bogu hvala što ne vidiš dušu moju, znala bi istinu o meni!"

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije sramota biti grešnik.
Sramota je ne želeti postati pravednik.


Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zasto su onda Simonu koji je doneo novac da od apostola kupi dar da polaze ruke i daje Duha Svetoga rekli da se pokaje i moli Bogu da mu Bog oprosti, kad oni licno oprastaju?

Tako su i fariseji govorili Hristu - "ko ima vlast oprastati grehe osim jednoga Boga???"

A Hristos im rece:

"Sta je lakse reci oduzetome - 'ustani i hodaj' ili 'oprosteni su ti gresi'"???"

Apostoli su prastali grehe ljudima na taj nacin sto su lecili druge i bili njihovi zastupnici pred Bogom!

I zato im kaze:

"Kojima oprostite grehe oprostice im se a kojima zadrzite zadrzace se"!

Vec i samo cudo je dokaz oprostenja!

Kada svestenik razresuje grehe on to cini Bozjom vlascu, moleci se za gresnika, a Bog preko njega oprasta!

Vi ovo shvatate doslovno kao i fariseji, kao da covek prasta. Ali nije tako. Prasta Sveti Duh koji je u njemu!

Dakle, covek na zemlji ima prenosnu vlast preko Svetog Duha, i on figurativno prasta grehe u Bozje ime!

Tako i Marija buduci na nebu ima vlast ciniti cuda i prastati grehe jer je vodi Sveti Duh.

Mi cemo takodje sedeti na prestolima i suditi ljudima jer nam Bog daje tu vlast, cak cemo i andjelima suditi! A onaj koji sudi, on takodje osudjuje i grehe!

Apostoli su imali tu vlast, a da li su je uvek koristili, naravno da nisu!

To znaci da ako ja ikonu bacim u djubre da necu biti spasen.

Zavisi iz kog motiva si bacio ikonu.

Gde to pise u pismu, i sta je sa Jevrejima kojima je Bog zapovedao da spale idole, slike, kipove, itd?

Ovo nisu idoli tj. djavoli. To je isto kao da si bacio posudje iz jerusalimskog hrama. Postoji mogucnost da te Bog kazni, pogotovo ako znas sta radis. Ali ako mislis da ne gresis, onda neka ti Bog sudi..

Iako u SZ piše da samo Bog oprašta grijehe, što su čak znali u fariseji, sada nam lijepo objasni kako to apostoli i Marija opraštaju ako nisu sveprisutni pa da opraštaju svima koji im se obrate?

Tako su i fariseji govorili Hristu - "ko ima vlast oprastati grehe osim jednoga Boga???"

A Hristos im rece:

"Sta je lakse reci oduzetome - 'ustani i hodaj' ili 'oprosteni su ti gresi'"???"

Apostoli su prastali grehe ljudima na taj nacin sto su lecili druge i bili njihovi zastupnici pred Bogom!

Zato im kaze:

"Kojima oprostite grehe oprostice im se a kojima zadrzite zadrzace se"!

Vec i samo cudo je dokaz oprostenja!

Kada svestenik razresuje grehe on to cini Bozjom vlascu, moleci se za gresnika, a Bog preko njega oprasta!

Vi ovo shvatate doslovno kao i fariseji, kao da covek prasta. Ali nije tako. Prasta Sveti Duh koji je u njemu!

Dakle, covek na zemlji ima prenosnu vlast preko Svetog Duha, i on figurativno prasta grehe u Bozje ime!

Tako i Marija buduci na nebu ima vlast ciniti cuda i prastati grehe jer je vodi Sveti Duh.

Mi cemo takodje sedeti na prestolima i suditi ljudima jer nam Bog daje tu vlast, cak cemo i andjelima suditi! A onaj koji sudi, on sudi tudje grehe!

Nije Marija sveprisutna ali moze se moliti (andjeli joj prenose), zato moze ciniti cuda i moze oprastati! Jer ima vlast od Boga da sudi, kao sto cemo i svi dobiti.

Strasno je koliko ti ne poznajes Pismo!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je Bog vecni i ima vlast oprastati, ljudi ne.

U vezi drugog - odgovor sam dao i nema potrebe da se ponavljam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kada svestenik razresuje grehe on to cini Bozjom vlascu, moleci se za gresnika, a Bog preko njega oprasta!

Takva nauka ne postoji u BIbliji.

Tako su i fariseji govorili Hristu - "ko ima vlast oprastati grehe osim jednoga Boga???"

Znači da su Jevreji vjerovali da nije moglo preko čovjeka, samo su za Isusa pogriješili, jer On nije samo čovjek.

Ali se vidi nauka da ne može neko ko je samo čovjek da oprašta grijehe.

A Hristos im rece:

"Sta je lakse reci oduzetome - 'ustani i hodaj' ili 'oprosteni su ti gresi'"???"

A Isus je i Bog.

Zato im kaze:

"Kojima oprostite grehe oprostice im se a kojima zadrzite zadrzace se"!

Vec i samo cudo je dokaz oprostenja!

Pa čovjek može samo da oprosti za ono što je njemu nanijeta nepravda.

Kada svestenik razresuje grehe on to cini Bozjom vlascu, moleci se za gresnika, a Bog preko njega oprasta!

A sada ti je ponestalo stihova iz Biblije, jer nemaš takvu nauku.

Vi ovo shvatate doslovno kao i fariseji, kao da covek prasta.

Opet naš arg. protiv nas, pa ti to shvataš bukvalno, a samo formalno kažeš da je Bog oprašta.

Dakle, covek na zemlji ima prenosnu vlast preko Svetog Duha,

Kako može da ima prenosnu vlast? Nemaš stihove za to.

Tako i Marija buduci na nebu ima vlast ciniti cuda i prastati grehe jer je vodi Sveti Duh.

Nisam čuo da je nebo grob.

Mi cemo takodje sedeti na prestolima i suditi ljudima jer nam Bog daje tu vlast, cak cemo i andjelima suditi!

I opet ubacivanje istina da bi se dokazala laž.

Nije Marija sveprisutna ali moze se moliti

Kako onda može da posreduje za sve ljude koji joj se mole.

zato moze ciniti cuda i moze oprastati!

Znači ipak može čovjek.

Jer ima vlast od Boga da sudi,

Ali nema te nauke u BIbliji.

kao sto cemo i svi dobiti.

Sud nema veze sa opraštanjem.

Strasno je koliko ti ne poznajes Pismo!

A ja ću ovo da kopiram da svi vide koliko ti poznaješ Pismo.

Navodno.

Apostoli su prastali grehe ljudima na taj nacin sto su lecili druge i bili njihovi zastupnici pred Bogom!

--------------------
Budi pošten pa navedi stih da su nekome u ime Boga oprostili grijehe!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže i oprašta Bog, Duhom Svojim Svetim!

Sad pročitah ovo, pa sam mislio da još neko može beneficirati:

"Gordi i neposlušni ne mogu da se čisto mole, makar se i mnogo podvizavali.
Oni ne znaju ni kako deluje blagodat, ni da li im je Bog oprostio grehe.
Poslušni, pak, jasno zna da mu je Gospod oprostio grehe jer u duši svojoj čuje Duha Svetoga."

starac Siluan
 
Natrag
Top