O јереси у посљедњим временима

Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
"по плодовима ћете их препознати." открива се то на чудесан, и врло често изненадан начин. потребно је да се "само" научимо послушању.
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Zaleo sam da kazem da se hriscanstvo polako odvaja od onoga sto trazi Biblija...
Sto se tice Kurana on daje slicnu poruka kao i Biblija...u Kuranu pise da su Tavrat i Indzil tacni (Tora i Jevandjelja) dakle kao i u Bibliji...ali problem je kod njih to sto tumace Kuran uz pomoc razne literature (kao Hadisi) koja iskrivljuje jasnu poruku Kurana...
Sto se tice Hinduizma i Budizma to je ateisticka religija...ali ljudi koji imaju savest mogu se odvojiti od njihovih verovanja...i da prepoznaju pravu poruku Tvorca, a ne da se okrecu svojim ''verovanjima''...

Nisam zele da dam bas ovakvu poruku u mom prvom postu al ajde, malo je otisla u dr smeru...moja greska !

Samo bih želela da istaknem da i Kuran i Biblija kao svete knjige dele isti problem dvoznačnosti.
Ovo je naročito izraženo kod Biblije budući da je npr Stari zavet nastajao postepeno, u periodu između XV veka p.n.e do IV veka p.n.e, i te knjige su dela različitih proroka te često sadrže i potpuno oprečna učenja po nekim duhovnim pitanjima- možda je jedan od najpoznatijih primera stav treba li se čovek oženiti udovicom svog brata, koji je izazvao i reformaciju engleske crkve u XVI veku.
Upravo zbog toga je neophodno da se vernik okrene sopstvenoj savesti pri tumačenju Biblije a ne da se oslanja na različite interpretacije budući da je ceo problem često od samog početka doveden u ćorsokak zbog nemogućnosti da se reč Božja dovede u pitanje.
Što se tiče tvrdnje da je naročito hinduizam = ateizam, kao i one o nižoj vrednosti hinduizma i budizma, njih ne želim da komentarišem.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
"Гледаj дакле доброту и непоштеђење Божије: непоштеђење на онима што отпадоше, а на себи доброту Божију, ако останеш у доброти; ако ли пак не, и ти ћеш бити одсјечен. А и они, ако не остану у невјерству, прилијепиће се; јер их је Бог кадар опет прицијепити." (Рим.11;22-23)

''Истину не треба тражити у других, већ јој се треба учити у Цркви, у коју су Апостоли, као у богату ризницу, сложили све што може бити истинито. Ту ко хоће нека црпи себи животворно пиће; ту су врата живота''. - Св. Иринеј
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Zaleo sam da kazem da se hriscanstvo polako odvaja od onoga sto trazi Biblija...
Sto se tice Kurana on daje slicnu poruka kao i Biblija...u Kuranu pise da su Tavrat i Indzil tacni (Tora i Jevandjelja) dakle kao i u Bibliji...ali problem je kod njih to sto tumace Kuran uz pomoc razne literature (kao Hadisi) koja iskrivljuje jasnu poruku Kurana...
Sto se tice Hinduizma i Budizma to je ateisticka religija...ali ljudi koji imaju savest mogu se odvojiti od njihovih verovanja...i da prepoznaju pravu poruku Tvorca, a ne da se okrecu svojim ''verovanjima''...

Nisam zele da dam bas ovakvu poruku u mom prvom postu al ajde, malo je otisla u dr smeru...moja greska !

Hvala na objasnjenju. Informacije radi, reci cu ti da hinduizam i budizam nisu ateisticke religije ;) Postoje budisticki praktikanti koji vezbaju sebe kroz budizam na ateisticki nacin ali generalno - budizam nije ateisticki nastrojen. Nadam se i da ne mesas hinduizam i budizam jer nisu isto.
E, sad opet mi ovo odvajanje savesti od verovanja nije najasnije pa necu komentarisati :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
E, sad opet mi ovo odvajanje savesti od verovanja nije najasnije pa necu komentarisati :)

Bog svekog od nas opominje pomocu savesti, potrebno je da se sto vise duhovno izgradimo da bi to sto bolje prepoznali...u ostalom jasno u Bibliji pise da ce biti spaseni svi koji zive po svojoj savesti.Boga ne zanima jesi li ti citao Bibliju znas li je napamet, vec zivis li moralno...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
добар човек је само добар, али побожан човек је и добар, и побожан.
бити добар...? шта је то бити добар? добар је бог што нас овакве какви смо, држи на земљи.
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
*
I opet bi onaj 1. post bio sasvim prihvatljiv kritičkom mišljenju da nema u njemu jedne kontradiktornosti.

Naime:

о јереси у посљедњим временима
и храбром исповедању вере

...
препознаћеш ове вукове у овчијој кожи по њиховој гордељивој нарави, властољубљу, слатољубљу. биће клеветници, издајници који свуда сију мржњу и злобу...
...
истинске слуге божје су - смирене, братољубиве и цркви послушне.
...
''сваког, ко ме призна пред људима, признаћу и ја пред оцем својим небеским''. (мт. 10,3).
...
:''буди вјеран до смрти и даћу ти вијенац живота'' (откр. 2,10).


Postavljač je u tekstu koji je izneo boldovao samo gornje, a ja naglasih podvlačenjem momenat koji me u tom postavljenom tekstu a vezano za sam naziv ove teme veona buni.


Naime,

ako uzmemo u obzir da današnji ekumenistički pokret koji se manifestuje kroz organizaciju Svetskog Saveza Crkava tj. SSC - pa čak i njihovo jednogodišnje okupljanje radi orgijanja pod velom ekumenizma a u stvari najogavnijeg okultizma i satanizma,;

pa potom uzmemo u obzir da je i RPC kao i naša SPC nepokajni član tok SSC kluba - kom pripada i prava - zvanična satanistička crkva;

~ i da taj njihov pokret, organizacija, skup ili šta već - predstavlja zbir svih najgnusnijih i najpodlijih jeresi od prvonastale do zadnje

a potom uzmemo u obzir i izjavu Svetitelja:


Svetog Teodora Studita - koji je lepo kazao:


O ČUVANjU VERE:


''Zapovest je Gospodnja da ne ostanemo nemi u vremenima kada je vera u opasnosti. Kada je u pitanju Vera - niko nema pravo da kaže: ko sam ja.

Nema pravo ni sveštenik, ni vladar, ni vojnik, ni zemljodelac ni beskućnik koji jedva dolazi do dnevnog sledovanja.

Nema niko pravo da kaže: ''To nije moja stvar!'' ili - ''To me ne zanima!''.

Kamenje će zavikati, a zar ti da ostaneš nem i nezainteresovan
.''



~ da li nam iole može biti jasno - na čemu smo?


Mnogi o realnim zbivanjima nemaju blagu predstavu tj. pojma nemaju šta se radi okolo njih jer nemaju slobodne medije.

Međutim - to ne čini istinu lažju, već nedostupnu njima.

Slepo verovanje ljudima - pa taman oni bili i monasi u vrhu crkvene vlasti, danas ne dolazi u obzir.

Uostalom - ja ne verujem u ljude već u Boga i u Istinu.

Ko žmuri na istinu - čini greh, a - to žmurenje na ružnu istinu o nekom - već prevazilazi i idolopoklonstvo i jeres.

No - zaklela se Zemlja Raju da se sve tajne doznaju, saznaju...

Tako da - NE, ne mislim da:

istinske sluge Božije - treba da - jeretičkoj crkvi budu poslušne

tako da otpada smisao rečenice iz početnog teksta:

истинске слуге божје су - смирене, братољубиве и цркви послушне.


A da bi to uopšte dobilo pravi smisao - navešćemo primer gde je dalja poslušnost, ćutanje i td. mogla čak da dovede do novog čedomorstva:

[YouTube]DXmy_vAWgXg[/YouTube]
To jest:

NE dozvolite da vas zombiraju i da budete zombiji!

Mnogi to na sofisticiran, lukav i kvaran način čine.

Deca lukavoga su to.

A ponajviše se čuvajte onih iz same crkve jer i sam đavo zna Sveto Pismo napamet.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
A i na ovom forumu mozemo videti koliko ih je. Te su poceli da govore kako je postovanje (ne obozavanje kao Boga, vec postovanje kao Bozijeg ugodnika)svetih mostiju greh, pa su onda napali ikone, pa kako je subota ne radan dan, a ne nedelja, a vrhunac je onaj sto je sebe proglasio za Boga... Dusevno maksimalno razoreni... Nema sta, ako ovo nisu poslednja vremena sta li ce tek tada biti.
 
Natrag
Top