Novosti i zanimljivosti iz sveta filma

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ema Votson u Mensonovoj verziji "Pepeljuge"

Ema Votson u Mensonovoj verziji "Pepeljuge"
Merilin producira mjuzikl
18.07.2009. 14:16

Glumica Ema Votson igraće u filmskom mjuziklu "Pepeljuga" čiji će producent biti muzičar Merilin Menson, saznaje dnevnik "Njujork dejli njuz".

ema-votson-x.jpg


Glumici filmskog serijala o dečaku čarobnjaku Hariju Poteru poverena je naslovna uloga u "Pepeljuzi". Za sada nije poznato da li će Merilin Menson, muzičar zastrašujuće scenske pojave čiji se stil upisuje u gotik rok, biti autor muzike za film o "Pepeljuzi" i da li će sam napisati scenario.
Ema Votson će u mjuziklu pevati i to će biti njena prva značajnija uloga van serijala o Hariju Poteru.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kusturica dao glavnu ulogu Džoniju Depu

Kusturica dao glavnu ulogu Džoniju Depu
Kreće snimanje filma o Panču Vilji
17.07.2009. 08:03

Džoni Dep će definitivno igrati Panča Vilju u filmu „Sedam prijatelja Panča Vilje i žena sa šest prstiju”, a njegova partnerka biće Salma Hajek - ekskluzivno za „Blic” kaže Emir Kusturica nakon povratka iz Sen Tropea, gde je bio gost u kući Džonija Depa i Vanese Paradi.

emir-dep-x.jpg


- Džonija i mene vezuje staro prijateljstvo. Sedeli smo kod njega na imanju, dugo pričali, obnavljali zajednička sećanja… Poneo sam mu scenario koji je napisao Gordan Mihić, a Džoni je rekao da želi da igra u mom filmu i bez čitanja scenarija - priča Emir.
Dep i Kusturica su već radili zajedno na filmu „Arizona drim” i tom prilikom su se toliko sprijateljili da je slavni glumac kasnije izjavljivao da nema šta ne bi učinio za Emira koga izuzetno ceni i kao umetnika i kao čoveka. Od našeg reditelja naučio je mnogo srpskih reči i nekoliko sočnih psovki koje, kažu, često upotrebljava.
Na pitanje koliko košta angažovati jednog Džonija Depa za film, Kusturica kaže:

Kralj Holivuda
- On je kralj Holivuda. Trenutno je najskuplji glumac. A to „koliko neko košta” je karakteristično pitanje u našem narodu. Treba pitati koliko novca Dep može da mobiliše. On igra i za 20 miliona dolara, ali i za milion. Karijeru je i napravio radeći sa rediteljima koje voli, verujući u film kao umetnost. Tek mnogo kasnije došli su „Pirati sa Kariba” - priča Emir.
Čuveni reditelj tvrdi da je jedan od razloga ogromnog Depovog uspeha i taj što je uporedo sa velikim komercijalnim filmovima snimao i umetničke poput „Mrtav čovek” Džima Džarmuša.
- Samo zato što se nije patentirao, vremenom je postao i najkomercijalniji. Dep ima neverovatan šarm i fatalnu privlačnost - ističe Kusturica.
Iako planiran za ovu jesen, film o meksičkom revolucionaru će početi da se snima tek krajem 2010. ili čak 2011. godine zbog unapred dogovorenih obaveza Džonija Depa. Ali mnogo važnije od toga kada će snimanje početi, Emiru je bilo ko će u filmu igrati. Rezervna varijanta bio je Havijer Bardem, takođe Emirov drug, ali sada kada je Dep dobio ulogu, ovaj definitivno otpada.

Indijanska krv
depkusta-ver.jpg

Na snimanju filma „Arizona drim” pre 16 godina

Džoni Dep svoj karakterističan, po mnogima, neodoljiv izgled duguje mešavini nemačke, irske i krvi Čiroki Indijanaca. Od 12. godine svira gitaru i zaljubljenik je u muziku. Uzor mu je Klif Ričards, gitarista „Rolingstonsa”, a Merilin Menson mu je blizak prijatelj. Droga i alkohol su odavno samo greh njegove rane mladosti, ali strast prema cigaretama i danas traje. Kao tinejdžer imao je rok bend „The Kids and the P”, a hobi mu je bio da dresira guštere. Srbiju je zavoleo zahvaljujući Kusturici, a devedesetih je došao na koncert „Partibrejkersa” u SKC, izašao na scenu i zasvirao. Na telu ima 13 tetovaža, a svaka označava neki važan period u njegovom životu. Zabavljao se sa Vinonom Rajder, Šerilin Fen, Kejt Mos i Dženifer Grej, a od 1998. godine u srećnoj je vezi sa francuskom pevačicom i glumicom Vanesom Paradi, s kojom ima i dvoje dece.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Hari Poter zaradio više od 100 miliona dolara

Hari Poter zaradio više od 100 miliona dolara
17.07.2009. 14:40

Film "Hari Poter i polukrvni princ" zaradio je 104 miliona dolara prvog dana prikazivanja u svetu, saopštio je danas distributer Vorner bros, a objavio BBC.

hari-poter-x.jpg


Šesti deo serijala o dečaku-čarobnjaku počeo je da se prikazuje 16. jula u 20 zemalja.
Novi film o Hariju Poteru na severnoameričkom tržištu zaradio je prvog dana 58,2 miliona dolara, a jedini uspešniji start nekog ostvarenje čije je prikazivanje počelo u sredu, imali su "Transformersi: osveta poraženog" sa inkasirana 62 miliona dolara.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Leonardo DiKaprio snima film Zona sumraka

Leonardo DiKaprio snima film Zona sumraka
20.07.2009. 13:41

Leonardo DiKaprio i studio Vorner snimiće film po televizijskom klasiku "Zona sumraka", objavljuje dnevnik Varajeti.

leonardo-v.jpg


DiKapriova producentska kuća Epian vej i holivudski studio angažovali su Randa Raviča da napiše scenario zasnovan na seriji koja je spoj fantazije, naučne fantastike i horora.
Rand Ravič režirao je film "Astronautova žena" i bio je izvršni producent filma "Ispovesti opasnog uma".

Serija "Zona sumraka" emitovana je pet sezona, počev od 1959, na televiziji CBS, a njen tvorac Rod Serling napisao je scenario za više od polovine od ukupno 156 epizoda.
Prethodni film po toj seriji, "Zona sumraka: Film" iz 1983, snimilo je više režisera i producenata, među kojima su bili Džon Landis i Stiven Spilberg.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Vini Džons ipak u ulozi Arkana

Vini Džons ipak u ulozi Arkana
Film „Prljavi rat“ se snima posle tri godine pauze
20.07.2009. 07:30

vini-v.jpg


Vini Džons, nekadašnji britanski fudbaler i glumac koji se proslavio u filmovima Gaja Ričija, uskoro će početi snimanje akcionog filma „The Filthy War” („Prljavi rat”) u kome će tumačiti lik Željka Ražnatovića Arkana. Snimanje ovog filma prvi put je najavljeno pre tri godine, više puta aktuelizovano i otkazivano, ali su producenti izgleda tek sada uspeli da skupe novac za njegovu realizaciju, piše britanski „Sunday Express”.

Film će režirati čuveni britanski reditelj Džon Irvin, a glavna uloga poverena je Rupertu Grejvsu. Radnja filma delimično je bazirana na istinitim događajima i prati život Eduarda Čika Floresa, bolivijskog ratnog dopisnika, koji je 1991. oformio svoj dobrovoljački vod kako bi branio jedno slavonsko selo od srpske okupacije. Zanimljivo je da su producenti još 2006, kada se prvi put pomenulo snimanje ovog filma, ulogu Arkana ponudili hrvatskom glumcu Goranu Višnjiću, ali ih je on odbio. Uloga je zatim pripala Viniju Džonsu, bivšem fudbaleru Vimbldona i Kvins Parka, koji se proslavio ulogama negativaca u filmovima Gaja Ričija „Sneč” i „Dve čađave dvocevke”.
- Sviđa mi se kako Vini Džons glumi i on je ulogu ozloglašenog Arkana prihvatio sa oduševljenjem - rekao je scenarista ovog filma Laslo Hege, dok se oni koji su pročitali scenario slažu da će Džons s filmskog platna uterati strah u kosti svim gledaocima.

vini-ver.jpg

Osim kao glumac, Džons je poznat i kao jedan od najprljavijih fudbalera


Iako se tvrdi da je film zasnovan na istinitoj priči o Eduardu Floresu koja ga veliča kao vođu hrabrih dobrovoljaca, njegov stvarni život je drugačiji. Flores je rođen u Boliviji, ali se sa roditeljima rano preselio u Budimpeštu, gde je krajem osamdesetih bio aktivan u Komunističkoj partiji i počeo da za desničarske španske listove izveštava sa područja Balkana. Krajem 1991. godine dolazi u Hrvatsku i u okviru hrvatskih paravojnih snaga osniva odred plaćenika, bivših kažnjenika, narkomana i fudbalskih huligana, za koje čak i neki hrvatski ultranacionalisti tvrde da „nisu ispalili nijedan metak na Srbe”. Takođe, postoje izveštaji da su Flores i njegovi saradnici odgovorni za smrt dvojice novinara - Švajcarca Kristijana Vartenberga koji je ubijen dok je istraživao umešanost Floresa u trgovinu oružjem i drogom, kao i Britanca Pola Dženksa koji je poginuo dok je istraživao ubistvo Vartenberga. Ipak, njegova životna priča privlačila je filmadžije. Godine 2001. na Filmskom festivalu u Karlovim Varima, dokumentarni film „Čiko” režisera Iboja Fekete, posvećen Eduardu Floresu, dobio je nagradu za najbolju režiju, a ekipa našeg filma „Rat uživo” demonstrativno je napustila dodelu nagrada protestujući na taj način protiv skandalozne odluke žirija.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Vatrena Izabel Lukas

Vatrena Izabel Lukas
Lepotica nedelje
19.07.2009. 00:02

lepotica-v.jpg


Izabel Lukas, nova zvezda Holivuda, australijska lepotica koja je briljirala ulogom Alis u nastavku popularnog filma „Transformers“, uskoro će zaigrati u još tri nova filmska ostvarenja, među kojima je i dugo najavljivani „A Girl and the Gun“, u kojem ova atraktivna glumica igra sa Kristoferom Vokenom.

Izabel je rođena 1985. godine u Melburnu, otac joj je Australijanac, a majka Švajcarkinja. Kao mala pojavljivala se u reklamama širom sveta. Potom, upisala je Fakultet umetnosti. Sve dok je u supermarketu u Port Daglasu nije primetio agent Sidnejskog pozorišta Šeron Meisner, Izabel se pojavljivala isključivo u reklamama. Ubrzo potom, dobila je ulogu u popularnoj seriji „Home and Away“. Iako je producentkinja serije Džuli Mekguran smatrala da Lukasova nije za tu ulogu, australijska lepotica se proslavila ulogom Taše u pomenutoj seriji. Tada su joj se otvorila vrata ka svetskom šou-biznisu. Tri godine kasnije, Izabel je zaigrala u ultrapopularnom filmu „Transformers – Revenge of the Fallen“ i osvojila simpatije i naklonost filmske publike, ali i filmskih reditelja. Potom je dobila ulogu u mini-seriji „The Pacific“, zatim u akcionoj naučnofantastičnoj drami „Daybreaks“, u kojoj igraju slavni glumci Itan Hok i Vilijem Defo. Osim pomenutog filma, Lukasova je dobila još dve uloge u prestižnim filmovima „The Waiting City“ i u budućem holivudskom blokbasteru „A Girl and a Gun“, u kojem će glumiti rame uz rame sa slavnim Kristoferom Vokenom. Takođe se navodi, da je mladu glumicu Izabel Lukas progurao Stiven Spilberg. Iako je tek nekoliko godina u svetu filma, Izabel je već uspela da iskusi i opasnosti svog posla. Naime, dok je tokom protekle godine snimala „Transformerse“, udario ju je auto. Pretrpela je lakšu povredu. Osim glume, ova glumica se u oktobru 2007. godine, angažovala protiv ubijanja kitova u Japanu. Učestvovala je u protestima, a nalog za njeno hapšenje još uvek postoji u Japanu. Izabel Lukas je takođe aktivista u borbi protiv raka dojke, kao i u borbi protiv nasilja nad ženama, životinjama i zalaže se za očuvanje životne sredine.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Najgledanija TV serija svih vremena "24"

Najgledanija TV serija svih vremena "24"
23.07.2009. 11:04

kifer-saterlend-24-AP-x.jpg


Američka drama "24" je najgledanija televizijska serija svih vremena, pokazalo je najnovije istraživanje. Više od 3.000 gledaoca proglasilo je seriju, koja prati avanture Džeka Bauera u anti-terorističkoj jedinici Los Anđelesa, najgledanijom, izvestio je "Telegraf".

Na listi na kojoj dominiraju američke serije, poput "Žice", "Izgubljenih" i "Prijatelja", našla se i jedna britanska, "Dr Hu", koja je zauzela šesto mesto.
Veb-sajt Lovefilm.com, koji je sproveo istraživanje, preneo je da je serija "24", u kojoj glavnu ulogu tumači Kifer Saterlend, osvojila 19 odsto glasova. Ova drama osvojila je šesti Emija i dva Zlatna globusa, ukazao je "Telegraf".
Serija "Izgubljeni" našla se na drugom mestu sa 17 odsto glasova, a slede "Prijatelji" sa 10 odsto. Popularna serija "Seks i grad" našla se na poslednjem, desetom mestu liste, sa svega dva odsto glasova.
"Mi smo nacija ljubitelja komfora i sama pomisao da se valjamo po kauču uz omiljenu seriju je teško iskušenje za nas. Iako se kriminal ne isplati, kako naša lista pokazuje, on svakako privlači gledaoce. Serija "24" očigledno ima pravu kombinaciju neizvesnosti, drame i akcije koja nas stalno tera da se vratimo po još", objasnio je Daren Binjel, menadžer za komunikacije Lovefilm.com-a.

Deset najgledanijih TV serija svih vremena:
1. "24" - 19 odsto glasova
2. "Izgubljeni" - 17 odsto glasova
3. "Prijatelji" - deset odsto glasova
4. "Heroji" - devet odsto glasova
5. "Žica" - sedam odsto glasova
6. "Dr Hu" - šest odsto glasova
7. "CSI" - pet odsto glasova
8. "Beg iz zatvora" - četiri odsto glasova
9. "Porodica Soprano" - tri odsto glasova
10. "Seks i grad" - dva odsto glasova

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
World of Warcraft film dobio režisera

World of Warcraft film dobio režisera
22 juli 2009

world_of_warcraft.jpg


World of WarcraftBlizzard je objavio da će Sam Raimi, poznat po hitovima Spider-Man i Evil Dead, biti režiser filma zasnovanog na World of Warcraft igračkoj franšizi. Film se razvija od kada je WoW postao najpopularnija MMORPG igra, ali se do sada ovakva informacija nije objavljivana. Poslednja službena informacija o snimanju filma bila je izjava Blizzardovog predsednik Mike Morhaime-a prošle godine o postojanju ambicija za snimanje filma o World of Warcraft svetu, ali da projekat postoji samo na papiru. Kako se sada čini WoW film je ušao u fazu izrade, pa se nadamo da ćemo uskoro dobiti i informaciju o detaljima sa snimanja.

Izvor: PC Igre
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Priča o danima kad je Tito umro

Priča o danima kad je Tito umro
Režiser Janko Baljak u Beogradu snima film „Plavi voz“
26.07.2009. - 00:01

Janko Baljak, reditelj poznat po brojnim mračnim dokumentarnim filmovima od kojih je najpoznatiji „Vidimo se u čitulji“ koji je radio sa Vojislavom Tufegdžićem, ovih dana snima tinejdžersku komediju „Plavi voz“. Film govori o sedam dana žalosti povodom Titove smrti i kako su to doživeli maturanti jedne beogradske škole.

film-xa.jpg

Baljak i glumac Nebojša Milovanović na snimanju

– Kako su se odvijale stvari u našoj zemlji, tako sam pravio nekoliko različitih varijanata kraja ovog filma, pošto radnja prati šta se sve izdešavalo s ovim junacima od maturantskih dana pa sve do polovine devedesetih godina – kaže Janko Baljak u intervjuu za „Blic“, i dodaje:
– Ovo sve doživljavam kao neku vrstu sopstvene relaksacije da malo pobegnem od tih mračnih tema. Ja sam radio možda najmračnije moguće filmove od devedesetih pa sve do pre par godina, kada sam prekinuo da se bavim tim temama. To ne znači da se neću vratiti dokumentarnom filmu. Igrani filmovi žele da liče na dokumentarce, a dokumentarni filmovi imaju obrnutu želju, tako da mislim da je to u suštini vrlo sličan posao – objašnjava poznati reditelj koji je odlučio da, pošto film govori o tinejdžerima, šansu da mladim glumcima.
– Prezadovoljan sam s mladim glumcima jer smo imali ogromnu audiciju na kojoj je bilo više od 500 ljudi. Drago mi je da će posle dužeg vremena ovaj film promovisati nova lica. Budući da se radi o velikim ulogama, vrlo su odgovorni i sve teče bez problema. Mislio sam da će imati tremu i da će im biti teško jer smo pre neki dan snimali 14 sati, ali nije, dobri su – ističe Baljak.
On kaže da je izabrao ovu temu za film pošto je smrt Josipa Broza jedini veliki fenomen bivše države.

film.jpg


– Mene ne zanima da se bavim nekom vrstom Ju-nostalgije niti sam nostalgičan za tom zemljom. Ako se već raspala na tako krvav i užasan način, onda je bilo razloga zašto se to desilo. Međutim Titova smrt je sigurno kraj jedne epohe i mene je pre svega zanimalo tih sedam dana u Beogradu, pošto je ovo tipičan beogradski film. Sedam dana žalosti kada je sve stalo u Beogradu i to kada su svi živeli neke svoje živote, zaljubljivali se… jer, Tito je umro u najlepše doba godine, sve je bilo divno i krasno, a bila je proklamovana nacionalna žalost. Tako da je to vrlo zgodan okvir za dramsku radnju, taj sudar dva sveta, kada je bilo nevaspitano biti srećan. Koristiću i dosta arhivskog materijala iz tog perioda, neke možda nikada prikazane snimke. Tako da mislim da ću vratiti ljude u to neko vreme – priča on, i dodaje da će film biti prikazan u i u bivšim jugoslovenskim republikama.
– Ispostavilo se, iako nam to nije bila namera, da će svi oni imati neku svoju premijeru na tridesetogodišnjicu Titove smrti. U svim tim zemljama Tito je na neki način aktuelan. Mislim da to neće biti samo tinejdžerska komedija jer ima taj istorijski kontekst i biće prepoznata u regionu kao kraj jedne epohe kada smo svi mi na neki način izgubili nevinost i kada se država počela krvavo raspadati. To su ti neki poslednji bezbrižni trenuci naših života – kaže Baljak, koji je pisao scenario sa dosta autobiografskih momenata.
– Nisam bio maturant kada se to dogodilo, išao sam u osmi razred, ali dobro pamtim to vreme. Nekih od stvari koje se dešavaju glavnim junacima u filmu, nekih profesora, slika mimohoda ispred Narodne skupštine… ja se svega toga sećam jer smo organizovano išli tamo i znam kako su izgledale te noći. Pošto sam i scenarista filma, puno tih nekih svojih slika, impresija i stvari koje su se meni dešavale utkao sam u priču – objašnjava Janko Baljak, uz zaključak da muziku za film radi poznati slovenački muzičar Zoran Predin, nekadašnji frontmen sastava „Lačni Franc“.

Pamte ga i u Aziji
– Nadam se da će film probiti i neke barijere jer Tito je jedan od retkih likova po kome u svetu pamte Jugoslaviju, i dan-danas u Africi i Aziji znaju ko je i šta je bio. On je jedna od retkih istorijskih ličnosti koje smo imali bez obzira na sve kontroverze vezane za njegovo ime – kaže Baljak.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Novi Betmen u bioskopima 2011, tvrdi Geri Oldman

Novi Betmen u bioskopima 2011, tvrdi Geri Oldman
25.07.2009. 15:08

Glumac Geri Oldman najavio je da će snimanje novog filma o Betmenu početi iduće godine. Odlman je na skupu u San Dijegu na kojem je promovisao svoj novi film "The Book of Eli", dodao će novi Betmen stići u bioskope 2011, prenosi nedeljnik "Entertejnment vikli".

garyoldman-vr.jpg


"Ovo niste čuli od mene", rekao je 51-godišnji glumac koji je tumačio poručnika Gordona u prethodna dva filma o čoveku-slepom mišu "Betmen počinje" i "Mračni vitez".
Studio Vorner nije imao komentar na ovu informaciju.
"Mračni vitez" iz 2008, u režiji Kristofera Nolana, nagrađen je sa dva Oskara, jednim Zlatnim globusom i jednom nagradom Gremi.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top