Novosti i događaji iz sveta muzike

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
EVO KAKO DA ČUJETE CEO ORIGINALNI WOODSTOCK… 15. AVGUSTA OD 17.07 AMERIČKA RADIO STANICA WXPN EMITOVAĆE SNIMAK ČITAVOG FESTIVALA

Tačno u 17:07, u četvrtak 15. avgusta, započeće emitovanje snimaka iz 1969. godine, i to svih odsviranih koncerata, zajedno sa pauzama i najavama nastupa

travel-woodstock-1969-1024x6928060418ad29dd872.jpg


Iako je propalo održavanje koncerta Woodstock 50, kojim je trebalo da bude obeleženo pola veka od originalnog festivala, još uvek postoje drugi načini da se prigodno prisetimo ovog jubileja.

Filadelfijska radio stanica WXPN je najavila da će emitovati kompletan originalni snimak Vudstok festivala, tačno 50 godina nakon održavanja.
Tačno u 17:07, u četvrtak 15. avgusta, započeće emitovanje snimaka iz 1969. godine, i to svih odsviranih koncerata, zajedno sa pauzama i najavama nastupa.

Ovo je kompletan raspored emitovanja koje možete da SLUŠATE OVDE:


Četvrtak, 15. avgust

5:07 p.m. – Richie Havens
7:10 p.m. – Swami Satchidanadna
7:30 p.m. – Sweetwater
8:30 p.m. – Bert Sommer
9:20 p.m. – Tim Hardin
10:20 p.m. – Ravi Shankar
11:20 p.m. – Melanie
11:55 p.m. – Arlo Guthrie

Petak, 16. avgust

12:55 a.m. – Joan Baez
12:30 p.m. – Quill
1:20 p.m. – Country Joe McDonald
2 p.m. – Santana
3:30 p.m. – John B. Sebastian
4:45 p.m. – The Keef Hartley Band
6 p.m. – The Incredible String Band
7:30 p.m. – Canned Heat
9 p.m. – Mountain
10:30 p.m. – Grateful Dead

Subota, 17. avgust

12:30 a.m. – Creedence Clearwater Revival
2 a.m. – Janis Joplin
3:30 a.m. – Sly & The Family Stone
5 a.m. – The Who
8 a.m. – Jefferson Airplane
2 p.m. – Joe Cocker
6:30 p.m. – Country Joe & The Fish
8:15 p.m. – Ten Years After
10 p.m. – The Band

Nedelja, 18. avgust

12 a.m. – Johnny Winter
1:30 a.m. – Blood, Sweat & Tears
3 a.m. – Crosby, Stills, Nash & Young
6 a.m. – The Butterfield Blues Band
7:30 a.m. – Sha Na Na
9 a.m. – Jimi Hendrix


(HL/Izvor: espreso.rs/nme.com)
Kako doći do snimaka?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
DUHOVI IZ ŠUME… DEPECHE MODE NAJAVILI NOVI KONCERTNI DOKUMENTARNI FILM

464113_10150717091165329_1744213321_o-750x75927ed0dad81bb3d9f.jpg


Muzički velikani Depeche Mode najavili su novi koncertni dokumentarni film koji će se zvati “Spirits in the Forest”.

Premijeru će imati 21. novembra u bioskopima, a ulaznice će biti u pretprodaji od 26. oktobra. U filmu se mogu videti live snimci nastupa u Berlinu, poslednjeg koncerta svetske turneje koja je promovisala album “Spirit” iz 2017. godine. Ujedno u dokumentarcu gostuje šest obožavalaca benda koji govore o uticaju Depeche Mode na njihove živote.


Film je režirao kultni foto-video umetnik Anton Korbin, koji je režirao i vizuelni album “Live in Berlin” iz 2014. godine. Takođe stoji iza video spotova za pesme “Behind the Wheel”, “Personal Jesus”, “A Question of Time” i druge.


HL/Izvor: music-box.hr
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
UMRO DŽINDŽER BEJKER, LEGENDARNI BUBNJAR CREAMA

maxresdefault-15cb9900cbb2bf73c.jpg


Džindžer Bejker, jedan od najinovativnijih i najuticajnijih bubnjara u rock muzici umro je u osamdeset i prvoj godini života.

Osnivač Creama u svojoj je dugačkoj karijeri svirao i u bendovima Blind Faith, Hawkwind te s Felom Kutijem. Njegov stil kombinovao je liričnost jazza s čistom snagom rocka.

12074801_1042462055778108_6703389396232923431_n838ef1ca4456b078.jpg


Jedan kritičar njegovo je sviranje uporedio s “ljudskim kombajnom”, a nadimak mu je bio – “Zver”.

Bejker je bio poznat i po svom temperamentu i prgavosti koja ga je često dovodila do sukoba na sceni. Magazin Rolling Stone ga je proglasio trećim najboljim bubnjarom svih vremena.


(Headliner.rs)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
ZBOG VELIKOG INTERESOVANJA DODATNI KONCERT GALIJE U KOMBANK DVORANI

Galija-za-tekst-1024x683dde986ca64eb3830.jpg


Zbog velikog interesovanja grupa Galija održaće i drugi akustični koncert u Kombank Dvorani 2. novembra.

Tako će bend pred svojom vernom publikom održati dva uzastopna koncerta (1. i 2. novembar) na drvenim instrumentima posle skoro 25 godina od čuvenog akustičnog koncerta održanog na Badnje veče 1995. godine.

Na nastupima u Kombank dvorani publika će imati priliku da se podseti starih, dobrih hitova koji i dalje danas ostavljaju tragove u ušima i duši, ali ovoga puta obojene toplim zvukom drvenih instrumenata. “Dodirni me”, “Stare trube”, “Još uvek sanjam”, “Digni ruku”, “Kad me pogledaš”… samo su neke od pesama bogatog višedecenijskog repertoara Galije koje će publika moći da čuje u koncertnoj večeri.

IMG_6026-sr-l-750x500af80af7dedb05b6b.jpg


Bend Galija osnovan je pre tačno 43 godine u Nišu. Ime je dobila po istoimenoj kafani u kojoj su se članovi benda prvobitno okupljali.

Kroz grupu je prošao veliki broj muzičara, a sadašnji sastav čine pevač, kompozitor i gitarista Nenad Milosavljević, pevač i tekstopisac Predrag Milosavljević, bubnjar Boban Pavlović, gitarista Dragutin Jakovljević, basista Slaviša Pavlović i klavijaturista Goran Antović.

Jedan su od najtrajnijih sastava jugoslovenskog i srpskog rokenrola, a izdanja grupe varirala su od progresivnog roka do mejnstrim orijentisanog zvuka.

Tokom karijere objavili su 15 studijskih, jedan live i šest kompilacijskih albuma.


(Headliner.rs)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Nekadašnji bubnjar EKV za B92: "Mislili smo da smo zaboravljena i propala generacija"
U svojoj 36. godini, 5. novembra, prerano nas je napustio "dečak iz vode". Tadašnja Jugoslavija je plakala. Za njegovo ime se veže i oličenje rokera, čovek sa emocijom.


Izvor: B92



Foto: Privatna arhiva
























Foto: Privatna arhiva​

Rokenrol je bio način života, a muzika, kako je govorio, vazduh koji je udisao. Povodom 25 godina od odlaska Milana Mladenovića organizovan je tradicionalni koncert grupe "Krug Ekv". Sastav čine njeni bivši članovi Marko Milivojević, bubanjar i Dragiša Uskoković Ćima bas gitarista, kao i Nemanja Dašić, iz sastava Vampiri.

U razgovoru za B92 Marko Milivojević govori o Milanu, Magi, Bojanu. O osećaju koji su delili, osećaju propale i zaboravljene generacije. Ističući da Milan nikad nije voleo da sam bude predstavljen kao Ekatarina velika, Marko napominje da predstojeći koncert u Božidarcu, 2.novembra, nije samo u Milanovu čast, već i za Magi i Bojana. Svi oni zajedno su celina zvana Ekatarina velika.



Kako objašnjavaš sve što se desilo i što se i dalje dešava sa muzikom "EKV"?

Nešto se desilo u međuvremenu svima, pa i kod mene, i EKV se ugradio svima u sistem. Mi smo bili, za mene, super rok bend, ali mi smo mislili, kao što i jeste bilo, sami smo protiv svih. Mislili smo da je jedini razlog za naš mladi život da pokažemo jedan umetnički odnos prema svemu što se dešava. Mi smo mislili da smo zaboravljena i propala generacija. Meni je EKV neprekinut film.

Koja je je najveća zabluda o EKV?

Ima toliko tih misterija oko EKV-a. Šta da ti kažem koja je najveća zabuda i misterija ?! Ali shvatiti velikog čoveka, velike umetnike nije lako. Postavljaju se pitanja: "Kako su oni to radili?" "Šta se to desilo?" Ništa se nije desilo, to je najveća misterija. Čovek koji osluškuje umetničko u drugome, to su božanske stvari. Bio je veliki umetnik, to je jedino što je bio. Zašto je bio drugačiji, pametniji ili ne? Prosto je bio takav. Dosta vremena smo proveli zajedno, to je jedno stanje duha. To se sve radilo nehajno, bilo je prirodno, nepretenzciozno.

Ali vi ste važili za jedan pretenciozan bend!

Da, da. E, pa vidiš, nije to tako bilo (smeh). To su bili ljudi retko prijatni za društvo, retko zanimljivi. Ne možeš ti da budeš specijalno "Ne" u novom talasu, u Beogradu, i budeš arogantan. To su najbolji izdanci te generacije, skupili su se u jedan projekat koji su nazvali Ekatarina velika. Magi je bila arhitekta, Bojan slikar, Milan pesnik. Oni nisu bili muzičari, ali je muzička grupa EKV bila sublimacija nekog umetničkog izraza u svetu. Ne možeš da budeš toliko osetljiv na neke stvari, da živiš u centru dešavanja, da upoznaješ ljude da nisi komunikativan. Baš naprotiv! Da su Milan i Magi živi sad, svi bi ih upoznali. Mnogo veća misterija u to vreme bila je o "Idolima" sa kojima sam svirao. Mnogo ih mistifikujemo. Nema prijatnijih ljudi od tih ljudi. Iz ličnog iskustva kažem.

Po čemu pamtiš tvoj dolazak u EKV?

Došao sam u veoma nezgodnom trenutku. Imam utisak kao da pričao o nekom drugom životu. Svejedno, morali smo da nađemo saradnike koji će nas pratiti kroz ozbiljne probleme, bilo nas je i troje u nekom trenutku. I to je možda neverovatno da se tražio basista za takav bend. Komplikovanije i značajnije je bilo što sam ušao u bend posle Vda, posle Žike . Vd je bio virtuoz u odnosu na čitavu tadašnju generaciju koji je učinio da EKV bude veliki koncertni bend. Sa Žikom su dostigli jedan koncept brutalno umetničkog benda. On je taj koji je uspeo da sklopi sve to kroz nelineralan fazon. Oni su nerealno zvučali. To nije lako ostvariti. Kad sam došao u bend , bio je trenutak njihovog loma od kojeg se praktično nisu ni oporavili, a i tad je krenulo ludilo u zemlji. Nije nam bilo lako, eto tako je izgledalo.


Šta ste mislili tih godina, kakav ste imali osećaj šta će biti sa vama?

Mi smo mislili da srljamo u neku rupu, takav smo imali osećaj. Imali smo apokaliptičnu viziju da će nas mašina pojesti i makar smo hteli da damo pečat. Nije to bilo vreme za razmišljanje o "sutra". Išli smo kroz ludilo koje nas je okruživali.

Zašto ste hteli da odete u inostranstvo?

Mi smo došli odjednom u krug estrade, gde sviramo svi po istim festivali. Nismo mogli da dobijemo ovde neki nastavak naše priče. Zato smo se okrenuli ka inostranstvu. Neverovatan je bio odlazak Milanov i moj u London. Našli smo se tamo sa Tedom Janijem i odneli smo album „Dum dum“, kod čuvene osnivačice MTV-a Pip Den, čak smo imali susret i sa ljudima iz Ej en dem rekordsa, potpisali smo i neki preliminarni ugovor da pređemo na svetsko tržište. Vratili smo se, Milan je bio duboko zadovoljan, tiho se ostvario i bili smo dobro raspoloženi. Moram da prizam, ja sam bio mlađi od njih, imao sam taj arogantan stav i mislio sam da je stiglo ono što sam zaslužio. Posle 10 dana počele su sankcije i mi više ništa tog tipa nismo ostvarili, sve nam je propalo.

Dosta se priča kako su nastajale pesme. Kako ste dolazili do nekih novih nota, novog talasa?

Danas rokenrol može da se uči preko Jutjuba, imaš sve tamo ,a tada smo, ne mogu da objasnim taj osećaj... uzimali smo instrument i ne znamo kako da ga sviramo da bismo dobili šta smo zamislili, nemaš koga da pitaš, ponekad je to predugo trajalo, bili su u pitanju meseci i godine. Mi smo lupali u kante i gitarice da bismo dobili muziku,morali smo mnogo više da se umorimo, oznojimo i često se čuje u našoj muzici ta neka naivnost jer smo bili još uvek početnici, pioniri. To nije postojalo pre toga, pre nas. To je kao da tražiš boju za automobil koja još uvek ne postoji, a ti je praviš, mešaš boje i na kraju je napraviš. Ali nije to lako.

Kakva su bila vaša druženja?

Naša druženja su bile sjajne seanse. Mislim da 10 godina nisam došao uveče kući. Uvek smo bilio negde. Stalno smo bili zajedno.

Kakav je Milanov bio odnos prema muzici?

To je bila njegova umetnička vežba, on ne bi znao šta drugo da radi u životu. On ne bi išao u kafić i pričao o, recimo, političkoj sceni i ne bi ulazio u te stvari, jer bi mu bilo neprijatno. Sedeo bi kod kuće i pisao pesme. Sve to je zamena za nerealan život.

Ko je bio Milan Mladenović?

Ne mogu da dam sažet odgovor na tako jednostavno, a strašno pitanje. Malo se sećanja promene. Mi smo nekad razgovarali u četiri oka, znali smo sve jedan o drugom. Mnogo sam mator. To je meni sad kao neki drug iz detinjstva kojeg se sećam više po slikama, zvukovima. Šta da kažem ko je bio Milan Mladenović?! Bio je baš taj Milan Mladenović kojeg smo toliko stigli da vidimo, toliko da upoznamo. Šta bi postao!!? Bili smo mladi u to vreme da bih ti rekao ko je on bio, bili smo nafurani na muziku i potiskivali smo ko smo. Mi smo po ceo dan radili oko stvaranja muzike da bismo uspeli. Ko zna ko smo bili, nismo mi bili mi, nego smo bili misija u kojoj smo bili.

Kako se sad osećaš kada govorimo o Tribute EKV Krug? Traženi ste po regionu, uskoro imate nastupe i u Hrvatskoj, Bosni...

Za nas je to velika borba, godinama smo prošli kroz različite postave benda i nama je to nesigurna situacija. Recimo, bend „Police“ se okupio i napravio povratak posle 30 godina i uopšte nije isto kad imaš 20 godina i kad ima 50. To je toliko velika razlika i ovim ljudima koji su oko mene nije lako. A meni je potpuno drugačije, sviram unazad za ljude unapred. A moji ljudi iz benda pokušavaju da sviraju sada za sada, nije mi lako da objasnim. Lakše je nekom Tribute bendu koji je došao sa neke raspevane priče da uradi kako on može i osećaju se slobodno. Izađem u grad ponekad i slušam kako sviraju EKV i vidiš kako ode u neki svoj glas, u svoju interpretaciju i lepo im je. Mi ne možemo tako da radimo. Oni su odgovorni prema meni i svi mi zajedno prema Ekatarini.


Sedi ćale uz mene i kaže postavi MOJU pesmu,i kad je slušaš (kaže meni) odvrni je do daske,da svi čuju




Voda pada na tvoje oci boje meda
Ja sam decak iz vode
Imam trag pod levom miskom
Na tvoje usne boje mesa
Pusticu kap svoje vode
Pusticu glas iz grla
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Tvoje usne na meni
Tvoje ruke na meni
I guram noz medju zube
I menjam oblik kao vidra
Nosim sablju oko bedra
Skupljam znoj sa cela
Na tvoje usne boje mesa
Pusticu kap svoje vode, vode
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Voda pada
U tvoje oci boje meda
Ja sam decak iz vode
Imam trag pod levom miskom
Na tvoje usne boje mesa
Pusticu glas iz grla
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
Aj, aj, aj, aj, aj, aj
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
BRAJAN ADAMS U BEOGRADU… NEMA FAN PITA, NI PREDGRUPE, ALI POSTOJI JEDNA STVAR KOJU KANADSKI ROKER NIKAKO NE ŽELI U ŠTARK ARENI

Bryan-Adams-1-750x1001fb97dfb0884a4584.jpg


Najpoznatiji kanadski roker i tvorac najlepših rok balada, Brajan Adams nastupiće u nedelju, 10. novembra, od 20 časova u Štark areni.

Adams dolazi u Srbiju u okviru svoje aktuelne “Shine A Light” turneje, a fanovi se uveliko pripremaju za čuvene hitove – “Summer Of ’69”, “Heaven”, “Everything I Do, I Do It For You”, “Cuts Like A Knife”, “Have You Ever Really Loved A Woman?”, “All For Love” po kojima je ova plavokosa rok zvezda poznata.

Ulaznice su u prodaji na blagajni Arene, svim prodajnim mestima Ticket Visiona kao i online na www.tickets.rs a ono što je zanimljivo je da Brajan ne želi da ima fan pit kategoriju ulaznica, jer smatra da novac ne bi trebao da bude presudan u zauzimanju pozicije ispred bine.

Adams takođe nema predgrupu, pa organizatori apeluju na posetioce da dođu na vreme na koncert koji počinje u 20:00.

Brajan takđe nije imao nikakve posebne zahteve prilikom svog boravka u Beogradu – s obzirom da je, kao i ceo njegov tim, vegan, poznato je da njegov ketering ne sadrži namirnice životinjskog porekla.
Jedino u čemu je bio izričit je da se u dvorani ne sme osetiti bilo kakav miris hrane.

Adams je prisutan na muzičkoj sceni čak 44 godine, tokom kojih je prodao preko 100 miliona nosača zvuka.


(Headliner.rs)

 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Pevačica čuvene grupe "Rokset" umrla u 62. godini
"It must have been love", "Listen to your heart" samo su neki od hitova čuvene grupe Rokset, a svetski mediji javljaju da je pevačica Mari Fredrikson umrla u 62. godini.

Izvor: B92



Foto: Getty/Carlos Alvarez / Stringer
























Foto: Getty/Carlos Alvarez / Stringer


Pop zvezda iz Švedske umrla je u ponedeljak nakon duge i teške bolesti.
Iza sebe je ostavila dvoje dece ćerku Injez Džozefin, sina Oskara i muža Mikaela Boljosa.

"Sa velikom tugom obaveštavamo javnost da je jedna od najvoljenijih umetnica umrla. Mari Fedrikson je umrla u ponedeljak 9. decembra nakon duge bolesti", navodi se u saopštenju porodice.


Foto: Getty/Carlos Alvarez / Stringer
























Foto: Getty/Carlos Alvarez / Stringer

Mari će biti sahranjena u tišini uz prisustvo njenih najbližih, dodaje se u saopštenju.


Pre osam godina Mari je saznala da ima tumor na mozgu nakon što se onesvestila.

Mari je bila ženski deo dvojca "Rokset", švedske grupe koju je oformila sa pevačem Perom Geslom 1986. godine. Svetsku slavu stekli su hitovima "It Must Have Been Love", "The Look", "Joyride", "Crash! Boom! Bang!", ali i muzikom za film "Zgodna žena".

Rođena je 30. maja 1958. godine u Švedskoj.




Sa opakom bolešću borila se punih 17 godina: Jedan događaj iz mladosti razorio je njenu porodicu

Mari Fredrikson, čuvena pevačica planetarno poznate grupe "Rokset" iz Švedske, preminula je u 62. godini. Ova vest brzinom munje obišla je ceo svet, a mnogi njeni obožavaoci nisu ni znali da se čak 17 punih godina borila sa opakom bolešću.

Sumorna prognoza saopštena joj je 2002. godine kada je saznala da ima tumor na mozgu. Kako pišu strani mediji, jednog dana se samo srušila u svom stanu. Dodatni pregledi potvrdili su da boluje od neizlečive bolesti.

Bila je povrgnuta operaciji na kojoj joj je uklonjen tumor, a u narednim mesecima išla je na hemioterapiju i zračenja. Nakon tretmana nije mogla da vidi na jedno oko i sluh joj je bio oštećen, a mesecima nakon toga nije mogla ni da govori.

"Prošle su tri teške godine, ali sada sam zdrava. Više ne primam terapiju", rekla je 2005. godine Mari, prenosi Dejli mejl (Daily Mail).

Tragičan događaj iz detinjstva

Mari je rođena 30. maja 1958. godine u malom švedskom selu Osjo. Bila je najmlađe od petoro dece, a kako je otkrila u jednom intervjuu, prvi put joj se srce slomilo kada je imala samo sedam godina.

"Moja najstarija sestra poginula je kada sam imala sedam godina. Taj dan nam je razorio porodicu, ništa nije bilo isto nakon toga", rekla je ona jednom prilikom.

Većinu vremena je provodila sama kod kuće, jer je njena porodica bila lošijeg materijalnog stanja. Sveštenik u lokalnoj parohiji zaslužan je za njenu ljubav prema muzici. On je otkrio i podsticao njen talenat. U mladosti je slušala Bitlse, Dip parpl i Hendriksa.

Ovako je sve počelo

Njena muzička karijera započela je početkom osamdesetih godina, a prvi hit joj je bio "Annu doftar karlek". Zajedno s Perom Gesleom, nekoliko godina kasnije osnovala je Rokset i njihov prvi album doživeo je veliki uspeh u Švedskoj.

Taj prvi album učinio ju je popularnom širom sveta. Stotine hiljada mladih pevušili su u svojim domovima legendarne hitove "It must have been love", "Listen to your heart", "Joyride", "Spending my time", "Gow do you do", "Dangerous", "Sleeping in my car".... Mnogima je upravo Mari bila "prva ljubav".. Bila je prepoznatljiva po dobrom glasu, kratkoj izblajhanoj frizuri i tome što je često pevala bosa.

Poslednji zajednički album izdali su 2013. godine. Tri godine kasnije, tačnije 2016. godine objavila je da više neće ići na turneje, jer su joj lekari savetovali da odmara.

"Bilo je to 30 divnih godina", rekla je ona tada.

Izvor: B92



 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Letu Štuke 21. marta u Beogradu

letu-stuke00e60cc33147d6f9.png


Legendarna bosanskohercegovačka grupa predvođena Dinom Šaranom dolazi na četvrti Kontakt, u subotu, 21. marta. Od 21 sat nastupaju u Subbernom centru .

Šaranova lirika, vrlo intimna, jezgrovita, istinita, uvek aktuelna, hirurški precizno secira društvena stanja i događanja. To je jedan od glavnih razloga koji ovaj bend drži u samom vrhu muzičke scene regiona i zbog kojih važe za miljenike publike.
Pred nastup na manifestaciji Kontakt 2020 Letu Štuke su objavile i novi video spot za pesmu ,,Žad". Muzika koju stvaraju Šaran i ekipa bila je primarna inspiracija umetnice Žane Force, koja potpisuje ovaj novi, očaravajući spot, nastao u tehnici ulje na staklu. Dugotrajan ručni proces kroz koji je prošla ne bi bio moguć bez pesme kao duhovnog vodiča.

Ulaznice su u prodaji po ceni od 1.200 dinara. Na veče koncerta, na ulazu u SubBeerni Centar, koštaće 1.500 dinara.
Inače, u okviru Kontakta nastupiće i Električni orgazam 19. marta u Kombank dvorani,21. marta u klubu Drugstore priprema se proslava jugoslovenske new wave epohe - nastupiće Paraf, Obojeni program i Artan Lili a posebnost ovogodišnjeg Kontakta biće i koncert koji će biti priređen 20. marta u Hali sportova ,,Ranko Žeravica" - radi se o koncertu ,,Za Koju”, za što brži oporavak frontmena Disciplin A Kitschme na kojem nastupaju Bajaga i Instruktori, Partibrejkers, YU Grupa sa specijalnim gostima - Radomirom Mihajlovićem Točkom i Nikolom Čuturilom, Čuturom, kao i grupa Straight Mickey and the Boyz.

(Blic Online)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
NOVI datum za beogradski koncert Nika Kejva!

Nakon što je obavestio svoju publiku da odlaže evropsku turneju, sada ih je obradovao novim terminima.

nick-cave-nik-kejv.jpg


Beogradski koncert Nika Kejva, koji je bio zakazan za 4. jun 2020, održaće se 15. maja 2021. godine u Štark Areni. Sve kupljene ulaznice važiće i za novi datum.
Iako je pomeranje celokupne turneje predstavljalo veliki poduhvat, Nik Kejv je sve vreme pokazivao najveću zabrinutost za svoju publiku i isticao da je zdravlje ljudi najbitnije.

"Doneli smo odluku da odložimo 'Nick Cave & The Bad Seeds' evropsku i UK turneju. Duboko razočarani, to nam u ovom trenutku izgleda kao najbolja odluka kako bismo vas sve sačuvali i kako biste bili sigurni koliko god je to moguće." objavljeno je na njihovoj oficijalnoj fejsbuk stranici.

Na svom blogu "Red Hand Files" Nik navodi da slobodno vreme u izolaciji koristi da osmisli sve detalje turneje koja prati izlazak albuma "Ghosteen" i da će koncerti biti jedno neverovatno iskustvo.

U svom stilu, u istom tekstu, savetuje svoju publiku kako da kvalitetno i pametno iskoriste izolaciju i da prekrate vreme kako bi se što pre približili novim datumima koncerata.

"Postoje različite forme angažovanja, dostupne svima nama. Mejl prijatelju koji živi daleko, telefonski razgovor sa članovima porodice, ljubazna reč komšiji, molitva za one koji rade na prvoj liniji fronta. Ovi jednostavni gestovi mogu da ujedine svet šireći ljubav okolo, povezujući sve nas." rekao je.

Pogledajte atmosferu na prošlom koncertu u Areni!


(Mondo)
 
Natrag
Top