Novi windows i izbrisane particije

Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
Imam problem, naravno :)
Instalirao sam novi windows (bila je samo particija C), ali kad sam krenuo sa instalacijom podijelio sam na C: i D:
Kao i obično, nisam sacuvao sve, pa me zanima da li mogu da vratim stvari ili cijeli windows ili sta li vec.. probao sam sa par recovery programa, ali mrka kapa..
Ima li mi spasa?
P.S. Molim vas da ima, jer je komp od šure, prijeti mi :D :D :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Imam problem, naravno :)
Instalirao sam novi windows (bila je samo particija C), ali kad sam krenuo sa instalacijom podijelio sam na C: i D:
Kao i obično, nisam sacuvao sve, pa me zanima da li mogu da vratim stvari ili cijeli windows ili sta li vec.. probao sam sa par recovery programa, ali mrka kapa..
Ima li mi spasa?
P.S. Molim vas da ima, jer je komp od šure, prijeti mi :D :D :D
Zato i postoji Beck app aplikacija da se sacuvaju vazni folderi.I uvek treba praviti dve particije,kada dizes novi OS nediras drugu particiju i ostaje sve sto ti je potrebno_Ovako,pozdravi se sa tim podacima.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam problem, naravno :)
Instalirao sam novi windows (bila je samo particija C), ali kad sam krenuo sa instalacijom podijelio sam na C: i D:
Kao i obično, nisam sacuvao sve, pa me zanima da li mogu da vratim stvari ili cijeli windows ili sta li vec.. probao sam sa par recovery programa, ali mrka kapa..
Ima li mi spasa?
P.S. Molim vas da ima, jer je komp od šure, prijeti mi :D :D :D

Recover my files je resenje za tvoj problem verzija 5.2.1.1964 verzija sa patcherom!Ako budes uspeo da je nadjes posto je jer je vecina torenta pala!
E sad i da je nadjes treba ti jos jedan hard na koji ces fajlove da vratis inace program je za profesionalnu upotrebu!
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
Recover my files je resenje za tvoj problem verzija 5.2.1.1964 verzija sa patcherom!Ako budes uspeo da je nadjes posto je jer je vecina torenta pala!
E sad i da je nadjes treba ti jos jedan hard na koji ces fajlove da vratis inace program je za profesionalnu upotrebu!
Našao sam Recover my files 1.0
Potražiću verziju koju si mi rekao i javljam ako išta uspijem :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hehe, a ja sam dobar forenzicar cim si reko "uspijem", znam tacno odakle si posto sam ja malo zeznut. Vidi Tvitikuvaru, taj operativni sistem pod ovim okolnostima nema sanse nikakve da vratis u predjasnje stanje(ima fora nazad, pa alat sa Hirens boot-a), kao fora da on grupise podatke po folderima i tako dalje. Sa ovim zezantskim programima moze da vratis pojedine programe, slike i tako dalje, ali sve nepovezano. Znaci nema sa vezom da ti sad dobijes sistem nazad i kao nista se nije desilo, nego ti sam mora pronadjene podatje da razvrstas.
Ono sto je naj`bitnije kod ove da je nazovemo forenzicke zezancije je da hard disk koji obradjujes mora da nakacis na drugi kompjuter ili dzabe sve radis. Jer prakticno ulazis u sistem koji jede sam sebe. Pronadjeni podaci bivaju prepisani novim podacima koje sistem emituje ..znaci virtuelna memorija, kopiranje i td.
Znaci da ponovimo hard koji se obradjuje ne sme biti pod dignutim operativnim sistemom. E, ..sad, to je to, po mom misljenju najbolje je da se izvinis tom šure, pre nego te nokautira, odnosno da te zalepi za patos, mozda je bolje da mu situaciju izlozis preko telefona da smiri nerve za pocetak itd. Recimo ti snimci sa prvog pododjaja sto je drzao na kompu i tako dalje, jeste situacija malo zeznuta, ali sta ces.
Ja licno upotrebljavam DiskDigger, za vracanje podataka, program malo cesce puca, ali mi je merak za rad sa njim. Serial mu je kilometar dugacak, ako imas istu verziju da pustimo.
Verzija 1.8.0.1701
.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
Hehe, a ja sam dobar forenzicar cim si reko "uspijem", znam tacno odakle si posto sam ja malo zeznut. Vidi Tvitikuvaru, taj operativni sistem pod ovim okolnostima nema sanse nikakve da vratis u predjasnje stanje(ima fora nazad, pa alat sa Hirens boot-a), kao fora da on grupise podatke po folderima i tako dalje. Sa ovim zezantskim programima moze da vratis pojedine programe, slike i tako dalje, ali sve nepovezano. Znaci nema sa vezom da ti sad dobijes sistem nazad i kao nista se nije desilo, nego ti sam mora pronadjene podatje da razvrstas.
Ono sto je naj`bitnije kod ove da je nazovemo forenzicke zezancije je da hard disk koji obradjujes mora da nakacis na drugi kompjuter ili dzabe sve radis. Jer prakticno ulazis u sistem koji jede sam sebe. Pronadjeni podaci bivaju prepisani novim podacima koje sistem emituje ..znaci virtuelna memorija, kopiranje i td.
Znaci da ponovimo hard koji se obradjuje ne sme biti pod dignutim operativnim sistemom. E, ..sad, to je to, po mom misljenju najbolje je da se izvinis tom šure, pre nego te nokautira, odnosno da te zalepi za patos, mozda je bolje da mu situaciju izlozis preko telefona da smiri nerve za pocetak itd. Recimo ti snimci sa prvog pododjaja sto je drzao na kompu i tako dalje, jeste situacija malo zeznuta, ali sta ces.
Ja licno upotrebljavam DiskDigger, za vracanje podataka, program malo cesce puca, ali mi je merak za rad sa njim. Serial mu je kilometar dugacak, ako imas istu verziju da pustimo.
Verzija 1.8.0.1701
.
Xaaxaxxa
Nasmija me :)
Izvadio sam hdd i spojio ga na drugi komp. pronašao je podatke koje treba uz pomoć recovery my files, ali ih ne mogu otvoriti, jer su file-ovi "oštećeni"..
Izgleda da mi patos ne gine :D :D :D :D :D
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sad zavisi na koje si podatke mislio, jer je nemoguce da Windows pregazi ceo hard. To sto se nadjeni fajlovi ne mogu otvoriti ne znaci da potpuno unisteni, moze biti da samo da nemas ovlascenje da ih otvoris posto je Windows malo zeznut po tom pitanju.
Koju ti poruku o gresci izbacuje??
Inace ako mislis na podatke koji se nalaze u prednjem delu kao My Documents i slicno to je najverovatnije zeznuto, dok ovi podaci prema nazad mogu jos da budu operativni. Ja sto sam skinuo podataka sa tih kobajagi obrisanih hardova to je cudo jedno. Meni u stvari nista od toga ni ne treba nego iz radoznalosti preorem ceo hard, pokatkad zastanem da odgledam klip kako zena bije muza, a svaler snima, a nema ni to nesto cesto u poslednje vreme.
Znaci proveri ti opet da nije slucajno do ovlascenja, samo ukljuci simple file sharing na kompu i prebaci ovlascenja iz security taba i ovo bi trebalo da pokrije tvoj slucaj do ispod kolena.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Evo paketić programa za povrat podataka sa HDD, SSD, tablet i Android-a. Što se tiče ovog problema o kojem je trenutno riječ - preporuka je da se prvo proba Partition Guru.
Naravno, malo na Youtube, da se vidi kako se radi sa programima ako se nije koristilo ništa slično.

Kod:
http://www.mediafire.com/file/jdhhuuaoo3y15f2/Recovery.rar
 
Natrag
Top