Novi Sad: Ukradeni auto našao na - Internetu

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Novi Sad: Ukradeni auto našao na - Internetu






Izvor: Novosti



Novosađanin Dragan Jovanović, nesuđeni taksista, postao jedna od mnogih žrtava auto-mafije. Automobil kupljen u Nemačkoj ukraden ispred stana


Pronašao ukradeni auto


U NAMERI da sa novokupljenim automobilom započne rad u taksi udruženju kako bi izmirio dugove i nastavio da izdržava sebe i nepokretnog oca, Novosađanin Dragan Jovanović osujećen je u novembru prošle godine kada mu je ukradeno vozilo.

Međutim, nevolja za njega počinje tek kada svoj automobil „pasat folksvagen“ pronalazi dve nedelje kasnije na internet portalu „Kupujemauto.kom“. Iako je krađu prijavio već sutradan policiji, pa ih i uputio na činjenicu da se ukradeno vozilo nalazi u Beogradu, a prodaje preko interneta, Jovanović tvrdi da policija do danas nije učinila ništa da mu pomogne.

Zbog toga se obratio i Ministarstvu unutrašnjih poslova i pokrajinskom ombudsmanu, ali reakcije su izostale. U međuvremenu, njegovom automobilu izgubio se trag čak i na internetu.

- „Pasata“ sam kupio proletos u Nemačkoj i bez ikakvih problema uvezao ga u Srbiju - priča sagovornik za „Novosti“. - Registrovao sam firmu, a auto potom odvezao kod majstora na tehnički pregled i registraciju. Samo nekoliko dana kasnije, kada su mi vratili ključeve od kola, automobil je nestao ispred mog stana, na Novom naselju.

Jovanović kaže da je odmah otišao u policiju i prijavio krađu. Sačinjen je zapisnik, koji on nije dobio. Dve nedelje kasnije, oko desetak fotografija svog automobila on pronalazi na interent portalu „Kupujemauto.kom“. Kako kaže, prepoznao ga je po detaljima iz unutrašnjosti kola.

- Registracija je bila promenjena, ali je auto, sto odsto sam siguran, bio moj - ogorčeno priča Dragan. - Odneo sam fotografije automobila u policiju i zamolio ih da provere te tablice koje su na njemu što su najpre odbili. Posle su počeli da me ispituju odakle meni novac da kupim auto kada sam nezaposlen.

Jovanović kaže da mu je jedan od policijaca tada rekao kako je u pitanju organizovana kriminalna grupa, koju između ostalog čine i majstori iz pojedinih auto-servisa u gradu i da je to poznato već godinama.

Insistirao je, kaže, da se taj „pasat“ zapleni i da se uradi superveštačenje u prisustvu stručnjaka iz preduzeća koji je zvanični uvoznik „Folskvagenovih“ vozila, ali mu ni to, iz nepoznatih razloga, nije omogućeno.


ODGOVOR IZ MUP


NA Jovanovićev dopis upućen pre nekoliko nedelja Ministarstvu unutrašnjih poslova, Svetlana Sekulović, šef Biroa za predstavke i pritužbe pri MUP, kratko je odgovorila da „službenici Grupe za suzbijanje oduzimanja i provale motornih vozila preduzimaju službene mere u cilju pronalaženja njegovog vozila“.


JOŠ OTPLAĆUJE KREDIT

JOVANOVIĆ još otplaćuje ratu za kredit za ukradeni automobil, za koji je u zalog dao stan. Ne radi nigde, jer mu je jedina nada za posao, u koji je uložio sve pare koje je imao, propao kada mu je auto ukraden.

[SIZE=-0]
[/SIZE]
 
Natrag
Top