Novi Sad: I trudnice čekaju u redovima

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Novi Sad: I trudnice čekaju u redovima






PORED svih trudničkih problema, večita tema novosadskih budućih majki je - nemarnost sugrađana. Duga čekanja u redu ispred šaletera, stajanje u autobusu, nebriga i zanemarivanje "velikog stomaka dodatno potresaju Novosađanke u, samom po sebi specifičnom "drugom stanju".


srb-trudnice_310x186.jpg



- Nisu svi Novosađani nemarni. Najgori su najstariji: ne obraćaju pažnju koga guraju da bi seli na slobodno mesto u autobusu, "bore" se za voćku na pijaci, "klecaju im kolena" u redu ispred šaltera banke, više nego što je trudnici nezgodno da sa "stomakom do zuba" stojeći čeka - seća se Jelena Kojić nekih od doživljaja koji su joj se ponavljali tokom trudničkih dana. - Prva pomoć za iznošenje kolica i torbe su sredovečni muškarci, najljubaznije su devojke, dok deca prva ustupaju sedište ili mesto u redu.

Slične doživljaje pišu i trudnice, porodilje i majke na forumu sajta "Bebac". Mirjana Davidović izbegava trgovinu, u kojoj se rasplakala zbog negodovanja kupca na kasi, zbog njene molbe u trenutku slabosti, da je kasirka uputi do toaleta. Njena sestra Lana je duga čekanja u redu banke, zamenila sa elektronskim plaćanjem računa.

Nepisano pravilo je da su trudnice, porodilje i majke sa decom najpreče u svakoj situaciji.

Međutim, teskoba svakodnevice, finansijski i drugi problemi, koji su sada izraženiji nego ranije, stres, zamišljenost i žurba, pomalo su "ogrubeli" i najveće dobrice - smatraju psiholozi.

- U prepunoj čekaonici laboratorije, gde sam poslata na analize krvi, samo su se smenjivali medicinari sa dovođenjem na pregled van reda rođaka, prijatelja i komšiluka - kivna je Milica Jaković, koja iščekuje da se za manje od mesec dana porodi, zbog njenog, u toj situaciji, "nevidljivog" drugog stanja.

- Prva sam došla, a za mnom majka sa detetom. Pre njihovog ulaska je šestoro prošlo "preko veze", a ja sam poslednja ušla u ordinaciju.



Izvor:
Novosti.rs
 
Natrag
Top