Novi Sad: 5.000 dinara zbog pranja ulice

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Novi Sad: 5.000 dinara zbog pranja ulice












Izvor:
B92.net









Novi Sad -- Novosađanina Aleksandra Selešija komunalni policajac kaznio je sa 5.000 dinara zato što je bunarskom vodom prao ulicu ispred svoje kuće.


53050959502505c6c80c3026340893_368x195.jpg



On je u sredu posle podne ispred kuće u Takovskoj 6 šmrkom prao trotoar, a ubrzo je stigao komunalni policajac, navodno po prijavi građanina koji je tuda prošao kolima i napisao mu kaznu od 5.000 zbog - prljanja ulice
"Stigao je i počeo da viče da odmah prestanem da polivam trotoar. Rekao sam da ne vidim u čemu je problem, jer ja perem ispred svoje kuće i to bunarskom vodom, da ne trošim vodu iz vodovoda. On je naveo da je to prljanje ulice i ispisao mi kaznu", prepričao je nemili događaj Seleši.

Prema njegovim rečima, komunalni policajac je bio bahat i bezobrazan i "vikao je na mene u prisustvu moje majke, tašte i komšiluka koji se skupio".

"Posebno je pobesneo kada sam mu se obratio na mađarskom i počeo da viče da je zvanični jezik srpski i da mu se tako obraćam. Besan, uzeo mi je ličnu kartu da me legitimiše i nakon toga zapretio da mu ne prilazim, jer će u protivnom zvati policiju, na šta sam mu ja rekao da ih odmah pozove. On me nije poslušao, već mi je zapretio da ne smem da mu priđem bliže od dva metra, tako da nisam uzeo natrag svoju ličnu kartu. On ju je poneo sa sobom, rekao da će biti u najbližoj policijskoj stanici i otišao. Ostao sam zatečen, jer od kada znam za sebe svi stanari čiste i peru ispred svoje kuće, takav je red u Novom Sadu", navodi Seleši.

On je nakon toga otišao po svoju ličnu kartu u policijsku stanicu na Detelinari, koja je nadležna za teritoriju u kojoj Seleši živi, ali bezuspešno. Odatle su ga poslali u policijsku stanicu u Kralja Petra I.

"U policiji su me slali sa prvog na drugi ulaz, na drugi sprat, pa u prizemlje, ali na kraju moje lične karte nema pa nema. Opet sam proverio sa policijom na Detelinari, da li je možda u međuvremenu moja lična karta stigla kod njih, ali mi je rečeno da se izgubljene lične karte šalju u stanicu u Kralja Petra I", priča u čudu Seleši.

U komunalnoj policiji navode da je Seleši pranjem ulice prekršio član 87 Odluke o uređenju grada, kojom se navodi da je zabranjeno prljanje ulice, pa i pranje, jer nakon toga ostaju bare!

"Komunalni policajac je nakon poziva NN lica došao u Takovsku ulicu i zatekao Selešija kako prska vodu duž cele ulice, te mu je naredio da odmah prekine s prljanjem. Pošto je on to odbio da uradi, ispisana mu je mandatna kazna u visini od 5.000 dinara. Seleši je nakon legitimisanja odbio da uzme svoju ličnu kartu, pa je komunalni policajac odneo kartu u Policijsku upravu u Kralja Petra I, odakle je ona poslata u policijsku ispostavu na Detelinari. Dakle, ovde nema reči o oduzimanju lične karte, a ako Seleši smatra da su mu postupanjem policajca povređena prava, treba da se obrati lično ili pismenim putem rukovodiocu i podnese pritužbu", navode u novosadskoj Komunalnoj policiji.
 
Natrag
Top