Nove zdravstvene knjižice

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
E vako stoje stvari,od jutros naveliko ide "Reklama" da možete da naručite nove kjižice na sajtu

http://www.euprava.gov.rs/



ali ima caka,za svakog PUNOLTENOG člna u porodci,recimo u porodici su otac,majka dva PUNOLETNA deteta i recimo jedan penzioner,za svakog člana morate da ime poseban mejl pomoću kojih ćete ih registrovati na gore pomenuti sajt,jer svaka registracija traži JBMG osiguranika,pokušala sam recimo deda Stevu da registrujem,preko mog portala,nisam uspela.....

drugo,kad st se uspešno registrovali,u desnom gornjem uglu stoji vaše ime i prezime,a malo niže slika nove knjižice.....


Capturedb195.png





kliknete na nju i dobijete novu stranu.....spisak sa gradovima i mestima gde živite ili gde ste prijavljeni kao osiguranik.....


Capture4bd43.png






klik na jedno od tih "naziva",u mom slučaju Filijala Beograd,dobijete nešto ovako


Capture99160.png





i potom klik na eUsluga,gore levo ispod crvenog naslova.........

Captureb40a8.png




na vašoj staroj zdravstvenoj knjižici ima na naslovoj strani čuveni LBO,ili lični broj osiguranka.............njega upišete

(napominjem,svaki osiguranik mora zasebno da se registruje)



e sad druga je priča što je cela Srbija krenula na sajt te isti nije dostupan,kad sam ja ukucala dedin LBO,dobila sam ovu poruku



Capture70233.png




pošto u mestu gde živimo,imam apoteku i dom zdravlja,zvala sam RFZO,i dobila sam odgovor (dobra mi jedna drugarica tamo radi) da sajt nije dostupan,navala je velika,a nemaju odgovarajuću pa da kažem poruku tipa "sajt privremeno nije dostupan zbog......"


inače u apoteci su momentalno dvadesetak starijih ljidi,pa im barem radim registracije na sajt,inače ponavljam POTREBNA je lična karta,videćete zašto,da ne pišem,a i inače uposlila sam mlađariju u mestu da idu po domaćinstvima,jer dosta ljudi nemaju net..........svi seli na bajseve,naoružani tabletima,lap topovima,pa i mobilnim telefonima.......



Capture5bfe4.png




ja mislim da malo pomogla oko ovoga,mlađarija verovatno je već ili će odraditi sami..........ali nek stoji,neće se baci,e da,možete da naručite da vam donesu na kućnu adresu.....



Pozdrav od Maje............ako treba išta,pitajte u temi,zbog trenutno obimnog posla,ne prima mjlove i PP.......
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Crvena,nije mi palo napamet gde ovo da stavim,ali mislim da će ovih dana mnogima značiti,preseli ako misliš da treba u drugi PDF.........aj ljube vas Maja i Mateja





:give_r::give_r:
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Ako niste prijavljeni,ili prijavljujete drugog,trećeg.....člana porodice......uradite ovako:

Odete na gore navedeni sajt:


http://www.euprava.gov.rs/


Capture592bf.png





u desnom gornjem uglu (označila sam) ima te dve opcije

1: prijava
2. Registracija



ako ste se registrovali,samo klik na prijava,upišete vaše korisničko ime i šifru,i dalje poatupate kako sa navela u prvom postu,a ako treba da registrujete drugog člana porodice,kao ja mog dedu......kliknete na registracija
otvori se nova strana



Capture2b1ff.png



popunite polja,i klik na "Registrujte se",sad pošto ne mogu momentalno ikog da registriujem,da bih "slikala",otvori se novo polje,i traži da odete na mejl preko kojeg ste se registrovali


Capturea211c.png




u mejlu dobijete Aktivacionio link,klik na njega i registrovali ste se,za mlađe,kao kad se registrujete na bili koji sat.........napominjem da podatke koje ste upisali u gore navdenoj slici može uvek promenti.....


aj ćaos
 
Natrag
Top