Novak Djokovic

Član
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
12
Nole je najbolji teniser Srpski teniser svih vremena i trenutno najbolji bekhend na svetu! Svaka mu cast za sve sto je uradio za Srbiju:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Đoković: Za pobedu u Njujorku ili jak servis ili da ste Nadal

Novak Đoković je popravio servis u poslednje vreme, ali je svestan da i dalje nije na nivou iz 2008. godine.

66623_nove-ser-v01-afp-kevin-c-cox_f.jpg


Najbolji srpski teniser je na putu do svoje grend slem titule u Australiji imao pomoć sigurnog početnog udarca i smatra da je on zbog podloge veoma važan i za US open.
"Morate da jako udarate, ako želite trijumf u Njujorku. Narovno, osim ako ste Nadal. Za takav turnir je potrebno da budete potpuno spremni i da imate solidan servis koji će vam doneti lake poene. Naročito na ovakvom tipu podloga, ova ovde je dosta brža od one iz Toronta", rekao je Đoković posle svog meča sa Viktorom Troickim u Sinsinatiju.

Novak je rekao da je njegov servis i dalje nepouzdan i da ne zna pravi razlog zašto je to tako.

"Teško je to objasniti. Ide gore-dole. Nije onakav kakav želim, ali lagano idem ka onom starom servisu. Tada sam imao dobru kretnju, servirao sam veoma dobro, oko 200 na sat u proseku, što je odlično i to uz veliku preciznost. Ovih dana se malo mučim, ali sve je u glavi. Srediće se pre ili kasnije", rekao je Đoković.

Ovog puta Đoković nije imao problema sa visokim temperaturama, jer je u Sinsinatiju bilo prijatno za igru.

"Reagujem drugačije na vremenske uslove od ostalih igrača. Imam problema sa disanjem i oni mnogo zavise od uslova. Ali, znate, jednostavno moraš da se boriš protiv toga. A nisam ni jedini, ima i drugih igrača sa problemima slične prirode", rekao je Đoković.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Đoković: Očajno sam igrao: Rodik: Očekivao sam više od njega

U polufinalu ATP turnira Masters serije u Sinsinatiju naći će se dva najbolja prijatelja, Endi Rodik i Mardi Fiš.

67198_djole01-reuter-john-sommers-ii_f.jpg


Fiš je sinoć iznenadio Endija Mareja, dok je Rodik bio bolji od Novaka Đokovića rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

Đoković posle meča sa Rodikom nije bio raspoložen za priču tako da se na konferenciji za novinare zadržao kraće nego inače.

"Odigrao sam užasan meč. Nisam pružio otpor Rodiku kakav se očekivao. Rezultat je bolji u odnosu na moju igru. Grešio sam puno sa forhendom, koji mi je inače najjača strana. Kad god bi dobijao priliku za siguran poen, ja to nisam uspevao da realizujem", rekao je Đoković.
Rodik je bio veoma srećan zbog pobede, posebno zbog činjenice da se polako vraća u formu posle problema sa mononukleozom.
67199_endinjo01-reuter-john-sommers-ii_f.jpg


"Da budem iskren, nisam očekivao da ću na ovako lak način proći dalje. Novak nije igrao dobro, a ja sam se provukao u drugom setu. Iznenadio sam se koliko je Đoković grešio i to me je tokom meča samo podizalo", istakao je Rodik koji će od sledeće nedelje ponovo biti među 10 najboljih igrača sveta
Amerikanac je dodao i da će mu biti teško da igra protiv najboljeg prijatelja Mardija Fiša ali to shvata kao deo posla.
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
Đoković: Očajno sam igrao: Rodik: Očekivao sam više od njega

U polufinalu ATP turnira Masters serije u Sinsinatiju naći će se dva najbolja prijatelja, Endi Rodik i Mardi Fiš.

67198_djole01-reuter-john-sommers-ii_f.jpg


Fiš je sinoć iznenadio Endija Mareja, dok je Rodik bio bolji od Novaka Đokovića rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

Đoković posle meča sa Rodikom nije bio raspoložen za priču tako da se na konferenciji za novinare zadržao kraće nego inače.

"Odigrao sam užasan meč. Nisam pružio otpor Rodiku kakav se očekivao. Rezultat je bolji u odnosu na moju igru. Grešio sam puno sa forhendom, koji mi je inače najjača strana. Kad god bi dobijao priliku za siguran poen, ja to nisam uspevao da realizujem", rekao je Đoković.
Rodik je bio veoma srećan zbog pobede, posebno zbog činjenice da se polako vraća u formu posle problema sa mononukleozom.
67199_endinjo01-reuter-john-sommers-ii_f.jpg


"Da budem iskren, nisam očekivao da ću na ovako lak način proći dalje. Novak nije igrao dobro, a ja sam se provukao u drugom setu. Iznenadio sam se koliko je Đoković grešio i to me je tokom meča samo podizalo", istakao je Rodik koji će od sledeće nedelje ponovo biti među 10 najboljih igrača sveta
Amerikanac je dodao i da će mu biti teško da igra protiv najboljeg prijatelja Mardija Fiša ali to shvata kao deo posla.
nija nemogu da verujem :(......sta bi djokovicu sorry.........
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Novak: Osećam se kao posle vođenja ljubavi sa devojkom

U jednom od najuzbudljivijih mečeva srpskih tenisera ikada, Novak Đoković je sinoć u 1. kolu US Opena savladao Viktora Troickog sa 3:2, po setovima 6:3, 3:6, 2:6, 7:5, 6:3.
70209_djoletroi201-afp-don-emmert_f.jpg


Novak je posle meča priznao da je meč bio izuzetno težak kao i da je velika vrućina u Nujorku pravila probleme obojici tenisera. "Bilo je užasno na terenu. Stalno čekate na neki oblak, na svoju senku. Viktor je igrao fantastično. U većem delu meča je bio bolji. Nikada nije ovako servirao. Iscedio me je i presrećan sam što sam ipak pronašao način da se izvučem. Znate, kada se ne osećate fizički dovoljno jaki, počnete u sebi malo da paničite. To koristi vaš protivnik i nije vam lako. Ti momenti su pravi izazov za svakog sportistu", rekao je Đoković.


Interesantno je kako je Novak na centralnom terenu neposredno posle kraja meča prokomentarisao osećaj pobede.
"Osećam se kao posle vođenja ljubavi sa devojkom", nasmejao se Đoković odahnuvši što je sunce napokon zašlo.

70208_djoletroi01-reuter-mike-segar_f.jpg



Na pitanje novinara koliko je teško igrati protiv prijatelja na ovako važnom takmičenju, Novak je naglasio da tada do izražaja moraju doći profesionalni motivi. "Naravno da je teže igrati protiv nekog koga lično poznajete. Morate imati u svakom trenutku pobednički stav i ne obazirati se na to ko je prekoputa vas. Ipak, u tim mečevima je izraženiji i respekt prema protivniku i veće vođenje računa o ponašanju jer vam je blizak prijatelj. Viktor i ja se dugo znamo, od devete godine. Odrasli smo zajedno igrajući za juniore. Zajedno i treniramo. Na mom prvom zvaničnom turniru u životu, već u 2. kolu sam naleteo na njega. Uništio me je tada. Igramo zajedno i u Dejvis kupu, puno zajedničkih pobeda je iza nas. Imali smo mnogo lepih trenutaka. Šteta što je morao da ispadne jer je igrao sjajno", izjavio je Đoković.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Đoković dobio Monfisa u tri seta za polufinale!

Đoković dobio Monfisa u tri seta za polufinale!
8. septembar 2010. | 22:58

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Ju Es Opena, drugo na Gren Slemovima ove godine, pobedom nad Gaelom Monfisom iz Francuske - 7:6, 6:1, 6:2.

16495651284c8563ae22ee7407598800_orig.jpg


Đoković će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Rodžer Federer (Švajcarska) - Robin Soderling (Švedska).

Đoković i Monfis igrali su u vrlo komplikovanim uslovima, vetar je bio jak, menjao je pravac i nije bilo lako kontrolisati udarce.

Prvi set bio je naporan, Monfis se dobro držao ali je u nastavku meča naš teniser diktirao ritam i stigao do ubedljive pobede.

Đoković je servirao bolje od Monfisa (prvi servis 74%:56%), imao više neiznuđenih grešaka (50:37) ali i 'vinera (38:17), osvojio ukupno znatno više poena (121:88).

Zahvaljujući jakom vetru servis je bilo teško 'držati' pa je viđena čak 31 prilika za 'brejk', Đoković ih je koristio uspešnije (7/18:2/13).

Naš teniser, koji je u duelu sa Monfisom još jednom pokazao da je u odličnoj formi i delovao sigurnije nego na prethodna tri Gren Slema, bio je znatno uspešniji u izlascima na mrežu (68%:48%).

Nije počelo dobro, Monfils je posle dva gema u kojima su serveri bili uglavnom sigurni napravio 'brejk' za vođstvo, ali se Đoković revanširao u osmom gemu i izjednačio na 4:4.

Do 6:6 i jedan i drugi su 'držali servis' pa se ušlo u 13. gem.

Đoković je osvojio prva tri poena u taj brejku i tu prednost zadržao posle svoja dva servisa. Na servis Mofisa bilo je 1:1 pa je Đoković sa dva dobijena poena stigao do prvog seta. Taj set trajao je 61 minut.

U drugom setu prvi gem je trajao je čak 12 minuta, posle tri izjednačenja dobio ga je, na servis Monfisa, Đoković. Đoković je dobio i drugi gem, onda napravio još jedan 'brejk' i stigao do velikih 3:0.

Monfis je bio na korak od uzimanja servisa Đokoviću u četvrtom gemu drugog seta ali nije iskoristio 15:40. Ušlo se u dugu seriju izjednačenja i prednosti za jednog ili drugog igrača da bi, posle 15 minuta igre, Mofis stigao do prvog gema u drugom setu.

Đokovića 'brejk' Monfisa nije uzdrmao, vratio je istom merom, onda, posle dosta muka, osvojio još jedan gem za 5:1. Na servisu je bio siguran i posle dva seta i 110 minuta igre bilo je 7:6, 6:1.

Na početku trećeg seta Đoković i Monfis su dobili po svoj servis, četvrti gem doneo je prvi 'brejk', Novaka Đokovića, u sedmom je Mofis imao dve šanse da oduzme servis našem teniseru ali nije uspeo.

Poslednji gem Monfis je izgubio na svoj servis, Novak je iskoristio sedmu od ukupno 18 prilika za 'brejk' i meč dobio posle dva časa i 24 minuta igre.

"Prvi set je presudio, Monfis je imao brejk prednosti i uspeo sam da se vratim. Srećan sam što sam pobedio, ovo su najgori uslovi u kojima sam igrao tokom turnira. Mislim da publika nije uživala iako je bilo par akrobatskih poteza," rekao je na terenu Đoković.

Na konferenciji za novinare Đokoviću je postavljeno pitanje kako objašnjava to da se u teškim uslovima snašao bolje.

"Možda bi moglo da se kaže da sam napredovao," rekao je Đoković, "Vremenom naučite da igrate u različitim vremenskim uslovima, da se snalazite u neobičnim situacijama."

Monfis je rekao da je ključni faktor njegovor poraza - vetar.

"Bio sam potpuno izgubljen. Nisam mogao da serviram, nisam mogao da koristim forhend, ne znam zbog čega sam uopšte trčao," rekao je Francuz.

http://www.b92.net
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Novak: Rodžer je favorit, ali nikad se ne zna

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je danas da Švajcarca Rodžera Federera smatra favoritom u predstojećem meču polufinala US Opena ali da nije pesimista u pogledu ishoda tog susreta.
72389_nofo601-afp-timothy-a-clary_f.jpg

"Federer i Nadal su najbolji teniseri današnjice koji su na svetskom tronu već pet - šest godina. Zato smatram da su njih dvojica i najveći favoriti za prolaz u finale i siguran sam da bi njujorška publika upravo njih želela u završnici. Na meni je da pokušam da onemogućim to finale. Nikad se ne zna šta će se dogoditi. Ne želim da razmišljam o porazima u prethodne tri godine koji su bili veoma neizvesni", rekao je Đoković.
Prvi reket Srbije će sa Federerom 16. put u karijeri odmeriti snage. U dosadašnjim duelima Federer vodi protiv Đokovića sa 10:5, a ovo je četvrta uzastopna godina kako se njih dvojica sastaju na US openu.
Švajcarac je pobedio u finalu 2007. godine, a nepremostiva prepreka bio je i sledeće dve godine, ali u polufinalu
"Novak traži veliki proboj na US openu, a naš meč u Kanadi je bio veoma težak. Ovo je njegova podloga, sjajno se fokusira na ritern i to ga čini jednim od najboljih igrača sveta", rekao je Federer.

blicsport.rs
 
Natrag
Top