Nov procesor

Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Kupio sam nov procesor i na hladnjaku je bila neka pasta sive kockice , sad ne znam da li ja treba da stavljam još termal paste na procesor il je to tako , samo ga nakačim na procesor
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kupio sam nov procesor i na hladnjaku je bila neka pasta sive kockice , sad ne znam da li ja treba da stavljam još termal paste na procesor il je to tako , samo ga nakačim na procesor
Pozdrav

Ma jok samo ocisti alkoholom nakaci i teraj i onda :assassin:!

Naravno da treba pasta da se stavi nova ocisti to alkoholom stavi pastu nakaci hladnjak i ti je to!
Samo gledaj da kupis neku kvalitetniju i da nije elektro provodljiva
ako to radis prvi put menjanje!Jer ako ti malo i padne negde na plocu nece se nista desiti!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako nemas alkohola,moze i sa vlaznim maramicama za ruke,jer i u njima ima alkohola.Inace kad god menjas,bilo procesor ili ventilator za hladnjak,obavezno treba promeniti pastu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
pa ja pitah u prodavnici gde sam kupio i rekoše ništa više od onogo što ima na hladnjaku , već sam ugradio i temperatura je negde oko 45 tu se vrti ....ma u garanciji je dve godine pa šta bude
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
pa ja pitah u prodavnici gde sam kupio i rekoše ništa više od onogo što ima na hladnjaku , već sam ugradio i temperatura je negde oko 45 tu se vrti ....ma u garanciji je dve godine pa šta bude

Zavisi kakvo kuciste imas i koji procesor ali ako je to temperatura u idle to je malo visoko ali u granicama tolerancije!
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Malo se povecava ..


qj7zn.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
Vrlo je moguće da ti to nisi baš dobro montirao. Hladnjak mora baš dobro da nalegne na procesor. Ako ima lufta đžaba je bilo koja pasta. Sto nam nisi slikao i fan speed? Da vidimo jel se vrti ? :D
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Malo se povecava ..


qj7zn.png

Skini program odavde Aida 64
Torrent link pa uporedi temperature u programu ides na Computer pa sensors opcija!
Gornja granica tog procesora mislim da je 70 stepeni dokle sme da ide
iznad toga ce se restartovati da ne bi izgoreo!
Kad budes skidao procesor moraces da stavis drugu pastu!
ja ti predlazem ovu ja je koristim!

torent link
Kod:
http://1337x.to/torrent/2619901/AIDA64-Extreme-Edition-v5-95-4500-Stable-Multilingual/

Kod:
https://viphouse.rs/racunarske-komponente/hladnjaci-i-oprema/noctua/nt-h1/product/56864?utm_source=eponuda.com&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link&code=b740
 
Natrag
Top