Nokia n95 8gb pomoc

Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
15
Imam gore navedeni telefon...... Zanima me da li je ikako moguce da se blic ukljuci da radi non-stop..... to jest da mi sluzi kao osvetljenje kad trazim nesto ili tome slicno..... sigurno ima neka fora i ako nema ima sigurno neki program..... hvala unapred...... i jos jedno pitanje da li je moguce da blic bude ukljucen tokom snimanja.../????
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
1
pozdrav svima.imam jedno pitanje:zasto kod nokie n95 8gb ima tako puno primedbi ljudi da kada zamene masku na telefonu baterija im se prazni u roku od nekoliko sati,bukvalno. sta moze toliko da vuce bateriju? ako neko ima neku ideju bio bih vam zahvalan :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
Imam gore navedeni telefon...... Zanima me da li je ikako moguce da se blic ukljuci da radi non-stop..... to jest da mi sluzi kao osvetljenje kad trazim nesto ili tome slicno..... sigurno ima neka fora i ako nema ima sigurno neki program..... hvala unapred...... i jos jedno pitanje da li je moguce da blic bude ukljucen tokom snimanja.../????

nisam siguran kakav blic ima N95 8gb xenon nema sigurno , mozda kao n73 led+xenon, postoji mogucnost da blic bude ukljucen tokom snimanja , samo ne znam koliko ce jak biti , na n73 npr je preslab. al cini mi se da ta nokia ima drugaciji , da bi to izveo ima tamo trebalo bi treca stavka dole nacrtana sijalica ,, i stavis na ON i PUSTIS da snima , i trebalo bi da krene svetlo...


sto se drugog dela pitanja tice blic kao lampa, to je symbian moze skoro sve .. postoji program NTourch se zove , cini mi se da radi na n95 .. malo proguglaj i nacices .. poz

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

pozdrav svima.imam jedno pitanje:zasto kod nokie n95 8gb ima tako puno primedbi ljudi da kada zamene masku na telefonu baterija im se prazni u roku od nekoliko sati,bukvalno. sta moze toliko da vuce bateriju? ako neko ima neku ideju bio bih vam zahvalan :)

ja ne znam licno nijedog koji ima primedbe, jeste ga malo pregazilo vreme , ali je idalje odlican telefon .. kompletna maska na slajderima se menja samo u servisu i to ovlascenom, i ako se menja to .. mislim da maska nema veze sa potrosnjom baterije ukoliko neki kontakt sa maske nije povezan slucajno na nesto pa vuce , al to je 0.01%.. problem sa baterijom moze vise biti softwerski nego hardwerski,ali ako kazes da se mnogi zale da posle maske baterija traje toliko, onda jedino tako nesto moze biti , ili ne strucno premestanje kucista , kako se vec ta maska menja pojma nemam , nikad cuo da je neko menjao masku na slajderu..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
18
evo ovako mozda vam pomognem posto sam imao n73 a sad n95 8gb

prvo idemo sa n95 8gb .sto se tice blica kad snimas on ne svetli "belo" nego crveno i to je jako slabo ali mozes recimo da ti svetli 5 sekundi kad ga stavis da slikas pa stisnes do pola ono dugme i onda ti svetli toliko .Ako hoces da ti svetli non stop onda skini program koji se zove NTorch Lite ja mislim da je verzija 1.04 udjes u taj program i on odma upali blic da gori ili mozes da namestis SOS mod kao nesto blica nemam pojma (proverio sam na n73 dok sam je imao)

ne znam kakve ima veze ima menjanje maske ali ono sto najvise vuce bateriju je :
1.upaljena 3G mreza koja nicemu po meni ne sluzi(iskljucuje se tako sto se ode u podesavanja -network-i tamo gde pise DUAL MODE stavite na GSM i telefon ce se ugasiti i upaliti
2.jako osvetljenje(kontrast)iako noviji nokia telefoni imaju senzor pored prednje kamere za svetlost da kad ima svetlosti gasi svetla na tastaturi kako bi stedeo bateriju ali namestite kontrast na pola sasvim se dobro vidi.
3.ako imate neki program poput antivirusa koji non stop rade i koji se automatski dopunjavaju ,to zna jako puno da vuce bateriju ,(moj slucaj kod n73)
4.ima jos dosta stvarcica ali ovo su ona najbitnija

masku sa slajderom i sa preklopnim mehanizmom treba odneti samo u OVLASCENE prodavnice za to ne tamo kod ovih obicnih servisera.ne zelim da reklamiram nista ali po meni za nokia telefone je najbolja alfa copy .....

ako treba jos nesto pitajte
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2009
Poruka
1
evo ovako mozda vam pomognem posto sam imao n73 a sad n95 8gb

prvo idemo sa n95 8gb .sto se tice blica kad snimas on ne svetli "belo" nego crveno i to je jako slabo ali mozes recimo da ti svetli 5 sekundi kad ga stavis da slikas pa stisnes do pola ono dugme i onda ti svetli toliko .Ako hoces da ti svetli non stop onda skini program koji se zove NTorch Lite ja mislim da je verzija 1.04 udjes u taj program i on odma upali blic da gori ili mozes da namestis SOS mod kao nesto blica nemam pojma (proverio sam na n73 dok sam je imao)

Instalirao sam NTorch Lite i on svetli crveno, i vrlo slabo tako da to ne rešava problem. Sećam se da je za N70 postojao neki program koji je odlično radio (ne mogu da mu se setim imena)
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
3
Haj neka nam neko nadje aplikaciju za non-stop rad blica jer i mene to interesuje i neka nam postavi ovede.
A sto se tice kvaliteta tel. mogu reci da ga imam od avgusta 2008 god. i nemam nikakvih zamjerki na tel. Instalirao sam oko 50 aplikacija i 50 igrica, mucio gao sa svim i svacim i ne cuje, jednostavno radi ko zmaj.
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
18
da to sam skontao da svetli crveno posle jer kad se upali preko toga programa on se prebacuje kao da snima ,a svi znate da kad snima svetli crveno ,videcu da vam nadjem neki program ali tesko
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
1
za N70 sam nasao simbyan programcic "blacklight" koji ukljucuje ekran sa skoro belom pozadinom i to simulira lampu. Zadovoljava u mrklom mraku... :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Za n70 postoji program zove se N70Torch, on pali blic, ima i opciju snimanja klipova preko tog programa. Jedino ne treba predugo ostavljati ukljucenim blic jer se meni jednom desilo da mi pregorela led dioda tj blic.
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2011
Poruka
18
pozdrav svima.imam jedno pitanje:zasto kod nokie n95 8gb ima tako puno primedbi ljudi da kada zamene masku na telefonu baterija im se prazni u roku od nekoliko sati,bukvalno. sta moze toliko da vuce bateriju? ako neko ima neku ideju bio bih vam zahvalan :)
Ne znam zasto bi maska imala veze sa baterijom...Obrati paznju da ti aplikacije ne ostaju ukljucene u pozadini (plejer,igra,ili internet) jer to zna da pojede bateriju. Kad koristis neku aplikaciju ili bilo sta u meniju nikad ne izlazi na crveno dugme jer tako ostavljas app da radi u pozadini. Uvijek idi na menu pa exit. Ako nije ni to,onda nova baterija ne gine. ;)
 
Natrag
Top