NLO- optička prevara ili nešto drugo...

Član
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruka
74
NLO ili poznatije, leteći tanjir, je veoma česta pojava koja je viđena na nebu. Kada neko čuje za pojam, NLO ili leteći tanjir, odmah pomisli na to da je to neka izmišljotina koje ima u filmovima. Ipak, nije sve tako jednostavno. Ja sam otvorio ovu temu pošto niko ne obraća pažnju na tu čudnu pojavu. Ja znam dosta o tom fenomenu pa ću vam detaljno ispričati.


NLO, skraćenica je od neindetifikovani leteći objekat. NLO nisu samo u obliku tanjira, već i u obliku cigara, trouglova, kugli (vatrenih ili drugih) i mnogih drugih oblika. Ali otkuda taj pojam? Otkuda naziv leteći tanjir? Sve to je počelo 1947. godine, tj. posle drugog svetskog rata. Jedan američki preduzimač Kenet Arnold, leteo je avionom. Iznad ugašenog vulkana Rejnir je primetio devet zagonetnih objekata. Kenet Arnold je posle toga otvoreno objavio o tom događaju. On je let NLO uporedio sa plutanjem tanjirića po vodi, pa je te objekte nazvao leteći tanjiri.
Pogledajte prilog 27739Prvo izdanje časopisa Fate 1948. godine.


Nauka koja proučava NLO je ufologija. Nastala je od skraćenice UFO (Unenitified Flying Object), što u prevodu sa engleskog znači NLO.
Izveštaji o NLO posle drugog svetskog rata (tačnije, od slučaja sa Kenetom Arnoldom) su bili ogromni. Jedni su rekli kako su videli obični NLO, drugi kako su videli trouglasti NLO itd. Treći su govorili kako su ih NLO-i kidnapovali. Pravljene su ogromne baze podataka o NLO. Ipak, do konkretne informacije šta je to NLO ne može se doći.
Pogledajte prilog 27740Klasičan izgled NLO-a.


Sada idemo na slučajeve.


Otmica NLO


Bilo je dosta takvih slučajeva, ali ima jedan najpoznatiji. 5. novembra, 1975. godine, White Mountains, Arizona. Sedmoro ljudi se vraćalo sa pikapom kući. U šumi su primetili nešto kao vatru. Mislili su da se tamo srušio avion. Kada su došli tamo, videli su svetli nepoznat objekat. Jedini koji se usudio da izađe bio je Travis Volton. On je stajao tačno ispod objekta. U njega je NLO uperio snop svetlosti. NLO je nekom nepoznatom energijom podigao Voltona koji je ubrzo pao i onesvestio se. Drugovi su pobegli strahujući da se to ne dogodi i njima. Travisa Voltona nije bilo punih pet dana. Kasnije su ga našli na benziskoj pumpi (on je zvao jednog druga ali je mislio da nije tačno).


Najpoznatiji slučaj


Najpoznatiji slučaj NLO je bio 1952. godine u Vašingtonu. Na radaru je bilo primećeno šest ili sedam objekata. Patrolni lovci su bili podignuti da vide šta se dešava. U tom trenutku, NLO-i su nestali sa radara. Tek kada su se lovci spustili, NLO se opet video na radaru. Sedam dana kasnije, desila se ista stvar. Ovo je video:


NLO deluje na životinje


NLO ima uticaje na životinje, tehniku i na same ljude. Bilo je dosta slučajeva kako NLO deluje na životinje, ali da ljudi ne osećaju nikakvu nelagodnost. Kada se NLO približi, životinje se uznemire i žele da pobegnu. Čoveku je odavno poznato da životinje imaju povećanu osetljivost tako da to nije ni čudno. Ali to nije kraj. Često su viđeni leševi osakaćenih životinja. Zagonetno je to što su rezovi tako precizni da bi se čak i veštiji hirurzi pomučili da naprave takve rezove. To znači da je to očigledno, neki uticaj NLO.


NLO deluje na tehniku


NLO ne samo da deluje na životinje, već i na tehniku, npr. kada je NLO u blizini satovi se zaustavljaju ili ne rade kako treba. Radio (u autima ili obični) se ne ponaša kako treba i pušta neke nepoznate zvuke. Najopasnije je kada je NLO u blizini aviona, jer tada tehnika aviona zakazuje i može imati teške posledice.


NLO deluje na ljude


Neću vam mnogo o tome pričati ali morate da znate da NLO može imati posledice na čoveka zato, ako kad u životu vidite NLO, nemojte raditi sledeće:

1. Ako NLO ima jaku svetlost da gledate u njega
2. Da se približavate prizemljenom NLO-u ili da ga dirate.
3. Da idete ispod NLO.
4. Ako NLO se nalazi iznad auta u kome se nalazite, nemojte rizikovati i ostati u autu.
5. Da se bilo kako približavate NLO ili čak da vršite fizički napad na njega.
6. NLO vas može paralizovati ili privremeno onesvestiti zato bežite od njega

Ako se pridržavate tih pravila NLO neće imati nikakav uticaj na vas (ako ga kad u životu vidite xD).


NLO u svemiru


Astronauti su tako često viđali NLO u svemiru, toliko često da su viđani čak u prvim letovima u svemir. NLO-a takođe ima i na Mesecu. Pri letu Apola 11, i pri sletanju na Mesec, viđeni su NLO-i. Baz Oldrin, koji je snimio nekoliko fotografija u boji snimio je i NLO. NLO je viđen i u Zemljinoj orbiti, tokom leta astronauta na Mesec i tako dalje.


Šta je ustvari NLO?


NLO je jedan fenomen koji je obišao svet. Ali šta je tačan odgovor? NLO je optička varka? Posetioci iz svemira? To ćemo možda saznati jednog dana.
 

Prilozi

  • Tajne NLO.JPG
    Tajne NLO.JPG
    16 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.07.2012
Poruka
24
Delimicna laz, odnosno delimicna istina. U NLO mozete svrstati sve sto ranije niste videli u vazduhu. Naziv NLO potice od dogadjaja koje si ti naveo maxbox. Ali leteci tanjiri su postojali i pre toga. Mislim da je sasvim dovoljno da se kaze da je hitler imao nacrte prema kojima je napravljen prvi leteci tanjir na zemlji, dokle je ta tehnologija stigla ne mozemo da zamislimo, jer je ceo projekat finansiran od illuminata Rotsilda i amerike koji je na kraju rata pokupio nacrte i projekte i nastavio sa radom. Postoji negde i podatak da je na kraj rata negde u vojnoj bazi u berlinu bilo mnogo letecih objekata pravljenih od ljudske ruke i da je naime 1944/1945 godine iz svemira spusten leteci tanjir koji je bio povrskinski veci od berlina i koji je navodno usisao sve manje projekte. Nisam siguran, to je bilo na tv-u 70-tih godina, sami naucnici koji su radili na projektu pricaju pricu :D


Sve sto sam hteo da kazem jest' da, nikada sa sigurnoscu ne mozemo reci da li je NLO sa zemlje iz zemlje ili Iznad zemlje? Ako me razumete. Verujem u postojanje vanzemaljskih bica, cak sam siguran u to.

P.S. Maxbox mislim da je ovaj snimak stvaran ali da NLO-i nisu. Da su vanzemaljci nebi nikada dopustili takvu gresku da ih vidi ceo vasington. Mislim da je to experimentalni projekat amera, nase i ostalih s*anja.

Nadam se da ce se jos neko prikljuciti diskusiji. :) Da vidimo tudja misljenja :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruka
74
Delimicna laz, odnosno delimicna istina. U NLO mozete svrstati sve sto ranije niste videli u vazduhu. Naziv NLO potice od dogadjaja koje si ti naveo maxbox. Ali leteci tanjiri su postojali i pre toga. Mislim da je sasvim dovoljno da se kaze da je hitler imao nacrte prema kojima je napravljen prvi leteci tanjir na zemlji, dokle je ta tehnologija stigla ne mozemo da zamislimo, jer je ceo projekat finansiran od illuminata Rotsilda i amerike koji je na kraju rata pokupio nacrte i projekte i nastavio sa radom. Postoji negde i podatak da je na kraj rata negde u vojnoj bazi u berlinu bilo mnogo letecih objekata pravljenih od ljudske ruke i da je naime 1944/1945 godine iz svemira spusten leteci tanjir koji je bio povrskinski veci od berlina i koji je navodno usisao sve manje projekte. Nisam siguran, to je bilo na tv-u 70-tih godina, sami naucnici koji su radili na projektu pricaju pricu :D


Sve sto sam hteo da kazem jest' da, nikada sa sigurnoscu ne mozemo reci da li je NLO sa zemlje iz zemlje ili Iznad zemlje? Ako me razumete. Verujem u postojanje vanzemaljskih bica, cak sam siguran u to.

P.S. Maxbox mislim da je ovaj snimak stvaran ali da NLO-i nisu. Da su vanzemaljci nebi nikada dopustili takvu gresku da ih vidi ceo vasington. Mislim da je to experimentalni projekat amera, nase i ostalih s*anja.

Nadam se da ce se jos neko prikljuciti diskusiji. :) Da vidimo tudja misljenja :D
Sa ovim zadnjim si totalno u pravu. Kako bi vanzemaljci napravili taku grešku da ih vidi celi Vašington??? Ovo što si rekao o Hitlerovim projektima, ja sam neki dan gledao ruski dokumentarac baš o tome. Slažem se o svemu što si naveo u svom komentaru. Prosto je nemoguće da smo sami u svemiru, kad je otkriveno toliko galaksija i zvezda. Ovo, što sam naveo slučaj o Kenetu Arnoldu, nisam naveo da je to prvi slučaj NLO. Tada je NLO samo dobio naziv leteći tanjir, i tada je počela tzv. savremena era NLO. NLO slučajevi datiraju čak pre nove ere.


Uglavnom, sve što znam o NLO, naučio sam u knjizi Tajne NLO.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.07.2012
Poruka
24
Ima dosta izvora o tome, mada sam dosta zanimljivih clanaka ovde procitao:
Kod:
http://www.ivantic.net/nlo.htm

1. Ako NLO ima jaku svetlost da gledate u njega
2. Da se približavate prizemljenom NLO-u ili da ga dirate.
3. Da idete ispod NLO.
4. Ako NLO se nalazi iznad auta u kome se nalazite, nemojte rizikovati i ostati u autu.
5. Da se bilo kako približavate NLO ili čak da vršite fizički napad na njega.
6. NLO vas može paralizovati ili privremeno onesvestiti zato bežite od njega

Ako se pridržavate tih pravila NLO neće imati nikakav uticaj na vas (ako ga kad u životu vidite xD).

Ovo ti prekopirao od nekud ili iz licnog iskustva :D Sta da radim ako je u pitanju nov auto? :(
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
1
Vidite,astronom sam,amater, vec dve godine ,a dva puta mi se dogodilo da sam video nesto cudno.Dva leteca tanjira,a kada sam zvao prijatelja,veze nije bilo.Verujem u njih jer moj pas se unervozio i poceo da laje...Stvarno verujem i nadam se da ce biti jos susreta...
 
Član
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruka
74
Ovo ti prekopirao od nekud ili iz licnog iskustva :D Sta da radim ako je u pitanju nov auto? :([/QUOTE]


Ако је у питању нови ауто... јадан он. Шалим се. Ауто, било да је нови или стари, биће привремено онеспособљен, ништа страшно. Ауто ће поново прорадити, кад НЛО оде. НЛО је само једном у историји НЛО-а извршио физичку штету ауту, осамдесетих година у САД. Полицајац је возио ауто, и НЛО му се муњевито приближавао. Возач се привремено онесвестио, али све је било уреду касније. Сва оштећења су уобичајена, али не могу се повезати као једна целина. Што се тиче правила, сазнао цам их из књиге Тајне НЛО, само што нисам преписао, већ извукао.
 
Član
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruka
74
Vidite,astronom sam,amater, vec dve godine ,a dva puta mi se dogodilo da sam video nesto cudno.Dva leteca tanjira,a kada sam zvao prijatelja,veze nije bilo.Verujem u njih jer moj pas se unervozio i poceo da laje...Stvarno verujem i nadam se da ce biti jos susreta...


Биће много више него што се надаш.
 
Natrag
Top