Nišlijke uspešni vatrogasci

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Nišlijke uspešni vatrogasci











Izvor:
rts.rs







Članice niškog Dobrovoljnog vatrogasnog društva "Ignis", na nedavno održanom Festivalu vatrogasaca u Zrenjaninu, osvojile su prvo mesto. Iako je Društvo formirano pre nekoliko meseci, one su pokazale izuzetnu spremnost.

Miljana Stojiljković i Ana Ignjatović sklapanje usisnog voda vežbale su nešto više od dva meseca, i u jakoj konkurenciji na nedavno održanom Festivalu vatrogasaca u Zrenjaninu pobedile.


482727.jpg



"U početku nam je bilo dosta teško dok smo se upoznale sa opremom i dok smo postigle vreme od jednog minuta, s obzirom na to da smo u početku radile za deset minuta", kaže Miljana Stojiljković. "Rad i trud svih nas se isplatio tako da smo imale najbolje vreme."
Dobrovoljno-vatrogasno društvo "Ignis" ima deset članica, koje su spontano došle na ideju da se u ovom oprobaju. Za nekoliko meseci sastav je menjan više puta, ali su ipak uspele da postanu tim.

"Ukoliko jedna nije dobro uradila svoj deo posla, ne postoji prebacivanje greške, već je to greška svih nas", kaže Ana Ignjatović. "Moram da priznam da stvarno treba vremena i dogovora da bi se tim oformio i grupa ljudi uopšte postala tim."

Da bi sve funkcionisalo kako treba, neophodna je koordinacija, organizovan dolazak na treninge i odlaganje drugih obaveza.

Dimitrije Mirjačić, koordinator tima kaže da je bilo izuzetno teško, pošto je bilo deset devojaka: "Njih je deset, a ja sam bio sam i uvek one ispadnu u pravu. Bilo je zanimljivo."

Sve devojke su studentkinje Fakulteta zaštite na radu u Nišu, a pobeda u Zrenjaninu obezbedila im je učešće na Vatrogasnoj olimpijadi u Francuskoj naredne godine. Očekuju da, kako kažu i Fakultet učestvuje u finansiranju njihovog odlaska.

Profesorka Jasmina Radosavljević, prodekan za nauku i investicije Fakulteta zaštite na radu u Nišu kaže da će se još videti da li će fakultet finansirati put u Francusku ili opremu, ali će se, kako kaže, svakako truditi da se omoguće i sponzori.

Devojke iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva "Ignis" kažu da već planiraju intenzivnije pripreme za Francusku i trudiće se da u ekipi više ne bude izmena jer, kako kažu, imaju pobednički tim.





 
Natrag
Top