Nikotinska zavisnost!

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Ja pusim jedno 6-7 godina, i uzivam u tome :D
 

bpr

Član
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruka
501
pa,ovako-pushio sam redovno 23 godine.Ideja da ostavim cigarete je nastala jos pre 2 godine.Nisam pokusavao i nisam ni znao kako,kao i ti.Komsinka je razbila moju slutnju da cu ceo zivot da budem pusac.Koristila je tablete koje se zovu TABEX i ostavila vec nakon 10 dana.Probao sam i prvog jutra sam pio kafu bez cigarete i tog dana popusio jos5-6.tako 3 dana,a 4-og,5-og i 6-og samo po jednu.od 7-og dana nijednu i evo vec 10 dana sam nepusac.Za mene neverovatno a istinito.Tablete kostaju 450 din,imash ih u skoro svakoj apoteci,procitaj uputstvo dobro,i ako imash zelju,uspeces,veruj mi.Javi mi se u svakom slucaju da razmenimo iskustva.Pozdrav!!!


Hajde da te sacekamo jos jedno mjesec,dva pa da vidimo rezultate.

Ja prestajem svaki dan,ali...Uh!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.04.2009
Poruka
2
Jednostavno,ne pusim vec 3 nedelje i prestao sam da pijem tablete,eto vam svima.Moj predlog je da probate,meni je upalilo i nije bolelo,i jeftino je.Sta vise,bolje lecenje,tj.odvikavanje necete naci.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
Ja pusim vec dve godine svakog dana ( veceri ) po 2-3 cigarete...ne znam zasto ne prestanem kad su vec "samo" 2-3 cigarete...da ne bude posle 2-3 pakle na dan...ne znam ni sam...jednostavno kao da ne mogu lepo i mirno da legnem da spavam ako ne zapalim neki cigaretu pridvece...;)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
9
ma jebem ti cigare,ostavljao sam ih jedno 100 puta odo ovih dana po te tablete(samo da ispusim jos ovu paklu)
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruka
455
Nikotinska zavisnost

Istraživači pokušavaju da nađu odgovor na misteriju zašto ljudi puše da li su genetski predodređeni,da li imitiraju ponašanje svojih roditelja, ili zbog zavisničke snage nikotina.

Nikotin je visoko zavisnička supstanca koja se nalazi u cigaretama i sve više u drugim proizvodima - nikotinskim flasterima i žvakama, nikotinskim napicima pa čak i u nikotinskim gelovima.

Doktori upozoravaju, jer pušači misle da nikotin ne izaziva rak što nije tačno. Oni su ustanovili da jedno uvlačenje dima cigareta dostavlja nikotin u mozak tokom pet otkucaja srca. A kad jednomn dospe u mozak, nikotin menja hemijski sastav ćelija. Što više čovek puši, više nikotina je potrebno mozgu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
1
mene interesuje da li su oni koji su vec koristili TABEX imali neka negativna iskustva?i koja?ili da li mozda postoji odredjena grupa ljudi koja nesme da ih koristi? UNAPRED ZAHVALNA !!!!!:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Po meni-sve je u glavi i cvrstoj volji (da ne kazem tvrdoglavosti).

Cigarete sam trosio nekih 12-13 godina aktivno (paklica i jace),jednog dana sam preterao i utamanio 2,5 pakle...sutra dan jedva sam disao.
Rekoh sebi "probaj koliko mozes bez njih"-i evo uskoro ce biti godina dana.

Bez tableta,flastera,Biomeda i ostalih stvari.Samo cvrsta volja...
 
Učlanjen(a)
09.05.2010
Poruka
1
Da, cigarete su zaista pravo zlo! Pusac sam vec 15 godina i nikada nisam probala da prestanem, ali se vec neko vreme nosim tom mislju. Mislim da cu probati sa ovim TABEX tabletama, to mi izgleda nekako najbezbolnije :) U svakom slucaju, obavesticu vas o rezultu
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2010
Poruka
1
Mene takođe zanima interakcija sa drugim lekovima i preparatima npr.xanax,herbafast.ginko,zeolit i sl.
UNAPRED HVALA SVIMA!!!!
 
Natrag
Top