Nije sve kao što izgleda: Žene sve manje žele seks

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Nije sve kao što izgleda: Žene sve manje žele seks

Skoro polovina žena pati od izgubljenog libida, sa katastrofalnim posledicama, ali se tek sada otkrivaju razlozi.

1.jpg

Zbog odličnog izgleda i zgodnog tela, za 57-ogodišnjom Niki Alen su se okretale glave, a poste tri braka koje je imala teško je pretpostaviti da joj je seksualan život bio loš.

Ali istina je sasvim drugačija. Ona priznaje da je opadanje njenog seksualnog nagona posle rođenja drugog deteta u 29-oj godini bitan faktor u raspadu sva tri njena braka.

U doba kada nas filmovi i TV serije navode da pomislimo kako je svaka žena zarobljena gotovo nezasitim libidom, ima sve više dokaza da ta slika ne može biti dalja od istine.

Studije u Britaniji, Evropi i Americi, koje su uključile hiljade žene svh godišta, ukazuju da je između 30 i 50 procenata žena bilo pogođeno dužim periodima sa malo ili bez ikakve seksualne želje.

Druge ankete su pokazale da više od trećine žena ni ne očekuje da doživi orgazam sa partnerom, ili im je seks bolan.

Razlozi tog problema, koji još uvek nije dovoljno shvaćen, kompleksni su, i mogu se protezati od bioloških do psiholoških i čak socijaslnih.

Kada žena izgubi interesovanje za seks, uticaj toga i na nju i na njenog partnera može biti katastrofalan.

"Nema sumnje da to izaziva depresiju i čitav niz glavobolja, bolova i drugih naizgled nepovezanih fizičkih problema", kaže seksualni psihoterapeut Majk Pering. "Dobar seks je deo opšteg blagostanja za većinu ljudi."

RAZLOZI OPADANJA SEKSUALNE ŽELJE KOD ŽENA

Glavni razlog opadanja seksualne želje kod žena bi mogao biti - pad testosterona. Suprotno popularnom verovanju, testosteron nije samo muški hormon.

Zdrava mlada žena ima deset puta više testosterona nego estrogena u svom telu, i on reguliše raspoloženje, energiju i seksualnu želju kod žena.

Stvaranje ovog hormona reguliše se seksom - što znači da kada žena jednom izgubi interesovanje, može da uđe u začarani krug.

Pored toga, hiljadama žena povećani nivo svakodnevnog stresa, pojačan ekonomskom krizom, uništava libido, jer je stres glavni ubica proizvodnje testosterona.

(Dailymail)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Hm, ono što ja mogu da kažem da je seks posle drugog deteta neverovatan! Šta je razlog - nije ni bitno :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Hm, ono što ja mogu da kažem da je seks posle drugog deteta neverovatan! Šta je razlog - nije ni bitno :)

Pa naravno... funkcija jača organ, to je odavno poznato. Ali zemljotres i vatromet koje sad osećaš prilikom orgazma nisu ništa u poređenju sa orgazmima posle trećeg deteta. Svaki put k'o smak sveta... Maje su omanule ali zato Dejki rastura i dalje.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pa naravno... funkcija jača organ, to je odavno poznato. Ali zemljotres i vatromet koje sad osećaš prilikom orgazma nisu ništa u poređenju sa orgazmima posle trećeg deteta. Svaki put k'o smak sveta... Maje su omanule ali zato Dejki rastura i dalje.yes3

Moja se baba hvalila sexom kada joj je bilo 98 godina, nakon 14 djece i u starackom domu. Valjda da me izludi? sta mislis?
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Moja se baba hvalila sexom kada joj je bilo 98 godina, nakon 14 djece i u starackom domu. Valjda da me izludi? sta mislis?

Jadna nana, šta je dočekala, da pored toliko djece i unučadi završi u staračkom domu. Sram te bilo, još se hvališ. Kakva ste to vi familija?:acute:
 
Natrag
Top