New model Raspberry Pi - The Pi 2 Model B launched

Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
131
New model Raspberry Pi - The Pi 2 Model B launched

Ваши тестови,запажаљња,ваше импресије и ваша нова играчка за све врсте СДиХД медије......

Pi2ModB1GB_-comp.jpeg

Broadcom BCM2836 900MHz ARM Cortex-A7 quad-core processor with VideoCore IV dual-core GPU
GPU provides Open GL ES 2.0, hardware-accelerated OpenVG, and 1080p30 H.264 high-profile decode
GPU is capable of 1Gpixel/s, 1.5Gtexel/s or 24GFLOPs with texture filtering and DMA infrastructure
1GB LPDDR2 SDRAM
HD 1080p video output
Composite video (PAL/NTSC) output
Stereo audio output
10/100 BaseT RJ45 Ethernet socket
HDMI 1.3 & 1.4 video/audio socket
3.5mm 4-pole audio/composite video out jack socket
4 x USB 2.0 sockets
15-way MPI CSI-2 connector for Raspberry Pi HD video camera (775-7731)
15-way Display Serial Interface connector
MicroSD card socket
Boots from MicroSD card, running a version of the Linux operating system (See Note below)
40-pin header for GPIO and serial buses (compatible with Raspberry Pi Model B 26-pin header)
Header footprint for JTAG connector
Power supply: +5V @ 2A via microUSB socket
Dimensions: 86 x 56 x 20mm
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruka
99
Imam ga.. imam i stari model pa sam malo uporedio pluseve i minuse.Problem sa MicroSD card socketom je da su cjene memorije puno vece i nemas povoljno da nabavis recimo 16 Gb karticu sa brzinama 40 Mbit/s.Mogu ti reci da mi stari brze radi dok biras filmove u raznim addonima dok film nekrene,vjerovatno je jedini razlog ta kartica MIcroSD koja i nije tako brza.Nisam previse impresioniran novim komponentama uglavnom sve bitne komponente su iste ostale.Ako me pitas uzmi stari model.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Narucio danas raspberry pi 2, trebalo bi da stigne sutra ili prekosutra, pa da mu nabacim OpenELEC ako ne radi kako treba, mislim da nece biti problema prodati ga dalje, ali mislim da ce Kodi da radi dovoljno dobro za ono sto meni treba
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruka
99
Raditi ce ti ok ,ali kao sto sam napisao gore jos uvjek nema stabilnu programsku podrsku za sva cetri jezgra i po meni se neosjeti poboljsanje u brzini(cak naprotiv..problem MicroSD card brzina memorije).Stabilnu programsku podrsku za sva cetri jezgra ce vjerovatno trebati sacekati par mjeseci.Samo da naglasim da je u Holandiji prva posiljka rasprodana za 2 sata..ali ja sam bio brz ;-)
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Pa ja gledao neke snimke vidi se napredak u odnosu na stariju verziju koja mi bila prespora zato i uzeo da probam sa 2.... Ako je ok za ono što mi treba uz optimizaciju znači da može samo da bude bolje.

A sto se tice Micro SD koju imaš? Ja naručio Samsung evo...
Ali čitao danas mnogi preporučuju sd card + usb 3.0 flash za storage particiju

Svugde se rasprodalo dok sam ja vagao da uzmem il ne.
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Pustio sinoć malinu 2 u pogon stavio openelec 5.0.3 nakacio externi hard i sve ok.

Neznam jel sam se ja pripremio za najgore uglavnom šetnja kroz menije je ok jedino je sporo kad imam kanal u pozadini al to kako čitam sa prvom verzijom nije radilo nikako.

Tako da za moju svrhu je odlično još samo da stigne ir blaster da namestim daljinac.

Yatse je ok al ako treba da dajem mobilni da neko izabere neka hvala. A mis mi nekako ne ide uz htpc mada je trenutno nakacen
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Jel zna neko sta moze biti, kad gledam neki live TV kanal desi se da slika zamrzne i krene posle minut i ubrzano prikaže sve što se izdesavalo.

Od podešavanja imam u advanced. Xml tweakove koje su preporučili i za pi 1
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruka
99
Probaj sa Raspbmc, on je malo vise prilagoden novoj verziji pi....
Ali kao sto sam rekao gore, trenutno software nije optimalizovan za novi uredaj.Kod mene radi ok , sa navedenim imageom.
Pozdrav
 
Natrag
Top