nevaspitanje...

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Radim dvadesetak kilometara dalje od mog mesta,tako da svaki dan putujem autobusom i mogu da kazem da covek moze da se nagleda svega i svacega.Obicno,zadnji ulazim u autobus i tako je i bilo pre nekoliko dana,kada je posle mene usla jedna mlada ciganka sa detetom ne starijim od tri godine.Bus,kao po obicaju prepun i to uglavnom srednjoskolaca i ne mogu da zamislim da niko nije hteo da ustane onoj ciganki sa detetom,Da li je u pitanju,nevaspitanje ili rasizam,ne znam,ali mi nije jasno sta li uopste uce danasnju omladinu.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Uh, ovo je već pitanje ljudskosti. Znam, viđala sam takve stvari i ja, i mislim da je više rasizam nego nevaspitanje.

Što se nevaspitanja tiče, Duško Radović davno reče:
"Ne vaspitavajte decu ako ne umete. Bolje je biti nevaspitan nego lose vaspitan". yes3
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Знаш ли онај виц када у аутобусу старији чича пита момка да сједе зато што га боле ноге а он га пита је ли он устајао старијима.Након што му је рекао да јесте момак му одговара:"Јесте па да и мене боле ноге када остарим".

Некултурно јесте без обзира што је била циганка али такви су данас већина младих(част изузецима)
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
A,da zaboravio sam da kazem.Morao sam to"dete"da uhvatim za jaknu i pomerim sa mesta, bas zbog toga sto mnogo prica.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Radim dvadesetak kilometara dalje od mog mesta,tako da svaki dan putujem autobusom i mogu da kazem da covek moze da se nagleda svega i svacega.Obicno,zadnji ulazim u autobus i tako je i bilo pre nekoliko dana,kada je posle mene usla jedna mlada ciganka sa detetom ne starijim od tri godine.Bus,kao po obicaju prepun i to uglavnom srednjoskolaca i ne mogu da zamislim da niko nije hteo da ustane onoj ciganki sa detetom,Da li je u pitanju,nevaspitanje ili rasizam,ne znam,ali mi nije jasno sta li uopste uce danasnju omladinu.
Za mene je malo ''nevaspitanje'', kada Rome nazivaš ciganima...;)
Još dok sam bila student, vraćala sam se sa cimerkom kući. Putovale smo autobusom i imale smo svoja mesta u autobusu. U međuvremenu, ušao je bračni par sa malim detetom, i još jedan gospodin koji je bio njihov prijatelj. Kada smo videle da žena drži malo dete u rukama, obe smo ustale da joj oslobodimo sedišta, jedan za nju i jedno za dete jer je dete spavalo. Međutim, kada smo ustale, žena je stavila dete koje je spavalo u krilo, a zatim je seo i njen suprug pokraj nje...Toliko o vaspitanju ili nevaspitanju.
Svi su u autobsu odreagovali, nastala je jedna potpuno neprijatna situacija....
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
ne bih da budem bezobrazna...nisam sigurna koliko,ali ste sigurno stariji od mene...ali zašto vi kao džentlmen niste ustali ženi sa djetetom...stoji to da su ta djeca neodgojena,ali bonton ne važi samo za omladinu...:)
 
Natrag
Top