net framework

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.hteo bi da mi neko objasni sta je konkretno net framework i cemu on sluzi.dosta puta sam se sreo da neki programi traze net framework.ja sam ga skidao onako mahinalno,a nzm cemu on sluzi,pa me interesuje sta je to.citao sam na netu da je to neki doddatak windovsu,ima verzija nekih al nzm po cemu se razlikuju i koja zasto sluzi verzija,pa bih vas molio da mi pomognete ako znate,hteo bi da se informisem oko toga.hvala unapred:stupid:
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
pogledaj na ovom linku, nadam se da će ti biti jasnije!

Kod:
http://hr.wikipedia.org/wiki/.NET

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
.NET Framework je skup klasa koji je potreban za rad programa koji je pisan pomoću tog Frameworka. Ako imaš neki AMDov hardware ploču ili grafičku oni ti traže taj framework ako nije instaliran oni ga automatski instaliraju. Jednom rečju nužno zlo.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
NET Freamwork jeste skup klasa i objekata, ali nema veze sa hardwerom nego isključivo sa Microsoftovim softwareom!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
dosta puta sam se susreo s tim prilikom instalacije nekih programa.skido sam to i instaliro.tamo imaju neke verzije 3.5 sp1 4.0 i tako dalje.kakva je tu razlika i koji da skidam
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Windows 7 sa SP1 već ima integrisan Net Framework 3.5, pa ga kroz update dobijaš sa SP1, verzija 4.0 je poželjna, ali i nije obavezna, možeš posle 4-ke da instaliraš i 4.5, ali još taj kod nije toliko potreban.
Sve zavisi od aplikacija i programa koje koristiš, za klasičnu upotrebu računara net fw 3.5 SP1 je dovoljan
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
to su driveri za applikativni razvojni software Visual studio posto programeri jako malo koriste programiranje, vise je primjenjivano get.ress.
tako da svaki taj get.ress. zatjeva neki resurs koji se nalazi u samom .netFramework-u.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
nemojmo mešati pojmove i stvarati zbrku u komunikaciji!!!

driver je program koji upravlja ili kontrolira određenu vrstu uređaja (device) koji je priključen na PC. dirver obično komunicira s uređajem putem PC ili bus komunikacijskim podsistemom kojim se hardver povezuje. Kad program poziva rutinu drivera, driver izdaje naredbe uređaju.

NET Framework je popularna razvojna platforma za izgradnju aplikacije za Windows, Windows Store, Windows Phone, Windows Server i Windows Azure. NET Framework platforma uključuje C # i Visual Basic programske jezike, a sadrži opsežnu biblioteku klasa i objekata.

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znam sta su drajveri i cemu sluze tacno. i mislim da ga razumem,bavio sam se programiranjem pre, to je kao vise biblioteka u jednoj kao sto je naprimer slucaj u c jeziku.njega sam radio neko vreme
 
Natrag
Top