Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund)

Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund)

8hjobrojpas1qxkwe2f3.jpg


:info:

Nemacki ovcar je pasmina koja je uspela zadobiti popularnost u svim delovima sveta kao ni jedna druga.
Njegove radne sposobnosti i inteligencija razlog su sto ga je covek olducio koristiti za razlicite aktivnosti.
Tako se, prvobitno koristen kao cuvar stoke,danas kao policiski pas,za cuvanje kuce pa i na izlozbi,za lepotu i u radu.
Radi se, u stvari o izvanrednom cuvaru i zastitniku,nezamenjivom pomocniku u borbi protiv trgovine drogom i krijumcarenju.
Ukratko on je ponos nemackih uzgajivaca iako je danas raspostranjen na svim kontinentima.
OPIS:
Nemacki ovcar je snazna zivotinja,gibak,misicav,zivahan i uvek na oprezu.
Ima harmonican i uravnotezen izgled s dobro razvijenim prednjim i zadnjim udovima.
VISINA:
Idealna visina za nemackog ovcara,muzjaka je od 60-65cm zenka od 55-60cm.
GLAVA:
Proporcionalna telu,vitka,umereno prosirena izmedju usiju.
Celo gledano spreda i sa strane blago je zaobljeno sa ili bez ceonog useka ili stopa,koji je ipak malo izrazen.
Vilice su naglasene,ali nikada ne strse.
Gornji deo glave,gledan odozgo,suzava se od usiju prema tacki nosa, obrazujuci kosu liniju,celo-nos izmedju cela i njuske.
USI:
Usi su srednje velicine,siroke u bazi siljaste,uvijek uspravne i okrenute prema naprijed.
OCI:
Oci su takodje normalne velicine,u obliku badema i nimalo izbocene;tamne su boje i izrazavaju veliku inteligenciju i zivost.
VRAT:
Vrat je cvrst,srednje duzine,s dobro razvijenim misicima i bez podvoljka.
Uspravan je ako je pas uzbudjen,inace je u vodoravnom polozaju.
TIJELO:
Grudni kos je dubok,ali ne posebno sirok.
Rebra nisu ni spljostena ni previse izrazena.
Trbuh je udubljen.
GRESKE: Na takmicenjima se iskljucuju primerci cetvrtastog oblika i s predugim nogama.
LEDJA:
Ledja su siroka i snazna,a hrbat dug i blago zaobljen.
REP:
Pokriven gustom dlakom,doseze do skocnog zgloba i ponekad u obliku kuke.
U stanju mirovanja rep je spusten dole.
GRESKE:nikad ne smije biti podignut iznad lednje linije niti uvrnut.
NOGE:
Pleca su duga,zaobljena,plosnata i nisu okrenuta prema naprijed.
Prednje noge moraju biti ravne,zadnje moraju biti cvrste i pravile.
SAPE:
Okrugle,kratke,skupljene i vrlo tvrde.
BOJA:
Crna,tamnosiva ili pepeljasto siva,samo u jedoj boji ili s tonovima crvenkastog,kestenjastog,blijedozutog.
Gornji dio dlake (plast) moze biti crn ili s crnim mrljama na sivoj ili kestenjastoj podlozi.
U paletu uobicajenih boja ulazi i takozvana В«boja vukaВ»,
DLAKA:
Srednja duga,njemacki ovcar ima poddlaku.
NARAV:
Ineligentan,hrabar,poslusan,zna biti ostar kad je potrebno,dobar cuvar.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Htjeo bih da kupim stene Njemackog ovcara , ali gdje i kako a da ne budem prevaren?Htjeo bih kada poraste da izgleda kao ovaj gore sto je postavio urednik ili bar da mu je slican po ljepoti!Ali gdje kupiti takvo stene?A ne kada poraste da vidim da sam pogrijesio i da se razocaram!
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
88
Htjeo bih da kupim stene Njemackog ovcara , ali gdje i kako a da ne budem prevaren?Htjeo bih kada poraste da izgleda kao ovaj gore sto je postavio urednik ili bar da mu je slican po ljepoti!Ali gdje kupiti takvo stene?A ne kada poraste da vidim da sam pogrijesio i da se razocaram!

Ja sam imao 4 puta nemackog ovcara, poslednji mi je uginuo na leto 2009...ja sam placao 300-400 evra po stencu, ali su zaista bili rasni!Medjutim nema vise te stenara gde sam ja uzimao, ako nadjem nesto zaista pouzdano ja cu ti javiti!U svakom slucaju obrni oglase, uvek moze da se nadje nesto,ali nikako ne uzimaj ono sto se poklanja, jer ces biti razocaran!;)
 
Natrag
Top