Nemačka: Bundesliga 2009/2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Zbog jednog igrača, pa mogao sam i ja tako kada ode Adriano da ne navijam za Inter ali ja i dalje navijam za Inter, znači otišao Krstajić iz Šalke-a i ja sad treba da ih mrzim, ne ja Šalke volim kakve god igrače da ima.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Drugo je Adriano..ja gotivim i pratim timove gde igraju nasi fubaleri..
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Zaista su me iznenadile neke utakmice. Nisam očekivao da će HSV i Bayer da odigraju X, niti da će Bayern biti baš toliko ubedljiv protiv ''vukova''.
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Bundes: Veliki povratak Van Nistelroja!

00021006.jpg
Majstor ostaje majstor! Holandski veteran Rud Van Nistelroj u roku od samo dva minuta postigao je dva gola (75. i 76. minut) i odlučujuće doprineo pobedi Hamburga (3:1) u Štutgartu, za koji je od 56. minuta igrao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović (zamenio Hleba). Holandski veteran je desetak minuta kasnije takođe ušao u igru (umesto Mladena Petrića) i pokazao zašto je nekada bio jedan od najboljih golgetera na svetu.

Trener "švaba", Kristijan Gros, tako je doživeo prvi poraz od dolaska u grad Mercedesa, a njegov tim je posle pet uzastopnih pobeda konačno zaustavljen. HSV je ostao na četvrtoj poziciji, a večeras će navijači ovog tima navijati za Bajern, koji se sastaje sa Dortmundom, timu koji "beži" Hamburgu tri boda na prvenstvenoj tabeli.

Leverkuzen će barem nekoliko sati ponovo biti sam na čelu Bundes lige. Nezaustavljivi sastav sa "Baj Arene" ponovo je pobedio - 13. put u sezoni (i dalje je jedini tim bez poraza). U Leverkuzenu, nova žrtva Hajnkesovih igrača bio je posrnuli, još uvek aktuelni šampion, Volfsburg. Gosti su poraženi rezultatom 1:2, mada nisu uopšte loše odigrali. Međutim, na njihovu nesreću na golu su imali danas tragičnog golmana Andre Lenca, kome na dušu idu oba gola Bajera. Prvi pogotovo, koji je "ni kriv ni dužan" postigao Štefan Rejnarc. On je samo "pokupio" loptu i sproveo je u gol posle kiksa Lenca, koji ju je ispustio prilikom rutinske intervencije. I u situaciji kod drugog gola (Derdijok), golman "vukova" nije se proslavio. Švajcarski reprezentativac je glavom šutirao sa desetak metara, a lopta se, posle kontakta sa prečkom, od nogu Lenca odbila u gol! Gosti su na sve načine u nastavku pokušali da anuliraju prednost lidera, ali sve što su uspeli da učine je gol Edina Džeka.

Prežaljena Herta ponovo nije pobedila. Bez Gojka Kačara (povreda), te Nemanje Pejčinovića (klupa), Berlinci su osvojili samo bod (1:1) u duelu sa vrlo dobrim Majncom, što je ishod kojem se nisu nadali, pa su njihove šanse da opstanu u ligi sada sve manje, gotovo da i ne postoje. Čudo bi zaista trebalo da se dogodi da navijači Herte i naredne sezone gledaju prvoligaški fudbal.

A, junaci kola su - igrači Verdera! Posle one crne serije (pet poraza), četa sa "Vezera" ponovo je uhvatila ritam i sada "melje" sve redom. Posle pobeda nad Hertom (2:1), te Hofenhajmom u kupu (2:1), ekipa Tomasa Šafa deklasirala je srozani Hanover rezultatom 5:1! Domaći, koji uz Hertu, postaju najveći kandidati za ispadanje doživeli su sedmi uzastopni poraz.

Potpuno suprotno raspoloženje je u Bohumu, koji, mimo očekivanja, igra sve bolje i bolje, i što je najvažnije pobeđuje. Miloš Marić (igrao čitav meč) i drugovi pobedili su Hofenhajm rezultatom 2:1 i sada bezbrižno čekaju nastavak sezone u kojoj im je glavni cilj opstanak u ligi. Već šest kola Bohum ne zna za poraz, a za prvu pobedu posle tri remija (Leverkuzen, Herta, Šalke), zaslužni su Stanislav Šestak i sjajni Slovenac, Zlatko Dedić.

Parovi i rezultati 22. kola

Leverkuzen - Volfsburg 2:1
(Rejnarc 48, Derdijok 68 - Džeko 79)

Bohum - Hofenhajm 2:1
(Šestak 24, Dedić 76 - Ibišević 64)

Hanover - Verder 1:5
(Šulc 59 - Nimejer 11, Naldo 18, Fric 26, Hunt 44, Pizaro 68)

Herta - Majnc 1:1
(Ramos 51 - Bance 37)

Štutgart - Hamburg 1:3
(Treš 55 - Berg 23, Van Nistelroj 75, 76)

Bajern - Dortmund 3:1
(Van Bomel 21, Roben 50, Gomez 65 - Zidan 5)

Nedelja:Šalke - Keln (15:30)
Ajntraht - Frajburg (17:30)

Petak:Mehengladbah - Nirnberg 2:1(Kolauti 27, Friend 74 - Bunjaku 47)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top