nema zvuka na win 7

Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
18
Koristim dualboot: 32-bitni Win 7 Ultimate i Ubuntu 10.10. Na Ubuntu zvuk, kao i sve ostalo, radi bez ikakvih problema, i sa njim sam prezadovoljan. Win 7 sam instalirao zbog nekih igrica ( zbog dece ). Problem je sto nema pa nema zvuka. Nista nije mutirano, klizaci na device manageru rade, sve je normalno, osim sto se zvuk ne cuje, pretraga na forumu ne daje rezultate, Zbog toga sam poceo pretragu na slepo odavde:
http://serbianforum.org/hardware/79776-problem-sa-zvukom.html
ali ne vredi.

Kod:
Sound Devices
-------------
            Description: Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)
 Default Sound Playback: Yes
 Default Voice Playback: Yes
            Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_1458E601&REV_1000
        Manufacturer ID: 1
             Product ID: 100
                   Type: WDM
            Driver Name: RTKVHDA.sys
         Driver Version: 6.00.0001.5780 (English)
      Driver Attributes: Final Retail
            WHQL Logo'd: Yes
          Date and Size: 1/19/2009 22:10:52, 2317536 bytes
            Other Files: 
        Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
         HW Accel Level: Basic
              Cap Flags: 0xF1F
    Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
 Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
              HW Memory: 0
       Voice Management: No
 EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
   I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No

---------------------
Sound Capture Devices
---------------------
            Description: Realtek Digital Input (Realtek High Definition Audio)
  Default Sound Capture: Yes
  Default Voice Capture: Yes
            Driver Name: RTKVHDA.sys
         Driver Version: 6.00.0001.5780 (English)
      Driver Attributes: Final Retail
          Date and Size: 1/19/2009 22:10:52, 2317536 bytes
              Cap Flags: 0x1
           Format Flags: 0xFFFFF
Nadam se da ce ovo pomoci. Molim za pomoc.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

U medjuvremenu sam oborio oba sistema, zatim uradio cistu instalaciju Win 7 32-bit Ultimate. Skinuo sam Driver robot program koji je skenirao sistem. Sve drajvere koje je pronasao kao neophodne sam skinuo i instalirao, ali zvuka opet nema. Realtek Digital Output je na 100%, klizaci su aktivni, sva podesavanja su izvrsena. Zaista mi nije jasno, vise nemam ideja. U pocetku sam mislio da postoji neki sukob dva sistema, sada vidim da to nije u pitanju. Ima li neko neku ideju ili da se manem Wina i ostavim samo Ubuntu?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
18
Drajveri su upravo na skidanju. Kad ih instaliram, javljam se.

Drajveri su upravo na skidanju. Kad ih instaliram, javljam se.

Posto ni posle ovog saveta nije bilo zvuka, deinstalirao sam i pobrisao sve drajvere, srusio sedmicu, nanovo instalirao XP i ubacio originalne cedeove sa drajverima koje sam dobio uz racunar.Sa zaprepastenjem sam gledao ponavljanje filma: sve je podeseno, drajveri instalirani, samo zvuka nema. Svi tu, samo mlade nema. U ocajanju, launcovao sam Realtek Audio Manager, i cackao, i cackao...Gotovo bez nade, pustio sam neku pesmicu i gle, zvuk se pojavio.Neverovatno, nisam mogao da verujem. Problem je, dakle, bio u podesavanju, a ne u drajverima. Sta nisam dobro podesio, ne znam, verovatno nesto u sound manageru ( mozda mutiran panel output u Connector Settings? ). Da zakljucim: problem sa zvukom nije bio u nekakvom sukobu dva sistema, ako jedan sistem prepoznaje zvucne uredjaje i drugi to isto radi, niti u dobrim ili losim drajverima, vec u podesavanju zvuka, da li zbog nestrpljenja ili zato sto ne volim vindozu, tek nesto nisam dobro uradio. Reseno. Hvala svima, posebno MarkuRS.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruka
1
Nisi morao da rusis sedmicu, jednostavno si mogao da instaliras stare drajvere za zvuk sa cd-ova koje si dobio uz komp.. imao sam i ja taj problem :))
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
73
cudo w7 prepoznaje mahom sve drajvere ali mozes da inst sa cd-a koji si dobio kada si kupio komp to mora da radi 100% :)
 
Natrag
Top