Nema slike na laptopu

Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
19
Nema slike na ekranu, a kada ga povezem na monitor sve radi bez problema. Ponekad se pojavi slika i potraje danima, a nekad se odmah ugasi. Majstor iz servisa je bez gledanja rekao da se ne isplati popravljati i da ga koristim ovako ili da ga bacim. Da li je neko imao ovakav problem i postoji li resenje ili ne. Laptop je emashines e270.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
verovatno je problem do grafickog cipa, problem se moze resiti prekuglavanjem ali je veliko pitanje koliko ce da traje jer niko na prekuglavanje ne daje garanciju
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Da je problem do GPU-a (grafike), ne bi radio ni preko monitora, tj VGA kabela.
Ja mislim, po tim simptomima koje si opisao da je u pitanju flat kabel panela, inverter LCD panela ili lampe. Inverter je tanak elektronski modul (naponski pretvarac) koji sluzi za stabilizaciju osvetljenja, odnosno za osvetljenje panela konkretno, kao bas tako opisan problem koji si napisao, jer se desava da nemoze stabilizovati napone na neonkama, druga stvar, mogu biti i same neonke u kvaru, mada se one manifestuju uglavnom, tako sto ili rade, ili ne rade.
I treca solucija postoji da ti kabel ka inverteru ili panelu uopste gubi kontakt ili je jednostavno od upotrebe istrosen (spustanjem i podizanjem panela, sto opet zavisi gde je kabe smesten).
Jesi li probao da cuknes panel i vidis hoce li na kratko da blicne i da sliku.
Pazi ne mora da bude inverter, mogu da budu i lampe, ako neka lampa ne valja npr. povuce premalo ili previse struje inverter to registruje u startu preko povratne sprege pa se odmah iskljuci.
To bi trebalo da se testira prvo u nekom ozbiljnijem servisu, taj sto ti je rekao ne zna ili nema delova da proba, jer ga ne kosta nista, a ni inverteri ni lampe nisu skupe, inverter polovan nije vise od 10-15 evra, lampe isto toliko, mada je to subjektivno i zavisi od modela do modela.
Jel ti se dogodi da monitor svetli crvenom pozadinom, ako jeste onda su sigurno lampe, ali treba testirati, u svakom slucaju kvar je oko 40 evra do 50 resiv sigurno, e sad jesi siguran da je to model E270, nisam nigde nasao taj model, da nije E720?
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Bas sam nedavno popravljo laptop sa istim problemom a problem je bio zice sto povezuju plocu sa ekranom od previse podizanja i spustanja ekrana tanke zice su se izlizale u zglobu
Rasklopio sam laptop i povezo zice i ako su pretanke i radi bez problema
Vecinom se desi kad se ekran previse unazad gura
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Bas sam nedavno popravljo laptop sa istim problemom a problem je bio zice sto povezuju plocu sa ekranom od previse podizanja i spustanja ekrana tanke zice su se izlizale u zglobu
Rasklopio sam laptop i povezo zice i ako su pretanke i radi bez problema
Vecinom se desi kad se ekran previse unazad gura

to ti je ovo o cemu nikolajub govori, procitaj malo njegov post, nemoj zuriti sa odgovorom bezveze
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Zmaju procito sam sta je nikola napiso i verovatno ti nisi razumio post ovo nije bio direktan odgovor samo sam potvrdio sta je on napiso
i sta sam ja radio kod takvog problema i da covek prvo to proveri pa zatim inverter itd..
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
E527 pogresio sam. Po neki put, ali na kratko bude crvene boje.

Onda su najverovatnije lampe u pitanju, to su uglavnom simptomi lampi CCFL, takozvane hladne flouroscentne lampe.
Dimenzije lampi za tvoj laptop su 352mm duzine i 2mm precnika, cena za jednu novu lampu je oko 10-tak evra (+/- 2 evra), a ima ih 2, dakle ne bi smela biti skplja popravka sa novim lampama i zamenom vise od 40 evra.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Ovo je nacin kako bi ja to resio malo opsirnije posto nisi reko dali se hdd gasi sa ekranom ili samo ekran prvo bi testiro neku linux verziju na laptopu da vidim dali je softwer u pitanju ako laptop ima magnetic reed switch ili prekidac koji kad zatvaras ekran zna nekad da zaglavi proveriti zatim proveriti napon na adapteru i ako ima zeleno svetlo ne mora da znaci da radi kako treba zatim izvaditi bateriju.cd/dvd.Hdd.reset bios i onda ukljucit

Opcija ako hdd ostane radi a ekran se gasi
Zmaju ja bi ti preporucio prvo da testiras izvadi bateriju iz laptopa drzi power dugme oko minutu ponovi postupak par puta ako ne upali iz prve ako to ne radi izvadi memoriju prebaci je na drugu stranu drugi ulaz moze biti da je korupted i zadnja opcija spoji na drugi monitor i pritisni FN i u gornjem redu vidices dugme sa naslikanim malim ekranom na dugmetu pritisni u isto vreme
Mislim da taj laptop nema lampe vec LED backlight uzmes bater lampu i uperi odozada u ekran kad ga skines i ako se vidi pozadinska slika dok radi laptop moza biti samo inverter ako nema nista ekran ces morat kupit novi ali pre doga proverit zice dali su dobre koje vode do ekrana okreni laptop i vidices koji ti je model laptopa na belom zalepitom papiru i potrazi na internetu ekran da kupis verovatno oko 40 evra
Nisam bas nesto strucnjak za ekrane kao moj brat koji ih stalno popravlja i menja nije tu sad da ga pitam otputovo je ali se nadam da ceti ovo dati neke ideje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
19
Ne gasi hard, vec samo izgubi sliku na monitoru. Probacu sutra sve ovo pa javljam.
Ako nista od ovoga ne uspe da se snalazim sam kako znam i umem :)
Salim se, hvala na pomoci, ali nece, mora da ide kod nekog strucnjaka raspolozenog da se zeza sa njim, ali takvih nema ili ja ne znam da ih ima u N.S. Svi nesto naduveni, dodji sutra, prekosutra itd... Mrsko mi i da idem negde u servis.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top