Nema interneta zbog fiksnog

Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Imam problem da kad neko priča preko fiksnog nema interneta?E sad ovako, iz one razvodne kutije ili šta već u kuću ulazi plavi i beli kabal i idu do utičnice gde je povezan fiksni u prizemlju, zatim se na tu istu utičnici i kablove dodaju još jedan par i spajaju se i ta dva druga idu na sprat do druge utičnice i iz te druge ide kabal do splitera pa iz njega u ruter.Je l' zna neko gde treba da se postavi tu spliter, ako ovako nije dobro a nije sigurno čim puca net?
 
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruka
126
Spliter moras da postavis odmah na kablu koji ti dolazi u kucu a uticnice za telefon onda izvedi iz njega paralelno.
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Imam ovaj jedan što sam dobio kad sam uzeo net i na njemu na jednoj strani ima LINE za telefon a sa druge izlaz za modem i za telefon?
 
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
pozovi operatora (telefonsku kompaniju)da ti proveri liniju dali je cista ako je linija cista onda imas problem sa filterom pa ga zameni(jevtini filteri nasradaju od malo grmljavine) pozeljno je da za svaki telefon imas filter(spliter)
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Dvojnik?
Evo u međuvremenu, nisam ništa dirao ali sad ima stalno net, ne puca, čak i dok neko koristi fiksni...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
To ti je onda bilo do provajdera.Mora da su nesto radili na terenu, a za dvojni telefon nisi cuo.Po nasim krajevima su '90-ih samo cepali dvojnike kada su dodeljivani brojevi,a kosta li su sacuvaj boze.Imas dva broja na jednoj parici u centrali i kada jedan govori,drugi,nema sanse niti da zove nekog,niti njega neko da zove.Pa sam zato pitao,jer kod nas to jos postoji,a li su poceli da izbacuju.
 
Natrag
Top