nekoliko saveta za manji pad sistema

Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
evo ja cu ovde napisati nekoliko saveta kako da vam ne pada sistem
1.Nikad ne gasite racunar tamo gde ga ukljucijete.
2.Kada npr. vrsite system restore nikad ne stiskajte raznorazne dugmice na tastaturi.
3.Nikad ne cackajte mnogo iz local disk c-windows foldera stvarcice.
4.Nemojte brisati key-eve iz regedit-a.
5.Nikad ne klikcite na reklame na internetu koji vam kazu da ste osvojili pare i slicno.
6.Ne smete iskjlucivati vazne procese u task menager-process.
7.Pad sistema se moze desiti ako vam udje neki virus a vi pritom nemate antivirus program.
8.I NAJVAZNIJE NEMOJTE BRISATI SISTEMSKE FAJLOVA ILI FOLDERE CAK I PRAZNI FOLDERI MOGU BITI BITNI ZA VAS SISTEM!yes3
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
vrijedi kako ne vrijedi,znao sam za neke stvari ali za ove reklame na netu i za prazne foldere to nisam znao ali sad znam,hvala
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pa sta mislite o ovoj temi jel vredi nesto?:dance2:

Sa nekim stvarima se slazem sa nekima ne......

Vecina XP trikova se zasnivaju na ispravki vrednosti kljuceva registra,brisanja pojedinih,......sto ja radim stalno i mogu samo reci da preko godine nisam instalirao windows nanovo,...Doduse uvek imam uradjen beckup registra ako nesto krene zlu netrebalo.....

Ovo ostalo je OK........
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Sa nekim stvarima se slazem sa nekima ne......

Vecina XP trikova se zasnivaju na ispravki vrednosti kljuceva registra,brisanja pojedinih,......sto ja radim stalno i mogu samo reci da preko godine nisam instalirao windows nanovo,...Doduse uvek imam uradjen beckup registra ako nesto krene zlu netrebalo.....

Ovo ostalo je OK........
Dobro si me podsetio za brisanje key-eva u regedit-u.Zaboravio sam da pomenem da ti mozes brisati key-eve ali nesmes brisati one najvaznije.Mozes ti brisati to ali ne treba bas svasta stavljati u recycle bin.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Evo jos jednog nacina da padne sistem. A to je ako imate neki program za klokovanje.Nemojte bezbroj puta to raditi jer se moze desiti da pregori graficka karta!yes3
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Jos jedan nacin a to je da najvaznije opcije u bios-u ne dirateyes3
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ja imam problema sa kompom, pa često gasim na Tasku! Al šta da radi kad imam kantu od 4Gb HDD i 125 rama :)
E ja sam mnogo puta rusio sistem pa sam zavrsio sa Vistom pre 10 meseci sam kupio kompijuter i imao sam XP koji je trajao do oktombra a problem je bio isti taj pa cak nije hteo da control panel otvori iz start menija pa sam ga srusio ali nadajuci se da ce biti bolje sve nadalje ono sve gore pazi blokirao mi pre welcome screena pa sam jos 4 puta rusio sistem i eto me sa vistom preporucio bi je svima.A da razlog tog tvog problema je sto si pretrpao desktop i c partriciju sa mnogo glupih i nepotrebnih stvari aj ublazi malo uradi defragment ides desni klik na my computer propertis tools defragment now a nije ti do konfiguracije problem znam to.yes3
 
Natrag
Top