Nedostaje srpski u Regional and Language Options

Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
Dobio sam kompjutor i u njegovim opcijama Regional and Language Options izbačeni Srpski,Bosanski, Hrvatski jezici.Zato ne mogu da imam slova č ,ć ž đ ( ovo pišem sa drugog komp.). Pošto nemam originalni disk XP a a da ne bih dizao nov sistem sa mojim XP jer imam neke programe na ovom komp. šta mogu da uradim da bih dobio u Regional and Language Options - srpski jezik
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Probaj sa ovim...

Windows XP

Start > Control Panel > Regional and Language option > Languages > Details > Settings
  1. Pod "Installed services" izaberite Add opciju.
  2. U novo otvorenom prozoru izaberite Serbian (Latin) tastaturu.
  3. Potvrdite izbor na "OK" taster i to ponovite u preostalom prozoru.
  4. U donjem desnom uglu se pojavio indikator "tastature".
  5. Brza izmena "tastatura" se aktivira na Shift + Alt
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Obnovi Windows fajlove....

Uradićeš sledeće korake...

Otvoriš Start-Run i ukucaš ovo
SFC.EXE /SCANNOW

Tražiće ti Windows XP CD, ubaci ga i stisneš na prozoru kojem ti se pojavi 'OK' .... (Ako ti ne iskače prozor onda nema potrebe da ubacuješ Windows XP CD)

Kada se završi proces obnavlljanja javi da li si rešio problem ....



 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Sky, čovjek reče da nema originalni disk.... Jedino ako mu ga ne bude tražio...možda možš na netu naći pakovanje jezika na srpskom?
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
Nisam uspeo tako, nije mi ni tražio CD. Zatim sam reinstalirao windows XP sa mojim diskom, tako da sam ubacio moj XP ali nisam odmah restartovao već sam išao na instalaciju

xp.JPG

zatim mi je ponudio

xp1.JPG

što sam prihvatio . Prethodno sam iz aide 32 video koji mi je registarski broj od XP sa kompjutera

xp3.jpg

to sam ubacio kad mi je zatražio. Posle toga restartovao se kompjuter i reinstalirao windows. Prilikom reinstaliranja ako mi je tražio neke fajlove ali sam ih "izbegavao" na esc.​
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top