NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za pojedine svi dokazi nisu dovoljni jer ih svesno zanemaruju.

Toliko o Hriscanskom postenju i objetivnosti..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1373335, member: 363.141"] Za pojedine svi dokazi nisu dovoljni jer ih svjesno zanemaruju.

Toliko o Hriscanskom postenju i objetivnost .. [/QUOTE]
Dokazi!

Bog je Stvoritelj!
Bog Jahve je Stvoritelj.
Nema stiha da je Isus išta stvorio -
Isus nije Bog.
-------------------

Bog sjedi na Božjem prijestolju!
Bog Jahve sjedi na Božjem prijestolju.
Nema stiha da Isus sjedi na Božjem pri
Isus nije Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A o SD - se nigdje ne govori o TOME!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Milan M 2012 Posts: 1.025.340, member: 516.057"] Pozdrav svima!

Naglašavam, radi moderatora, koji je upravo zahtijevao referencu za ovu temu, da sam njen autor, ali je svakako prilažem:

SAMO BIBLIJA [/ QUOTE]
------------------------------

Referenca ti nije nikako Biblija,
nego samo uredbe ljudske - dogma.

Jer da ti je referenca - Biblija - dao biš nedvosmislene stihove.

A ovako - TO su sve BAJKE - u prijevodu - NE istina.
-------------------------------------------------- --------
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Gospod je jedan jedini,kako jednostavno je to napisano. i sad kad ne bi ljudi i dalje jelis azabranjenog drveta znanja sve bi bilo lako razumeti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305

Tema je:
NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu

Rekao sam ti ko je prvi počeo koristiti termin "Trojsto" rekao sam ti da je to Atanasije, tako? Priložio sam ti i validne reference za to.

Pito sam te ko je prvi koristio termin " Trojedan ili Trojedini" na to još uvek strpljivo čekam da mi ti kao čovek odgovoriš.

Pito sam te i šta tebi znači Trojstvo? Odgovorio si da su to mnoštvo Elohima, množina u jednini. Dalje tvrdiš da Elohim ima tri lica i da tri osobe čine jednog Elohima. Jedan Elohim od tri osobe.

A ja sam te pito odakle ti ove dezinformacije? Tražio sam ti da ko čovek ovde navedeš gde to piše? Eto još uvek čekam da mi to navedeš jer hoću da vidim koga ili šta ti slediš.
Hajd, vidiš da me zanima šta ti naučavaš.

Da li si pročito definiciju reči Elohim i one reference po dikcionarima?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tema je:
NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu

Rekao sam ti ko je prvi počeo koristiti termin "Trojsto" rekao sam ti da je to Atanasije, tako? Priložio sam ti i validne reference za to.

Pito sam te ko je prvi koristio termin " Trojedan ili Trojedini" na to još uvek strpljivo čekam da mi ti kao čovek odgovoriš.

Pito sam te i šta tebi znači Trojstvo? Odgovorio si da su to mnoštvo Elohima, množina u jednini. Dalje tvrdiš da Elohim ima tri lica i da tri osobe čine jednog Elohima. Jedan Elohim od tri osobe.

A ja sam te pito odakle ti ove dezinformacije? Tražio sam ti da ko čovek ovde navedeš gde to piše? Eto još uvek čekam da mi to navedeš jer hoću da vidim koga ili šta ti slediš.
Hajd, vidiš da me zanima šta ti naučavaš.

Da li si pročito definiciju reči Elohim i one reference po dikcionarima?
elohim označava jednog Boga sa množinom atributa jednog Boga ,što nikako ne čini ni trojičnost niti ne znam što više od jednoga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
elohim označava jednog Boga sa množinom atributa jednog Boga ,što nikako ne čini ni trojičnost niti ne znam što više od jednoga.


Prosto ko pasulj! Činjenica je da Bog i otac naš je jedan Bog, Jedan je JEHOVA, nije Trojedan, ni Tri u jedan ali Presveto Trojstvo, množina u jednini.

Ali ako milioni miliona naučavaju da njihovi Bogovi jesu Tri u jedan, neka ko ljudi nam pojasne njihovu veru a i odakle im ta dogma, ko je osnivač te dogme a i kada je dogma osnovana, jer činjenica jeste da to Biblijski nauk sigurno nije.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Prosto ko pasulj! Činjenica je da Bog i otac naš je jedan Bog, Jedan je JEHOVA, nije Trojedan, ni Tri u jedan ali Presveto Trojstvo, množina u jednini.

Ali ako milioni miliona naučavaju da njihovi Bogovi jesu Tri u jedan, neka ko ljudi nam pojasne njihovu veru a i odakle im ta dogma, ko je osnivač te dogme a i kada je dogma osnovana, jer činjenica jeste da to Biblijski nauk sigurno nije.
sve što nije od Boga zna se od kojeg je izvora inspirisano.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
sve što nije od Boga zna se od kojeg je izvora inspirisano.


Naravno da se zna! ali red je da svi mi ovde priložimo naše dokaze u šta verujemo.

Zašto niko od Trinitanaca neće da pojasne njihovo verovanje ili kao ljudi da odgovaraju na pitanja, kad ih neko nešto pita?
Evo vaše dobre prilike da si promotirate vaše Bogve mnoštva, šta je problem pa nećete?
Mene bi bilo sramota da sam na vaše mesto, recimo da meni neko od vas pojasni ko je šta izmislio od Teologije koju sledim.
Koliko puta treba da vas neko pita:

Ko je prvi koristio termin " Trojedan ili Trojedini" možda opet Tertullian.

Pa čiji smo mi sada sledbenici, ispada da smo Tertullianovi, tačno.
 
Natrag
Top