NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno da se zna! ali red je da svi mi ovde priložimo naše dokaze u šta verujemo.

Zašto niko od Trinitanaca neće da pojasne njihovo verovanje ili kao ljudi da odgovaraju na pitanja, kad ih neko nešto pita?
Evo vaše dobre prilike da si promotirate vaše Bogve mnoštva, šta je problem pa nećete?
Mene bi bilo sramota da sam na vaše mesto, recimo da meni neko od vas pojasni ko je šta izmislio od Teologije koju sledim.
Koliko puta treba da vas neko pita:

Ko je prvi koristio termin " Trojedan ili Trojedini" možda opet Tertullian.

Pa čiji smo mi sada sledbenici, ispada da smo Tertullianovi, tačno.
odgovora neće baš biti. no,dosta je tema takođe koje govore o istom,pa se tu može naći odgovor. ne bi trebalo forum zatrpavati temama koje isto govore,jer to čini mlakim učesnike.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
odgovora neće baš biti. no,dosta je tema takođe koje govore o istom,pa se tu može naći odgovor. ne bi trebalo forum zatrpavati temama koje isto govore,jer to čini mlakim učesnike.



Sve je to u redu, ali mene zanima recimo zašto nikoga ne koči kada gospoda promotiraju na svaku temu TROJEDNAKOST ili TROJEDINOS ali kada im se postavlja pitanja da to što promotiraju i dokažu onda je već spamovanje tema, zašto pitam?

A ako ima teme u TROJSTVU ili TROJEDINOSTI više Bogova neka oni to tamo lepo pojasne pa da se izvuče zaključak da li je BOG TROJEDAN ili je samo JEDAN i da se više ne spamuju ostale teme kad smo se već oko toga dogovorili.

Nego nije njima u interesu da se izjasne i dođe do zajedničkog jezika i razumevanja, njima je do stvaranja konfuzije da bi i dalje nesmetano širili te njihove dezinformacije.

Eto ja sam prvi da oni na odgovarajućoj temi izađu čisti a ne "Pa znaš to u bibliji ne piše direktno nego indirektno ali zna se da je Bog TROJEDAN samo što je to velika i nedokučiva tajna koju čovek ne može svojim umom svatiti"

E pa čekaj sad! ako čovek ne može svatiti i dokučiti te velike pobožne tajne onda nemoj svaku temu spamovati NEDOKUČIVIM I VELIKIM TAJNAMA pogotovo što priznajete da vam je nedokučivo i tajno.

Koja je to logika da im je vera nedokučiva i tajnovita ali ne prezaju kao milioni miliona da kleveću šačicu i da ih provocira ili ismejava a ni sami veze sa vezom nemaju ni šta uče ni šta govore?

Evo ja sam im dostavio crno na belo ko je prvi koristio termin TROJSTVO, jesam li? Isto sam ih pito da mi oni crno na belo dostave ko je prvi izmislio termin TROJEDAN ili TRI U JEDAN.
Hajd eto vaše prilike pa se izjasnite veru, izvolte.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
vra u jednog Boga je sažeta u objavi Isusa Hrista. tu nema nerazumevanja.Bog se javljao u starom zavetu na više mesta i na više načina i nikad nije bio vipše neg
Sve je to u redu, ali mene zanima recimo zašto nikoga ne koči kada gospoda promotiraju na svaku temu TROJEDNAKOST ili TROJEDINOS ali kada im se postavlja pitanja da to što promotiraju i dokažu onda je već spamovanje tema, zašto pitam?

A ako ima teme u TROJSTVU ili TROJEDINOSTI više Bogova neka oni to tamo lepo pojasne pa da se izvuče zaključak da li je BOG TROJEDAN ili je samo JEDAN i da se više ne spamuju ostale teme kad smo se već oko toga dogovorili.

Nego nije njima u interesu da se izjasne i dođe do zajedničkog jezika i razumevanja, njima je do stvaranja konfuzije da bi i dalje nesmetano širili te njihove dezinformacije.

Eto ja sam prvi da oni na odgovarajućoj temi izađu čisti a ne "Pa znaš to u bibliji ne piše direktno nego indirektno ali zna se da je Bog TROJEDAN samo što je to velika i nedokučiva tajna koju čovek ne može svojim umom svatiti"

E pa čekaj sad! ako čovek ne može svatiti i dokučiti te velike pobožne tajne onda nemoj svaku temu spamovati NEDOKUČIVIM I VELIKIM TAJNAMA pogotovo što priznajete da vam je nedokučivo i tajno.

Koja je to logika da im je vera nedokučiva i tajnovita ali ne prezaju kao milioni miliona da kleveću šačicu i da ih provocira ili ismejava a ni sami veze sa vezom nemaju ni šta uče ni šta govore?

Evo ja sam im dostavio crno na belo ko je prvi koristio termin TROJSTVO, jesam li? Isto sam ih pito da mi oni crno na belo dostave ko je prvi izmislio termin TROJEDAN ili TRI U JEDAN.
Hajd eto vaše prilike pa se izjasnite veru, izvolte.
vera u jednog Boga je sažeta u objavi Isusa Hrista. tu nema nerazumevanja.Bog se javljao u starom zavetu na više mesta i na više načina i nikad nije bio više nego jedan. u novom zavetu se ništa nije promenulo. javio se u Hristu .i ostao je jedan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
vra u jednog Boga je sažeta u objavi Isusa Hrista. tu nema nerazumevanja.Bog se javljao u starom zavetu na više mesta i na više načina i nikad nije bio vipše neg

vera u jednog Boga je sažeta u objavi Isusa Hrista. tu nema nerazumevanja.Bog se javljao u starom zavetu na više mesta i na više načina i nikad nije bio više nego jedan. u novom zavetu se ništa nije promenulo. javio se u Hristu .i ostao je jedan.


Prosto ko pasulj! al hajd ti kaži to Adventistima koji namerno ne žele biti u istini.

images

Hajd neka mi ovi što ne veruju da je Bog numerično jedan pojsane doktrinu trojstva, odnosno šta ova iskustracija zanči?
Laodikejac imaš čast da se izjasniš a potom ću ti citirati novi zavet i ti treba da mi pokažeš da na svako mesto gde piše KIRIOS to se odnosi na Boga Isusa.

Ja kada ne znam odnda pitam, a pitam dok ne dobijem odgovor.
Pitanje glasi:
Da li je Sin Sveti Duh?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
problem kakos am i pisao je u tome što se mnogo tumAČI BOŽANSTVO. mi ipak ne moćemo ići u take stvari precizno. zato je došlo i trojstvo. jer su se bavili filozofijom doko niošću u vreme nikeje . mi treba da uzmemo apostolsko učenje ,apostolsko krštenje vodom i Duhom.kako je jedan od njih svaki od Duha vođen krstio tako i mi i mirno da spavamo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
problem kakos am i pisao je u tome što se mnogo tumAČI BOŽANSTVO. mi ipak ne moćemo ići u take stvari precizno. zato je došlo i trojstvo. jer su se bavili filozofijom doko niošću u vreme nikeje . mi treba da uzmemo apostolsko učenje ,apostolsko krštenje vodom i Duhom.kako je jedan od njih svaki od Duha vođen krstio tako i mi i mirno da spavamo.


Dobro evo im tema pa neka si oni pojasne veru, lepo nek se izjasne ko je prvi uveo termin TROJSTVA a neka pojasne i ko je prvi uveo i termin TROJEDAN i TROJEDINI? To je njihova teologija i vera, pa da se mi lepo ovde razjasnimo, da li je i nima Biblija autoritet kao i nama ili ko je Hristov sledbenik a ko Tertullianov.
Nego nije njima ni do Biblijskog autoriteta a ni do istine, neće smeti!

Eto, pa da vidimo.

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/page-3#post-1381866
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Sami izmišljivači teorije TTT,
sami kažu u svom Katekizmu -
TTT ne piše u Bibliji,
ALI - mi TO uzimao po dogmi!

Znači - NIJE PO Bibliji.

Ako nije po Bibliji - PO KOME je?

Po Štabu za DEZinformacije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izraz "TROJSTVO" ne pise u bibliji, ali pise izraz "TROJE"

I u samom kontekstu biblije postoje tri licnosti koje su jednake u svojoj sustini i imaju Bozansku prirodu.

""Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč ( ISUS HRIST ), i Sveti Duh; i ovo je troje jedno"" ( 1 Jovanova 5. 7 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izraz "TROJSTVO" ne pise u bibliji, ali pise izraz "TROJE"

Znači - gdje god piše - 3 - TO je TROJSTVO - dokaz za TTT?
Jaka nauka!
Nema šta!

Brojevi 12,4

I odmah reče Jahve Mojsiju, Aronu i Mirjami:
"Vas se troje pojavite u Šatoru sastanka." Njih se troje pojavi.
-----------------------------------
Evo ti sveto TTT - Mojsije + Aron + Mirjam!

I u samom kontekstu biblije postoje tri licnosti koje su jednake u svojoj sustini i imaju Bozansku prirodu.

Potkrijepi stihom dokaznim -
TRI LIČNOSTI
TRI BOŽANSKE LIČNOSTI

ALI - ako nema takova stiha - ti izmišljaš.

""Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč ( ISUS HRIST ), i Sveti Duh; i ovo je troje jedno"" ( 1 Jovanova 5. 7 )
Već sam ti više puta dokazivao da TO nije istina.
Zašto izbacuješ stihove prije i poslije toga?
Jer ti ne odgovaraju dogmi.


Objasni mi - zašto niti jedan TTT teolog
ne uzima taj tvoj stih kao dokaz za TTT,
nego - dapače - IZBACUJE GA,
tvrdeći da je nadodan Bibliji?

Možeš mi odgovoriti?

------------------------------------------------------
Daj mi stih - Isus je Riječ.
Daj mi stih - Isus kaže - Ja sam Riječ.
Daj mi stih - Isus kaže - Ja sam Bog.

ALI - ako nema takova stiha - ti izmišljaš.
-----------------------------------------------

1.
Da li priznaješ da postoje 2 svjedočanstva?
2.
Da li priznaješ da postoji svjedočanstvo na Nebu?
3.
Da li priznaješ da postoji svjedočanstvo na Zemlji?
4.
Da li priznaješ da na Zemlji svjedoči Isus?
5.
Da li NEGIRAŠ da na Nebu svjedoči Bog Otac?
 
Natrag
Top