Ne prikazuje mi titlove kućni dvd player ??

Član
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
18
Sestra mi ima kućni dvd player "Toshiba SD-37VESE" (star oko 3 godine) i imam nekoliko divx (avi) filmova sa titlom u srt formatu.
Svi filmovi imaju identičan naziv kao i pripadajući im titl
Kad idemo pogledati bilo koji film na njegov kućni dvd player, film je ok ali titlova nigdje iako pritišćem tipku subtitle, na daljinskome upravljaču.
Da li je razlog tomu da možda ne podržava taj tip subtitla ili nešto drugo.

Nekada davno sam vidio na nekoj web stranici gdje se može vidjeti koje titlove podržava pojedini model dvd playera, ali nikako da ju pronađem.
Može li ko da pomogne, što da uradim da napokon ugledamo titlove na dvd playeru
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
pa ako ti na kompu prikazuje titlove imas dve solucije,skini sa neta novi firmvire za tj model dvd a druga mogucnost je da lepis titlove na film pocket DIVX encoder ili neki slican program Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
18
Izvini, ne razumijem te baš. Taj dvd player prikazuje divx filmove bez problema, ali ne i titlove.
Šta sa tim firmware, ako ga pronađem,* kako da ga instaliram u DVD player kad on nema nikakvog kontakta sa compom, on je spojen sa televizorom.*

Pojasni malo ako nije problem
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
ovako možda ti dvd ne cita srt subtitle probaj nac sub ili txt titlove za film pa onda a ovo sa firmwareom ti je kao da update-as windowse sa recimo xpsp2 na sp3.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
firmware skines sa neta narezes na disk i onda taj disk ubacis u dvd i on ce sam da pokupi nove podatke.Vodi racuna koji firmware skidas da ti se nebi desilo da ti dvd posle neradi uopste.po meni ti je bolja ova druga soliucija da lepis titlover na film.Ovu soluciju sa firmware ja nikada nisam radio tako da to radis na tvoju odgovornost ili sacekaj da ti jos neko da odgovor ko je malo bolje upoznat sa ovim problemom
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
18
Ok, ja mislim da je onda najpametnije da probam titlove u Sub ili Txt formatima
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
2
Ma nalijepi titlove na avi format.ako zelis mogu ti ja pomoci (samo mi ne netacan e-mail koji sam prijavila ovdje,slucajno sam upisala hotmail umjesto lice com i to dva puta,sta ces kad je mozak na pasi)i ja imam takav dvd kome nista ne odgovara
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
18
..

E baš me to zanima, ljepljenje titla na avi film. Kolege su mi preporučili dva (po njima najbolja i najbrža) programa "AviaDdxSub" i "AviSub".*
Evo sad sam zalijepio titlove sa obadva programa i vidim da dobijem nove fajlove sa extensijom .divx.
Da li trebam promijeniti to .divx u .avi ili ne.
To pitam zato jer mi neko kaže da trebam promijeniti a neko kaže da ne treba.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
23
Dobar program za lijepljenje titla na .avi je AVI ReComp jedino predhodno treba konvertovati titl u .ssa ili .ass format ako želimo više podešavanja za izgled titla...inače podržava i .txt .sub .srt samo treba štiklirati dostupnost i autoučitavanje... mada ja praktikujem u ovom slučaju .ssa i .ass radi podešavanja kodnog rasporeda, boje, položaja veličine titla... inače Subtitle Workshop sa par klikova prebaci titl iz jednog formata u drugi...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Izvini, ne razumijem te baš. Taj dvd player prikazuje divx filmove bez problema, ali ne i titlove.
Šta sa tim firmware, ako ga pronađem,* kako da ga instaliram u DVD player kad on nema nikakvog kontakta sa compom, on je spojen sa televizorom.*

Pojasni malo ako nije problem

....kod traženja novog firmweara za tvoj player obrati pažnju na to da li je
fw za tvoj model playera....točna oznaka modela.Zatim što samom nadogradnjom fw dobiješ.Ako ne dobijaš što ti treba ne mijenjaj fw.
File nareži na cd (file je veličine stotinjak kb)....kad loadaš cd u player
ne diraj ništa na playeru ni daljinskom....ma što vidio da se događa,a doslovno se znade ponašati ....jako čudno,na ekranu "divljaju"boje i brojevi.
Daljinski uzmi tek kada napiše da je sve gotovo.
I još nešto....iako možda nisi vjernik...pomoli se bogu da u tom vremenu ne nestane struje
25r30wi.gif
jer u tom slučaju player leti u smeće.
 
Natrag
Top