Ne mogu da kopiram fajlove sa telefona i foto aparata na PC preko USB kabla

Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
28
Ne mogu da kopiram fajlove (slike, muziku, video) sa telefona, kao i sa Nikon foto aparat, preko USB kabla na PC.
Povezem ih sa racunarom, sve radi kako treba, pokaze ih u Windowsu, dodeli im tacno ime, telefon se puni, mogu da ih otvorim, da obrisem fajlove, da ih preimenujem i sl.

Ali kada pokusam da ih kopiram, bilo sa racunara na telefon i foto aparat, bilo sa telefona na racunar, nista se ne desava. Jednostavno ih ne iskopira.

Do juce je sve radilo ok, imam nekoliko telefona i aparat i redovno sam prebaciovao slike, muziku, i video sa njih na PC. Danas sam reinstalirao sistem (sve sam vratio kako je bilo od pratecih programa), ali kada sam pokusao sada preko USB kabla da pebacim neke pesme sa telefona u racunar, ne moze da ih prekopira. Kada ubacim u taj USB port neku Flash memoriju sa muzikom i filmovima, otvori mi je i mogu da prekopiram fajlove na PC.

Da li mozda neko ima predstavu kako da resim taj problem?
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
28
Ne, dva su razlicita USB kabla.
Ocigledno postoji neki konflikt prilikom kopiranja fajlova, ali ne znam kako to da resim, prilicno je specificna situacija :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jesi li posle reinstalacije Windowsa instalirao drajvere koji dolaze uz tvoju maticnu plocu.
Koji je telefon u pitanju(android), jesu li instalirani ovi dodaci.

Universal Android USB Driver za XP/7/8
Intel® USB Driver for Android Devices

Koji tip particije upotrebljavaju fat ili ntfs, probaj da preuzmes ownership ako moze,
iz properies taba ako ima ove opcije.
Koje upozorenje dobijas kad prekopiravas fajlove?
Probaj da otvoris slike programom GiveMePower ili da kopiras sa programom TeraCopy.
Probaj ...uradi desni klik na problematicne slike, od-rar-uj ih ili odzipuj, pa ih kopiraj kao takve.
Znaci radimo dijagnostiku.
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
28
@Bazlik, sve sam probao od navedenog, ali i dalje ostaje isti problem :(
Ne dobijam bilo kakvo upozorenje prilikom kopiranja fajlova, idem na copy, i kada kliknem paste, nista se ne desava, kao da kursor malo trepne i to je to. Ne pomaze ni kada fajl rucno prebacim na neku drugu lokaciju, nista.

@Komsija76, probao sam i da iskljucim usb punjnje preko kabla, a li ni to ne pomaze.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
@Bazlik, sve sam probao od navedenog, ali i dalje ostaje isti problem :(
Ne dobijam bilo kakvo upozorenje prilikom kopiranja fajlova, idem na copy, i kada kliknem paste, nista se ne desava, kao da kursor malo trepne i to je to. Ne pomaze ni kada fajl rucno prebacim na neku drugu lokaciju, nista.

@Komsija76, probao sam i da iskljucim usb punjnje preko kabla, a li ni to ne pomaze.

Da li si probao da preskeniras te slike sa antivirusom iz kompa?
Znaci priljucis telefon i preskeniras ih u telefonu!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa jedino da skines neki profesionalni program za transfer izmedju Androida i kompa. Recimo ovaj pod imenom [hl]Mobogenie[/hl]
transfer-photos-with-mobogenie.jpg

...ako nece on probaj neki drugi.Mozda [hl]MoboRobo[/hl]
mobogenie-home.jpg

Valjda ce da radi sa ovime, prvi podrzava samo preko usb-a, a drugi i wi-fi.
Verovatno je net pun tih sitnih programa, pa baci pogled u gugle.
Hehe, nadajmo se da ti nisu otkazala obadva kabla zbog one seanse bicevanja od onomad ...

************************
-edit
Ajde probaj ovo sto lupam sad.
Formiraj na disku novi folder i nazovi ga kako hoces.
Zatim desni klik na properties i u tabu Sharing pretisni Share this folder i experimentisi sa opcijama(u tabu permissions popuni sve kucice za usera Everyone na allow) i pretisni Apply na kraju.
Takodje u security tabu dodaj usera Everyone i stikliraj sve kucice znakom odlicno i opet Apply, pa isprobaj kopiranje.
Ako nece ni ovo idi kod ovih u sekciji telefoni i trazi vladcepesa, te ga pitaj za savet.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
28
Drugari, sve sam probao, i nista nije dalo rezultata. Tako da sam na kraju ponovo reinstalirao sistem, i sada sve radi ok. Mozda je bio problem sa registrima, ili sta vec drugo, sto je sprecavalo da se fajlovi kopiraju.

Hvala puno na savetima i pomoci :)
 
Natrag
Top