Ne mogu da formatiram HDD

Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
HDD je iz laptopa i bio je u nekoj firmi, pa zamijenjen sa novim SSD, a ovaj rashodovan ali ispravan 100%. Kada ga povežem direktno preko SATA u komp, zaglavi mi svaki Windows na Starting Windows screen-u. Kada ga ubacim u ladicu za eksterni HDD, on ga dugo učitava i dođe skoro do kraja ali ne učita HDD. Kada sam pokušao format preko Windows boot USB ili DVD-a, zaglavi u nekom momentu ili ga uopšte ne prepozna. BIOS ga vidi i HDD je 100 isoravan ali je vjerovatno kriptovan pristup HDD-u, na neku foru. Nije pomogao ni Safe Mode. Postoji li način da ga nekako formatiram? Podaci su nebitni.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Jesi li probao sa programom Hard Disk Low Level Format Tool.Sporo ide,ali pomaze mnogo.Ili da narezes na CD Hiren's Boot i sa njim ide sporo,ali je malo brzi.Samo dobro pazi na koje te komande salje dok ne dodje do formatiranja
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Jesi li probao sa programom Hard Disk Low Level Format Tool.Sporo ide,ali pomaze mnogo.Ili da narezes na CD Hiren's Boot i sa njim ide sporo,ali je malo brzi.Samo dobro pazi na koje te komande salje dok ne dodje do formatiranja
Druže, hvala na savjetu za Hiren's Boot, probaću to i neki Linux. Low Level Format HDD može isključivo iz Windows-a da se pokrene, koliko znam... A to meni ne pomaže.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Može LLHDD i iz nekog mini Windows alata koji se pokreće boot-ovanjem. Upravo jedan 2,5'' HDD formatiram na taj način, ali Kill Disk-om. Isto mi je pravio problem kao tebi. Odlično rade i aplikacije ponuđene u Hiren's boot, a bude ih gomila, čak i za različite proizvođače diskova.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Može LLHDD i iz nekog mini Windows alata koji se pokreće boot-ovanjem. Upravo jedan 2,5'' HDD formatiram na taj način, ali Kill Disk-om. Isto mi je pravio problem kao tebi. Odlično rade i aplikacije ponuđene u Hiren's boot, a bude ih gomila, čak i za različite proizvođače diskova.
Pa, stvarno ne znam gdje ima HDD LLF da se skine, a da ne mora kroz Windows... Ovaj Kill Disk mi djeluje OK, baš ću probati njega. Thanks :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Potrazi ovde:
Kod:
https://www.google.com/search?num=20&source=hp&ei=e5WWW7v3IcnfwAL-iZXYDQ&q=Hard+Disk+Low+Level+Format+Tool.+for+Linux&oq=Hard+Disk+Low+Level+Format+Tool.+for+Linux&gs_l=psy-ab.13..0i22i30k1.5535.17584.0.27671.13.12.0.0.0.0.151.1331.0j11.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.12.1440.6..35i39k1j0i22i10i30k1.115.slGULiPXvpM
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Low level format imate na Hiren's boot disku i mozete pokrenuti iz mini xp/7 (u zavisnosti koji Hiren's boot imate) koji se pokrece iz ram memorije.
Ne verujem da ce to resiti problem, ocigledno HDD ne prolazi self test, i taj dug odziv hard diska verovatno pravi probleme BIOS-u da ga ocita pa zato nestaje iz sistema. Izgubicete vise vremena pokusavajuci da osposobite taj hard disk nego sto vredi(prilicno sam siguran bezuspesno) tako da vam je moja preporuka, da ustedite vreme i nabavite ispravan HDD.

Ako ipak zelite da pokusate, pogledajte da li u BIOS-u postoji opcija hdd self test, hdd diagnostic ili slicno i iskljucite je pa vam to mozda olaksa proces.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.380
Ja imam ovaj predlog.Skopcaj taj HDD na neki kompjuter (naravno primarni je HDD kompjutera)i kad se sistem podigne pokusaj odavde da ga formatiras tj.prvo obrises pa onda napravis novu particiju i formatiras(naravno ako dozvoili)
15s8wzl.jpg
 
Natrag
Top