Ne misli on samo na seks

Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
27. septembar 2010. 12:16 > 12:25



Muškarce nije lako pročitati, ali to ipak nije nemoguća misija. Evo kako da ti on postane "otvorena knjiga".
v184038p0.jpg
Guliver/Getty Images

Zašto su muškarci u jednom trenutku toliko zainteresovani, a već sledećeg trenutka nisu? Zato što su muškarci bića koja uzbuđuje ono što ne mogu da imaju. Kad osete da im se žena potpuno prepustila, gube interes.

Posebno ih iritira kada žene već na početku veze prave velike planove za budućnost. Kad muškarac izgubi interes, žena bi u takvim trenucima trebalo da ostane pribrana i stabilna i nikako ne bi trebalo da leti za muškarcem. Kad muškarac pomisli da žena ima više opcija i da može bez njega, on će se potruditi da joj postane jedina opcija u životu.

"Nikome ne prija da neko leti za njim/njom i da deluje kao da nema drugih opcija, to važi i za žene i za muškarce, to važi i u ljubavnim i u poslovnim i u prijateljskim odnosima. Prema tome, to je normalna ljudska osobina da želimo da budemo sa nekim ko je samostalna ličnost i ko je nama poseban i kome smo mi posebni", kaže za "Blic" Marjan Tošić, psiholog, psihološki savetnik Udruženja psiholoških savetnika Srbije.

Muškarci o nekim stvarima vole da razgovaraju, ali veze nisu jedna od tih stvari. Jači pol jednostavno nije naučen da govori o svojim emocijama i vrlo retko to čini. Njihovi razgovori vrte se uglavnom oko posla, sporta, ali i žena kad su u muškom društvu. Razgovori sa ženama, a posebno o vezama i emocijama, za njih su mučan posao koji vole da izbegnu.

Šta muškarci misle o ženama s kojima spavaju već na prvom sastanku? Ako im je bilo dobro, potenciraće seks i na idućim sastancima, a možda čak i do kraja života. Naravno, postoje muškarci koji gube interes za žene sa kojima mogu da spavaju već na prvom sastanku, jer smatraju da su to lake žene.

"Predrasuda je da je muškarcima stalo do seksa, a ne do ljubavi. Možda to važi za neke nezrele muškarce i za one koji još uvek ne žele ozbiljnu vezu ili porodicu. Pravom muškarcu su ljubav i seks povezani, a ljubav im je možda čak i važnija. Kada muškarac zaključi da je naša dobru ženu, koja ga privlači, neće dozvoliti da je lako izgubi", kaže psiholog.

Kakve devojke muškarci žele da ožene? Kako sami kažu, muškarci vole karakterne žene koje su dobre osobe. Vole žene koje su savršeno sposobne da žive bez muškarca, ali ipak biraju muškarca, jer žele da dele život sa nekim. Materijal za ženidbu su žene koje znaju da im pruže podršku, utehu i ljubav, kao i žene s kojima osećaju bliskost bez ikakvog opterećenja. Takve žene oni vide kao majke svoje dece.

"Muškarci stvarno vole žene koje imaju svoju ličnost, koje su dobre osobe, samostalne, ali koje ipak biraju da žive sa nekim, žene koje umeju da pruže podršku, utehu i ljubav, kako svom partneru, tako i deci. Ako žene žele da zadrže muškarca koji im se sviđa, treba da nastoje da budu takve", zaključuje Tošić.

(MONDO)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
"Predrasuda je da je muškarcima stalo do seksa, a ne do ljubavi. Možda to važi za neke nezrele muškarce i za one koji još uvek ne žele ozbiljnu vezu ili porodicu. Pravom muškarcu su ljubav i seks povezani, a ljubav im je možda čak i važnija. Kada muškarac zaključi da je naša dobru ženu, koja ga privlači, neće dozvoliti da je lako izgubi", kaže psiholog.

Kakve devojke muškarci žele da ožene? Kako sami kažu, muškarci vole karakterne žene koje su dobre osobe. Vole žene koje su savršeno sposobne da žive bez muškarca, ali ipak biraju muškarca, jer žele da dele život sa nekim. Materijal za ženidbu su žene koje znaju da im pruže podršku, utehu i ljubav, kao i žene s kojima osećaju bliskost bez ikakvog opterećenja. Takve žene oni vide kao majke svoje dece.

Mislim da je ovo sustina onoga o cemu razmislja zreo muskarac...Nije samo bitan dobar fizicki izgled..dobar sex..ima tu mnogo toga sto bi jedan pravi muskarac pozeleo kod svoje lepse polovine..sve sto je gore navedeno..to je prava stvar..:)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Šta muškarci misle o ženama s kojima spavaju već na prvom sastanku? Ako im je bilo dobro, potenciraće seks i na idućim sastancima, a možda čak i do kraja života. Naravno, postoje muškarci koji gube interes za žene sa kojima mogu da spavaju već na prvom sastanku, jer smatraju da su to lake žene.

Sta mozes pomisliti,ima nekoliko izraza u zargonu za takve cure,ali da ne navodim bicu fin,ali onda to svakako nije za ozbiljnu vezu... Ja licno ne razumem takve zenske.Imao bi interesovanja za doticnu nekih nedelju dana.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Nikada nisam razmišljao kako je u uvodu teme naznačeno. Ako se dvoje voli sve se da i naučiti, i popraviti, i poboljšati. I razgovor, i seks, sve. Jedna druga stvar bi trebala biti najvažnija. Da kad zagusti nemoraš ženu tražiti pogledom ili zvati. Da znaš da je kraj tebe i da ti čuva leđa u bilo kojoj životnoj situaciji. Za takvu ćeš se ženu "ubiti" da sve popraviš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Nikada nisam razmišljao kako je u uvodu teme naznačeno. Ako se dvoje voli sve se da i naučiti, i popraviti, i poboljšati. I razgovor, i seks, sve. Jedna druga stvar bi trebala biti najvažnija. Da kad zagusti nemoraš ženu tražiti pogledom ili zvati. Da znaš da je kraj tebe i da ti čuva leđa u bilo kojoj životnoj situaciji. Za takvu ćeš se ženu "ubit" da sve popraviš.
Suština veze, ljubavi i odnosa između polova. Nije žena lepo lice, komad mesa napred i nazad, niti je zabava i seks vrhunac života, kao što se nekima čini. Žena (i muškarac za ženu) je oslonac, partner i prijatelj...
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
25
ZA WAYNE - Vauuuu! Ovaj odgovor me odusevio! Bravo! Pravi muskarac i moje iskustvo kaze da ih nema mnogo koji tako misle, mozda zato sto imam 53 godine i moji vrsnjaci uglavnom jure mlade sojke i grabe sve sto mogu dok mogu, znaci misle samo na seks. Naterao si me da se zamislim...
 
Natrag
Top