Ne čudite se ničemu - pa ni ovome (čuđenje je čedo neznanja)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
1. "Свети Јаков бејаше син Алфејев и један од дванаест великих апостола. ..... Пострада у Египту у граду Острацину будући на крст распет од незнабожаца.


2. "Jakov Pravedni (hebrejski: יעקב Yaʿaqov, tiberijski hebrejski Yaʿăqōḇ, grčki: Iάκωβος Iákōbos), također poznat kao Jakob iz Jeruzalema, Jakov Božji brat (Adelpthoeos) ili Jakob, brat Gospodinov je bio vođa jevrejskih kršćana nakon Isusove smrti.

Pogubljen je 62. godine, kada je prvosvećenik Jeruzalema Anan ben Anan osudio njega i još nekolicinu na smrt kamenovanjem, zbog optužbe da su kršili Mojsijev Zakon.

Mnogi izvori ga navode kao Isusovog brata; historičari su te navode ponekad tumačili metaforički, smatrajući kako je Jakov "duhovni brat" ili možda bliski rođak. Najstarija kršćanska liturgija, Liturgija Svetog Jakova, naziva ga "bratom Božjim" (Adelphotheos).[2]"


Iz ovoga će 'mudonja' ovako "poentirati":

Pravoslavni spis razdvaja Jakove..jedan je umro 45 u Jerusalimu, jedan 62. u Jerusalimu a jedan u Egiptu. Ne može da bude nikako ista osoba.

A Jakov, brat Gospodnji pošto nije Jakov Alfejev on je dakle ne rođak već rođeno dete Marije..."adelfos" bez konteksta drugih.

A zašto rekoh da je ovaj "mudonja"? Pa zato što je na pravoslavnom sajtu, s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu, imao i tekst o Jakovu, bratu Gospodinovu, ali je taj tekst izbjegao (zatajio), i citirao tekst s Wikipedie (???) gdje stoji: Mnogi izvori ga [Jakova, brata Gospodinova] navode kao Isusovog brata

A zašto je "mudonja" eskivirao i zatajio tekst o Jakovu bratu Gospodinovu, s onog pravoslavnog sajta s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu??? Pročitajmo što o Jakovu bratu Gospodinu piše u tom tekstu, pa možda nam nadođe i odgovor:

1630769685148.png

О томе пак зашто се апостол Јаков назива братом Господњим, братом Божјим, постоји
овакво предање
. Када отац његов Јосиф дељаше деци своју земљу од своје прве жене,
он хтеде да један део додели и Господу Исусу, сину Пресвете Дјеве Марије, који тада још
беше мало дете, али се сви синови Јосифови успротивише томе, једини Га Јаков узе на
свој део
као сунаследника. Због тога се и стаде називати братом Господњим.

Ovako se ponašaju i ovako funkcioniraju "mudonje" i "gnjide". Lažu, varaju, krivotvore, kradu,
podmeću, kleveću, huškaju i bogohule. Iskorijeniti ih nije moguće, kukolj raste sve do žetve,
a vi se pazite i čuvajte.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
5.981
Ovakav naslov nije dopustiv u podforumu Religija.Ili promeni naslov ili ce biti ova tema izbrisana.​
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Iz ovoga će 'mudonja' ovako "poentirati":



A zašto rekoh da je ovaj "mudonja"? Pa zato što je na pravoslavnom sajtu, s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu, imao i tekst o Jakovu, bratu Gospodinovu, ali je taj tekst izbjegao (zatajio), i citirao tekst s Wikipedie (???) gdje stoji: Mnogi izvori ga [Jakova, brata Gospodinova] navode kao Isusovog brata

A zašto je "mudonja" eskivirao i zatajio tekst o Jakovu bratu Gospodinovu, s onog pravoslavnog sajta s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu??? Pročitajmo što o Jakovu bratu Gospodinu piše u tom tekstu, pa možda nam nadođe i odgovor:

Pogledajte prilog 144855

О томе пак зашто се апостол Јаков назива братом Господњим, братом Божјим, постоји
овакво предање
. Када отац његов Јосиф дељаше деци своју земљу од своје прве жене,
он хтеде да један део додели и Господу Исусу, сину Пресвете Дјеве Марије, који тада још
беше мало дете, али се сви синови Јосифови успротивише томе, једини Га Јаков узе на
свој део
као сунаследника. Због тога се и стаде називати братом Господњим.

Ovako se ponašaju i ovako funkcioniraju "mudonje" i "gnjide". Lažu, varaju, krivotvore, kradu,
podmeću, kleveću, huškaju i bogohule. Iskorijeniti ih nije moguće, kukolj raste sve do žetve,
a vi se pazite i čuvajte.

Ne radi se o neznanju, nego o pokušaju nametanja kontra znanja.

Naravno, kada im to ne uspeva (jer Internet je, ma koliko se "gospodari" istog trudili da kontra znanje nametnu, a informacije sakriju, koristan alat, pa svako kome je stalo do istine može pretražiti isti i doći do informacija) onda prelaze na tužakanje (sledeći primer svog brata po veri, Ivana Ninčića Iveka - tripo41).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Što kažu, tko sam ja? Pitao je Isus svoje učenike.

Židovi: Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš."

Kuran: Меѕіh, ѕіn Меrјеmіn, ѕаmо је роѕlаnіk – і рrіје nјеgа ѕu dоlаzіlі і оdlаzіlі роѕlаnісі – а mајkа nјеgоvа је uvіјеk іѕtіnu gоvоrіlа; і оbоје ѕu hrаnu јеlі. Роglеdај kаkо Мі іznоѕіmо јаѕnе dоkаzе, і роglеdај, zаtіm, nјіh kаkо ѕе оdmеću.

Masoni: Isus Krist je samo čovjek i u rangu je religioznih propovjedika kao što su Buda, Muhamed, Zaratustra, ....

Thomas Paine - "protestantski prosvjetitelj": Po rođenju i po vjeroispovijedi bio je Židov [Isus] i bio je Božji sin na isti način kao i svaka druga osoba, jer je Stvoritelj Otac Sviju.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pismo veli da je Isus samo Čovek.

Ne čudite se što ovaj ovdje "Martinov mudžahedin" Jovan (fejk-čeker) o Isusu misli kao svi drugi antikristi. I njega je na ovaj forum poslao antikrist.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329

Bidenov ministar s istospolnim partnerom posvojio blizance: Gdje je majka?​

ministar ButtitiegFoto

Većina ljudi bila bi zgranuta i požurila bi intervenirati ako bi svjedočili otmici bebe od majke odmah nakon rođenja i predaji dvojici muškaraca čija je zadaća namjerno oduzeti dijete od majke.”

“Pa ipak, upravo se to dogodilo u trenutcima koji su doveli do slike koju je na Twitteru objavio homoseksualni član Bidenove administracije, ministar prometa Pete Buttigieg, na kojoj se vidi kako on i “suprug” Chasten drže novorođenče.” – nastavlja se u članku.
-------------------------
Od protestantskog divljaštva ničemu se ne čudite.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Od protestantskog divljaštva ničemu se ne čudite.

Pogledaj malo bolje, Banjalučki "filozof" subotnjeg dizanja sve četiri u vis se vratio, (ponukao ga je pad Facebooka,) a Mileritski nakot samo čeka "krize" pa da se rastrči i laprda o armagedonu... još ako zaborave da uzmu terapiju eto njih opet....

Za Iveka:

ovo je: ""Ako ste vi Hristovi, onda ste i sjeme Avramovo"(Galatima 3,29)" iz

"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. 8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9 Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet."

A kao što znamo u Kršćana nema abregacije, te kasniji "stihovi" ne potiru one ranije.

Dakle, šta to govori?

Da se onaj ko služi "proročici" iz Maine-a i njezinom "evanđelju" nalazi u ANATEMI, te da se ne može nazivati "sinom" Abrahamovim.


Vidite, još jedan od plodova Lutherovog "samozadovoljavanja" (Deformacije) je i "kvar" na CPU i operativnom sistemu, te pripadnici istog sebe prikazuju onim što nisu.

Identifikuju se kao "hrišćani" a slede judaizere koje Sv.Apostol Pavle po sili apostolskog nasleđa PROKLINJE.


Dakle, nema mesta čuđenju....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Da se onaj ko služi "proročici" iz Maine-a i njezinom "evanđelju" nalazi u ANATEMI, te da se ne može nazivati "sinom" Abrahamovim.

Sve je do octa. U octu im se mozak ukiselio, kao i majci im "Jeli ocatuši", pa se ne čudi više ničemu od njih.

"Bila sam se prepustila i udovoljila svojoj želji za octom. Ali uz Božju pomoć nadvladala sam ovu svoju ovisnost. Borila sam se protiv iskušenja, odlučna da me ta ovisnost ne savlada. Tjednima sam bila vrlo bolesna, ali ponavljala sam iznova i iznova, Gospodin sve zna o ovome. Ako ću i umrijeti, umrijet ću; ali neću se predati toj želji i potrebi. Borba se nastavljala, a ja sam tjednima bolne muke prolazila. Svi su mislili da je nemoguće da to preživim. Znate svi da smo se usrdno utjecali Gospodinu, a najgorljivije molitve bile su za moje ozdravljenje. Nastavila sam se odupirati želji za octom i napokon sam pobijedila. Sada više nemam potrebe kušati bilo što slično. Ovo iskustvo za mene je na mnogo načina imalo veliku vrijednost. Izvojevala sam potpunu pobjedu. (Ellen White, Letter 70, 1911, reproduced in Counsels on Diet and Foods, p. 485.)

Ova se izjava danas čini nevjerojatnom. Tko bi se mogao razboljeti i gotovo umrijeti, samo ako prestane piti ocat? Sam ocat (octena kiselina) ne izaziva ovisnost. Pa što bi to moglo biti? Ovu vrstu borbe prolaze svaki dan ljudi ovisni o alkoholu. Alkohol u octu izaziva ovisnost, i očito je da je i Ellen White bila ovisna o alkoholu u octu, a sama opasnost za život, koju je pretrpjela apstinirajući od alkohola (u octu), ukazuje na njenu ovisnost o alkoholu koja je vjerojatno trajala dugi niz godina. Simptomi koje navodi Ellen White u svom slučaju, bolest, borba, i simptomi odvikavanja, zapanjujuće su slični simptomima koje kronični alkoholičari osjećaju kada prestanu piti.

P.S. Ne čudi se ničemu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Iz ovoga će 'mudonja' ovako "poentirati":



A zašto rekoh da je ovaj "mudonja"? Pa zato što je na pravoslavnom sajtu, s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu, imao i tekst o Jakovu, bratu Gospodinovu, ali je taj tekst izbjegao (zatajio), i citirao tekst s Wikipedie (???) gdje stoji: Mnogi izvori ga [Jakova, brata Gospodinova] navode kao Isusovog brata

A zašto je "mudonja" eskivirao i zatajio tekst o Jakovu bratu Gospodinovu, s onog pravoslavnog sajta s kojega je citirao tekst o Jakovu Alfejevu??? Pročitajmo što o Jakovu bratu Gospodinu piše u tom tekstu, pa možda nam nadođe i odgovor:

Pogledajte prilog 144855

О томе пак зашто се апостол Јаков назива братом Господњим, братом Божјим, постоји
овакво предање
. Када отац његов Јосиф дељаше деци своју земљу од своје прве жене,
он хтеде да један део додели и Господу Исусу, сину Пресвете Дјеве Марије, који тада још
беше мало дете, али се сви синови Јосифови успротивише томе, једини Га Јаков узе на
свој део
као сунаследника. Због тога се и стаде називати братом Господњим.

Ovako se ponašaju i ovako funkcioniraju "mudonje" i "gnjide". Lažu, varaju, krivotvore, kradu,
podmeću, kleveću, huškaju i bogohule. Iskorijeniti ih nije moguće, kukolj raste sve do žetve,
a vi se pazite i čuvajte.
Dakle se ta laz zacela u pravoslavnoj a ne u katolickoj crkvi???
Sve jedno....
Ako bi bila istina da je Josif imao iz prvog braka 4 sina(Jakov,Josif,Simon i Juda) i najmanje 2 cerke postavljaju se sledeca pitanja?
1.Kako je onda moguce da oni budu Isusova braca pa cak i polubraca?,pa oni mu nisu bas nista.
2.Po toj prici ispada da Isus nije prvenac i kao takav nikako nije mogao da bude pretedent na Davidov presto.
Ali da li Biblija razaznaje ko su braca,a ko su rodjaci???
Kolosanima, glava 4
10 Pozdravlja vas Aristarh, koji je sa mnom u sužanjstvu, i Marko, nećak Varnavin, za kog primiste zapovesti (ako dođe k vama, primite ga);
Luka, glava 21
16 A predavaće vas i roditelji i braća i rođaci i prijatelji; i pobiće neke od vas.
Jovan, glava 2
12 Potom siđe u Kapernaum, On i mati Njegova, i braća Njegova, i učenici Njegovi, i onde stajaše ne mnogo dana.
I osnovno sto vas uci zdrav razum
Moze li vam neko biti telesni brat ili sestra ako nemate bar jednog zajednickog roditelja???
 
Natrag
Top