Nba 2011/2012

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
NBA draft: Entoni Dejvis 1. pik

[h=1]NBA draft: Entoni Dejvis 1. pik
[/h] Izvor. B92 | AK



Krilni centar sa Kentakija Entoni Dejvis očekivano je izabran za prvog pika na Draftu 2012 od strane Nju Orleans Hornetsa.

10577943964fecefd27f1a6711684985_orig.jpg

Beta
Malo iznenađenje je izbor Šarlot Bobketsa sa drugog pika, Dejvisov saigrač sa Kentakija Majkl Kid-Gilkrist.
Sa treće pozicije birali su Vašington Vizardsi koji su se odlučili za beka sa Floride Bredlija Bila. Četvrti pik ovogodišnjeg drafta je bek sa Sirakjuza Dion Veiters, koga su 'pokupili' Klivlend Kavalirsi.
Iako mu je predviđana druga pozicija, krilni igrač Kanzasa Tomas Robinson, statističi najbolji igrač NCAA lige, izabran je kao peti pik od strane Sakramento Kingsa.

Prvi pik Dejvis profesionalnu karijeru počeće u istom gradu u kojem je osvojio NCAA ligu sa Vajldketsima. On je bio najbolji igrač Fajnal fora 2012. iako je u finalu pogodio tek jedan od deset šuteva iz igre, uz 16 skokova i 6 blokada.

Dejvis je prosečno beležio 14.2 poena uz 10.4 skoka i 4.7 blokada, i postao najdominantniji odbranbeni igrač na koledži nakon što je od svoje prve godine srednje škole porastao čak 17 centimetara.

Bobketsi su izabrali njegovog saigrača Kida-Gilkrista, ali su najavili da će trejdovati svog drugog pika. Navodno imaju pet ponuda. Oba igrača su sa koledža Kentaki koji će dominirati Draftom pošto se procenjuje da će imati pet igrača u prvoj rundi.
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2012
Poruka
4
Evo par transakcija u NBA ligi do sada:

Steve Nash presao u Lejkerse.
Ray Allen i Rashard Lewis u Majamiju.
Jason Terry presao u Boston.
Jeremy Lin presao u Hjuston.
Louis Scola presao u Finiks.
Ramon Sessions i Haywood u Sarlotama.
Marreese Speights i Arthur u Memfisu.
Chris Kaman i Elton Brand u Dalasu.
Kwame Brown i Wright u Filadelfiji.
Dj Augustin i Gerald Green u Indijani.
JJ Hickson presao u Portland.
James White i Kidd u Nju Jork Niksima.
Jarret Jack u GS Vorijorsima.
Lou Williams u Atlanti.
Joe Johnson i Stackhouse u Bruklin Necima.




 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
[h=1]Novicki: Ostajem u NBA dve sezone[/h]

Najbolji nemački košarkaš svih vremena Dirk Novicki rekao je da planira još dve sezone da igra u NBA ligi, preneli su američki mediji.





1287440053503c965db773a970811415_orig.jpg


„Planiram da igram još dve sezone sigurno. Posle ćemo videti“, napisao je tokom druženja sa fanovima na Tviteru Novicki.

Novicki je u Dalas došao 1998. godina, a pre dve sezone uspeo je da osvoji šampionski prsten i bude proglašen za MVP finalne serije protiv Majamija.
Kada mu važeći ugovor sa Dalasom istekne 2014. imaće 36 godina.


TANJUG
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Džabar konačno dobija statuu

Džabar konačno dobija statuu

Izvor. B92

Košarkaški klub Los Anđeles Lejkers planira da ispred "Stejpls centra" podigne statuu najboljem strelcu NBA lige svih vremena Karimu Abdul Džabaru.




226523264503de3d50f9dd361106902_orig.jpg




Tačan datum zvaničnog otkrivanja nije poznat, sem da će se desiti tokom predstojeće NBA sezone.

Džabar je dres Lejkersa nosio od 1975. do 1989. godine i za to vreme osvojio pet šampionskih titula, ali nije u najboljim odnosima sa čelnicima kluba.
Ranije su ispred "Stejpls centra" statue su dobili Medžik Džonson i Džeri Vest.

“Ne razumem. Ili je previd ili me uzimaju zdravo za gotovo. Neću da ljudima čitam misli, ali ovo me ne čini srećnim. Osećam se izostavljeno. Veoma sam uvređen totalnim izostankom priznanja mog doprinosa uspehu Lejkersa. Valjda to što sam bio ključ osvajanja pet titula se ne smatra dovoljno značajnim u smislu da sam deo istorije Lejkersa”, rekao je prošle godine Abdul Džabar.

Statue u Los Anđelesu imaju i komentator Čik Hern, hokejaš LA Kingsa Vejn Grecki i bokser Oskar De La Hoja.



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top