Navodno p. odnos Eve i Zmije, djevojaka i demona.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Navodni p. odnos Eve i Zmije, djevojaka i demona.

U Bibliji imamo dva izokrenuta učenja zajednice Branhama koji kaže da se Eva polno opštila sa zmijom u Edemu i JS koji kažu da se cure polno opštile sa demonima i iz tog odnosa su nastali Nefili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo ucenje je preuzeto iz mnogobozacke filozofije, i po tom verovanju Bogovi mogu da se materijalizuju i imaju intimne odnose sa ljudima.
U paganskim filozofijama - posebno Grckoj i Rimskoj, se verovalo da su Bogovi i Boginje odrzavali takvu vrstu odnosa sa ljudima, i da su iz tih odnosa nastali poluljudi - polubogovi "HERKULES, TEZEJ, AHIL, ODISEJ.."

Biblija ne govori o ovakvin odnosima, vec o ljudima potomcima Adamovog sina Sita koji su nakon Admovg pada zbog vernosti Bogu nazvani sinovi Bozji, za razliku od onih koji su krenulu putem Kainovog otpada, i njegovog potomstva.

Izmedju intimnih odnosa ovih dveju grupa - nastali su takozvani "Nefili"



Родослов Адама и Еве
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
E vidiš ja sam rasp. sa pastorom Brahamove crkve i on vjeruje da je Kain nastao od Eve i zmije. A JS da su nefili od cura i demona.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zmija nije bila sam sotona, vec gmizavac koju je Bog stvorio sa ostalim vrstama zivotinja, a sotona je samo upotrebio zmiju kao medijuma preko koje je progovorio Evi.

Treba ih uputiti na biblijski tekst koji nedvosmisleno kaze da je Eva rodila Kaina i Avelja sa Adamom.

"Iza toga Adam pozna Jevu ženu svoju, a ona zatrudnje i rodi Kajina, i reče: dobih čovjeka od Gospoda.
I rodi opet brata njegova Avelja. I Avelj posta pastir a Kajin ratar" ( 1 Mojsijeva 4. 1 - 2 )

Andjeli, ili Demoni su duhovna bica, i u kontekstu biblije verujem da nemaju moc rerodukcije, da nisu stvoreni za takvu vrstu odnosa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisu oni polno opstili, vec se radi o genetskoj manipulaciji i ukrstanju, a Mojsije i drugi opisuju onako kako su oni to shvatili, jer nisu znali kako drugacije moze nastati covek vec iz zajednice zene i muskarca..
Ovi Divovi su bili hibridi, a ko to neshvata taj ne razume ni tekst...
Ipak imamo temu o tome i pisali smo vec, sta ce nam jos jedna?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Genetsko ukrstanje demona i ljudi?
Pitam se koji demon je legao na operacionu sto onoga vremena da mu se izvadi genetski materijal iz tela, i ubaci u telo zene.

Ako ovo tvrdite zasto onda optuzujete Ellen White da ona navodno govori o nekom ukrstanju, i ako to nije istina?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Genetsko ukrstanje demona i ljudi?
Pitam se koji demon je legao na operacionu sto onoga vremena da mu se izvadi genetski materijal iz tela, i ubaci u telo zene.

Ako ovo tvrdite zasto onda optuzujete Ellen White da ona navodno govori o nekom ukrstanju, i ako to nije istina?

Ja ne optuzujem EGW za ukrstanje, ako je to pisala, jel je to istina, imas o tome u Enohovoj knjizi u apokrifima, a i Mojsije govori o tome, samo ste vi to izvrnuli...

To sto andjeli nisu materijalni i ne kaze se da mogu imati potomstvo, ne znaci da nije moguc spoj sa ljudskim, jel i u slucaju Isusa dolazi do spajanja i forme neceg sto se zove Bogo-Covek...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Enohova knjiga je okultno stivo koje nema veze sa Enohom, niti je on pisac.

Utelovljenje Isusa je jedinstven slucaj, i nikada se u istoriji nije dogodio niti ponovio.

Demon moze zaposednuti telo zivog coveka - sto se zove opsednutost, ali da se demon rodi u ljudskom oblicju - to je mnogobozacko ucenje, a glavni promoteri mnogobostva pa i ovog ucenja su masoni.

Ovo ucenje imaju Jehovini svedoci, pa sada sam saznao - i Brahamovci.

Adventisti to ucenje nemaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To svejedno nije ukrštanje demona i ljudi ako je EGW i pisala o ukrštanju.

I ja sam se iznenadio za učenje JS. I onda sam provjerio na njihovoj zvaničnoj veb stranici i uvjerio se da imaju to učenje. kopirao sam i tekst imam ga negdje u arhivi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zmija zaskočila Evu i rodila se Jelena.
Branhamovi su kao i Jelena uče o ukrštanju zmije i žene i nebi me čudilo da je Darvin potomak takve kombinacije orangutana i šimpanze.
Kad je po završetku propovedi Branhama koji je učio da drvo poznanja je zmijac (njegov ud) i da je eva okusila taj plod upitao govornika A KAKO JE EVA TAJ PLOD MOGLA UBRATI I DATI ADAMU DA I ON OKUSI ućutao je Branham.

Ukrštanje anđela pobune sa ženama je druga priča to je istina jer tako Biblija uči da sinovi Božji među kojima stoji satana stadoše pred Boga na sabor i kako ti sinovi Božji pokvariše zemlju ukrštajući se sa kćerima ljudskim koje im rađahu divove.
Zbog tog ukrštanja i izopačenja ljudske vrste stiže potop.
 
Natrag
Top