Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
31
Ja mogu samo da kazem da sam se potrudio da picnem HERE mapu sto se tice Cacka koliko sam mogao, a mogao sam... Tako da, u Cacku je i vise nego korektna.
Ista stvar kod mene u Banja Luci, bila je masa grešaka, sve sam popeglao kako treba.
A za sve vas kojima smetaju netačnost Here mapa - ako vidite da mapa ima nedostatke, onda se napravite nalog na Here Map Creatoru, pa fino ispravite greške https://mapcreator.here.com/
Ispravka na mapi uzimama manje vremena od onog koje ste potrošili da na forumu napišete kako mape na određenom mjestu imaju grešku
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Ista stvar kod mene u Banja Luci, bila je masa grešaka, sve sam popeglao kako treba.
A za sve vas kojima smetaju netačnost Here mapa - ako vidite da mapa ima nedostatke, onda se napravite nalog na Here Map Creatoru, pa fino ispravite greške https://mapcreator.here.com/
Ispravka na mapi uzimama manje vremena od onog koje ste potrošili da na forumu napišete kako mape na određenom mjestu imaju grešku
Druže,ne pišem ja samo po ovoj temi i govorim kako mape nisu tačne (izneo sam mišljenje i zapažanje)...da me ne razumeš pogresno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Sad me Navigas podsetio, a mislim da nisam pisao o tome. Ja sam prošlog leta imao puno problema i sa Here i Tomtom mapom na Kritu. Baš zbog ovoga kako su rangirani putevi. Obe mape su me vodile takvim puteljcima da sam jednom hteo jednostavno da se vratim. Konkretno, vozio sam od Retimna prema plaži Francocastelo, na južnoj strani i kad smo već prešli planinski deo i počeli da se spuštamo ka moru, tu počinje agonija, navigacija me vodila nekim nebuloznim puteljcima. Probao tad i iGO i sygic, nije bilo razlike pa sam došao do zaključka da je problem u mapama. U povratku sam video da sa plaže (Francocastelo je i tvrđava iz venecijanskog perioda koja je na desetak metara od plaže) ide sasvim solidan put i nisam mogao da verujem koliko lako ustvari može da se stigne. Ovo nije slučaj samo na tom pravcu. Takođe je navigacija probala par puta da me skrene sa glavnog puta tu negde pre neasfaltirane deonice prema Balos plaži ali sam poučen prethodnim iskustvom ignorisao par skretanja i zadržao se na "glavnom" putu. Nemam više detalja od ovoga, ali moj savet je svakom ko reši da vozi po Kritu, verujte više znacima na putu nego navigaciji i izbeći ćete probleme. Što se gradova i mesta tiče, tu je sve ok, ali lokalni putevi i puteljci uopste nemaju tačan rang u mapama (i here i Tomtom). Žao mi samo što nisam probao gmaps, ovako iz "fotelje", napravljene putanje mi deluju prilično dobro.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Ovo je već problem u mentalitetu korisnika.
Mnogi danas su se toliko navikli da se oslanjaju na elektronska pomagala, da više nisu u stanju da koriste oči i mozak:)
Aman bre ljudi, do pre neku godinu išli smo i bez mapa, prateći samo znakove i po potrebi pitajući usput. Dobro, bar neki od nas :D
Mislim, druže, nhf, ali šta će ti navi po Kritu???
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
496
Kada ispravimo mape sa tom splikacijom, hoće li moći i drugi da ih koriste?
Realno, pošto poznajem grad u kome živim meni te ispravke nisu potrebne, treba mi pouzdana mapa za grad koji ne poznajem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Ovo je već problem u mentalitetu korisnika.
Mnogi danas su se toliko navikli da se oslanjaju na elektronska pomagala, da više nisu u stanju da koriste oči i mozak:)
Aman bre ljudi, do pre neku godinu išli smo i bez mapa, prateći samo znakove i po potrebi pitajući usput. Dobro, bar neki od nas :D
Mislim, druže, nhf, ali šta će ti navi po Kritu???
Ma slažem se u potpunosti, tako je bilo do pre par godina a sad ništa bez navigacije. A što se Krita tiče, meni je vrlo trebala, dosta bi više vremena izgubio da sam morao drugačije da se snalazim. Nije loše imati podršku novih tehnologija ali se definitivno ne treba samo na to osloniti.
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Jedno pitanje za sve članove...

Koje su vam postavke rute u iGO i zašto?

Recimo kod mene ako sam na Balkanu uvijek mi u postavkama stoji "NAJLAKŠA" i kao takva se pokazala najbolje bilo da se radi o ruralnom ili urbanom dijelu.

Vani recimo evo npr Njemačka postavio sam "BRZA" i vidim da isto to nude skoro sve navigacije kada ih prvi put instaliramo. Meni se to ovdje pokazalo kao ok.

Eh sada imamo "KRATKA" koju ne znam da iko živ koristi ali zato "ZELENA" možda nije loša opcija.

Ako ste upoznati sa radom kolege.@osiris4isis sa stranog foruma on je dodao još neke rute tipa
SCENIC
HIGHWAYS
CURVY

itd itd.

Da li je neko probavao ove rute ili čak i zelenu? Da li ste osjetili poboljšanje u rutiranju ako birate nešto drugo sem
BRZA ili NAJLAKŠA?

Hvala.


Brza - vremenski najbrza ili najbrza u smislu prosjecne brzine Mozda ce
ponekad napraviti navigacija mali obilazak, ali zato cete doci najbrzim mogucim
putem i isto tako ne manje bitno - da bi brzo isli, morate ici i dobrim cestama,
sto znaci da necete zaglaviti negdje na sumskom putu ili makadamu Iz iskustva
- najbolje nju odaberite, posebno ukoliko vam ovo oko ruti nije potpuno jasno.


Kratka - u principu izbjegavati ovo podesenje, osim ukoliko pretezno ne vozite
po gradu (taksi, dostava itd.) Najkraci put cesto nije i najbolji put!!! Velika je
mogucnost da ce vas do cilja navesti nekim puteljcima, jer navigacija bira
najkraci moguci put Kratku rutu svakako izbjegavajte na medudrzavnim, ali i
medugradskim putovanjima.


Jednostavna - ime sve kaze Sto manje skretanja, kruznih tokova,
prestrojavanja, krivina i slicnog (naravno ukoliko je moguce) Ako ne koristite
najbrzu, koristite jednostavnu!


Zelena - znaci ruta na kojoj cete potrositi najmanje goriva, ispustit CO2 u
atmosferu Ukoliko ste unijeli podatke u parametrima vozila o vrsti motora, te
potrosnji goriva u gradu i na otvorenoj cesti, ova postavka uopce nije losa, jer u
principu bira brze prometnice izvan naselja, jer je tada potrosnja najmanja, a
time i ispustanje CO2 Izbjegavat ce grad, guzve (koliko je moguce), stedeci
gorivo, a time i vase novce.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
meni je uvek na brzu iako ponekad zbog lose kategorizacije puteva umesto tranzitom odvede me centrom pa ispadne kratka
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Greška na gmap:
Kada idem iz pravca rakovice ka magistrali ( idem na jug ka orlovači npr.) gmape me vode kroz jednosmerni deo petlje u suprotnom smeru ( na slici obeleženo "A"), pravilan izlazak na magistralu je na slici obeleženo slovom " B"
2883047958bfd4e461303abd9ebef9fb.jpg
e9640abd642cd882dfbc225caad52d84.jpg
3040eb72e2421e080082e14f4360dc7f.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top